Slovensko baví pouličná lampa zabudovaná priamo v obývačke bratislavského apartmánu

  • Premiére je považovaná za jednu z najkontroverznejších stavieb v Starom Meste
  • Projekt opradený mnohými kauzami sa najnovšie stal aj terčom posmechu okoloidúcich a ľudí na internete
laja
byty-premiere.sk, Matúš Kašický
  • Premiére je považovaná za jednu z najkontroverznejších stavieb v Starom Meste
  • Projekt opradený mnohými kauzami sa najnovšie stal aj terčom posmechu okoloidúcich a ľudí na internete

Komplex s názvom Premiére na Šancovej ulici v Bratislave rozvíril na facebookovej stránke Zomri bujarú diskusiu. Ide o 23 podlažný dom s bytmi, apartmánmi a štúdiami a to priamo v pamiatkovej zóne, kde by mali budovy dosahovať maximálne 8 poschodí. Zaujímavý je na tomto developerskom skvoste aj fakt, že pôvodne malo ísť až o 36 poschodovú budovu.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: byty-premiere.sk

Byty, ktoré sa tu nachádzajú budú súdiac podľa najnovších fotiek postavené v súlade s urban štýlom, ktorý je podľa odborníkov predurčený pre kreatívnych ľudí žijúcich rušným mestským životom, ktorí sa túžia odlíšiť vlastným spôsobom bez kompromisov a vytvoriť si útulné domáce útočisko. Môže mať až bohémsky umelecký podtón alebo vzhľad kaviarenského prostredia.”

Zdá sa, že táto definícia sedí do detajlov, nakoľko v tejto rezidencii developeri zabudovali do jedného z apartmánov aj pouličné osvetlenie, ktoré má už tie najlepšie časy za sebou. V kuloároch sa však povráva, že môže ísť aj o špeciálny byt pre Štefana Hríba. V tomto prípade by ho čakal v skutku presvetlený byt priamo v centre, ktorí by mu mohli mnohí závidieť.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Ezio Auditorio

V budove Premiére sú v súčasnosti na predaj 1 až 4 izbové byty s výmerou 32 m2 až 125 m2. Každý byt, apartmán či štúdio má vlastný balkón, lodžiu alebo terasu a predáva sa v štandarde, ktorý zodpovedá požiadavkám moderného mestského bývania 21. storočia. Tie exkluzívnejšie bytové jednotky však zjavne ponúkajú nadštandard v podobe pouličného osvetlenia priamo v obývačke. Ten najlacnejší byt tu stojí 120 940,18 €, no za 4-izbový si záujemcovia budú musieť priplatiť, nakoľko je v ponuke za 409 886,75 €.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Matúš Kašický

Podľa najnovších informácií český investor Finep ku kontroverznému vežiaku na Šancovej ulici pristaví ďalší objekt. Roh ulíc Beskydská a Šancová chce zastavať polyfunkčným objektom. Má vyplniť územie, na ktorom je v súčasnosti náletová zeleň. Projekt ukazuje na trojuholníkový tvar  a má mať tri podlažia pod zemou a päť nad úrovňou terénu. Na záver už zrejme stačí len dodať Good Idea Slovakia a posledný v tomto štáte nech zhasne (lampu).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech