Slovensko pozná svoju najnavštevovanejšiu turistickú oblasť

  • Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je v plnom prúde
  • Najnavštevovanejšou lokalitou je Popradské pleso
  • Z dvojice sledovaných vrcholov si prvenstvo udržali Rysy
booking.com
  • Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je v plnom prúde
  • Najnavštevovanejšou lokalitou je Popradské pleso
  • Z dvojice sledovaných vrcholov si prvenstvo udržali Rysy

Vysoké teploty tohoročného leta ti dávajú na výber, akým spôsobom a na akom mieste by si chcel prežiť svoju letnú dovolenku. Môžeš uprednostniť pasívne vyhrievanie sa pri vode alebo spojiť pohybovú aktivitu so schladením sa na rôznych pôsobivých miestach slovenských hôr.

Vysoké Tatry naďalej veľkým lákadlom

Spomedzi širokého výberu možností letnej turistiky vždy boli a aj sú najväčším lákadlom pre turistov atraktívne miesta našich veľhôr Vysokých Tatier. Inak tomu nie je ani tento rok. Z letnej inventúry, realizovanej Štátnymi lesmi Tatranského národného parku, vyplýva, že vysokohorským prostredím TANAP-u prešlo v utorok 7. augusta 201824 061 turistov.

O vysokej návštevnosti Vysokých Tatier svedčí aj skutočnosť, že v roku 2014, kedy zaznamenali najvyšší počet turistov v TANAP-e za posledných 15 rokov, ich za jeden deň napočítali 24 117, ako aj to, že rekord od počiatku zisťovaní počtu turistov v jeden deň (rok 1972) si drží rok 1980 s 26 520 návštevníkmi.

Spomedzi návštevníkov tvorili najpočetnejšiu skupinu Slováci, Česi a Poliaci. Z ostatných zahraničných návštevníkov to boli Maďari, Nemci, Angličania, Francúzi, Íri, Holanďania, Izraelčania, Rumuni, dokonca aj Austrálčania či Kórejci.

Najnavštevovanejšou lokalitou je Popradské pleso

Pre niekoho možno prekvapivo, pre Tatry znalých nie, ako najnavštevovanejšie miesto TANAP-u vyšlo z vykonanej inventúry Popradské pleso, ktoré navštívilo 4 746 turistov, pričom od zastávky Tatranskej elektrickej železnice sa ich k plesu vybralo 1 846, zvyšná časť išla červeno značeným turistickým chodníkom od Štrbského Plesa. V porovnaní s vlaňajším rokom je to nárast návštevnosti Popradského plesa takmer o 2 000 turistov.

Ako druhá najnavštevovanejšia lokalita bol hodnotený Hrebienok, na ktorý sa 3 174 návštevníkov vyviezlo pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca a 952 návštevníkov sa rozhýbalo pri pešom výstupe. Ako tretie v poradí sa umiestnilo Skalnaté pleso, na ktoré sa kabínkovou lanovkou dopravilo z Tatranskej Lomnice 3 470 turistov a náročný peší výstup si zvolilo 261 turistov.

Spomedzi dvojice sledovaných tatranských vrcholov sa na prvom mieste umiestnili Rysy, na ktoré z oboch strán Tatier vystúpilo v deň sčítania 1 156 turistov. Kriváň pokorilo 452 turistov.

Čím láka Popradské pleso

Popradské pleso je mimoriadne obľúbenou a dobre dostupnou turistickou destináciou Vysokých Tatier. Prvé, čo ti udrie do očí po príchode k plesu, je kontrast nádhernej divokej prírody uprostred majestátnych štítov a množstva turistov. Pleso je veľmi dobre prístupné z neďalekého Štrbského plesa, prípadne zo zastávky Popradské pleso. Pešo sa sem v oboch prípadoch dostaneš približne za hodinu.

Veľmi pútavá je tiež prechádzka po obvode Popradského plesa. Ponúka krásnu scenériu s výhľadom na priľahlé štíty. Ak si chceš prechádzku predĺžiť, môžeš sa vybrať na 10 minút vzdialený symbolický cintorín, venovaný pamiatke obetí Vysokých Tatier. Pleso tvorí taktiež medzizastávku na extrémne populárne Rysy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech