Slovensko sa opäť zviditelnilo vo svete. Známy výrobca získal gastronomického Oscara

  • Z prestížnej súťaže Great Taste si tento rok odnieslo mimoriadne vážené ocenenie troma hviezdičkami slovenské Mandľové maslo z dielne nitrianskej značky Slowlandia
  • Okrem toho 500-člennú porotu, ktorá ochutnávala všetky produkty naslepo, zaujali aj ďalšie výrobky zo Slovenska
slowlandia
Slowlandia
  • Z prestížnej súťaže Great Taste si tento rok odnieslo mimoriadne vážené ocenenie troma hviezdičkami slovenské Mandľové maslo z dielne nitrianskej značky Slowlandia
  • Okrem toho 500-člennú porotu, ktorá ochutnávala všetky produkty naslepo, zaujali aj ďalšie výrobky zo Slovenska

Svetové štatistiky hlásia rozmach orieškových nátierok vo svete, ktoré pomaly nahrádzajú naše milované lekváre a džemy. Kvôli svojim nutričným hodnotám aj jedinečnej chuti, si ráno bez lyžičky zdravej pochúťky nevedia predstaviť hoci ani tí, ktorí sladké veľmi nemusia.

Očakáva sa, že sektor na pohľad obyčajných orieškových nátierok (áno, vrátane milovanej i nenávidenej Nutelly) tento rok prinesie vo svete tržby presahujúce 6 miliárd dolárov. Aj Slovensko má čo k tejto téme povedať.

„Mandľové maslo Slowlandia získalo na Great Taste Awards 3 zlaté hviezdy, čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Zaradili sme sa tak, do elitných jeden a pol percenta najchutnejších produktov z celého sveta. A nielen to! Dokopy si produkty Slowlandia odniesli až 12 hviezd! Slowtella a Mandľový krém získali po dve hviezdy a ďalších 5 produktov po 1 hviezde. Slovensko je opäť svetové. Máme nesmiernu radosť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili.“ Takto svoje výsledky v prestížnej súťaži Great Taste oznámila nitrianska značka Slowlandia na Facebooku.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: greattasteawards.co.uk

O výsledkoch pri týchto gastronomických Oscaroch rozhodovala tento rok porota zložená z 500 odborníkov z celého sveta, ktorí dobroty ochutnávali už od marca naslepo. Vo svojom hodnotení mohli udeliť jednu až tri hviezdičky, pričom každé hodnotenie má svoj význam.

Ak produkt dostane tri hviezdy, posudzovatelia dávajú na známosť, že má naozaj výnimočnú chuť, pri najbližšom nákupe ho treba rozhodne vyhľadať a každoročne sa takáto česť dostane len menej než 3 % z testovaných produktov. Dve hviezdy znamenajú hodnotenie „úžasne lahodné“ a podarí sa ho získať len 15 % produktom, no a jedna hviezda skrátka vynikajúcu chuť, ktorou ročne ocenia približne 25% ochutnávaných produktov.

Zo Slovenska si hviezdy na svoje produkty vybojovala aj značka Powerology, Zlaté zrnko, čokoládovňa Lyra, Green Plantation, Guden Guden, Piarg house a ďalší. Celý zoznam ocenených Slovákov nájdeš TU.

Slovenská Slowlandia milo prekvapila a odniesla si hneď niekoľko prestížnych ocenení. Orieškové maslá však nie sú tým jediným, čo vo svojom portfóliu ponúkajú. Je to napríklad aj mrazom sušené ovocie, víno či oriešky v čokoláde. Všetko zabalené v dizajnovom, minimalistickom obale s vyobrazením budov, ktoré sú pre domáce mesto značky typické.

Pre kavickari.sk Michal Repík zo Slowlandie prezradil: „Hlásime sa k hodnotám hnutia Slowfood, ktoré zhodou okolností vzniklo v Talianskom Piemonte. Chodili sme tam totiž hľadať a nakupovať naše lieskovce a ten kraj sme si absolútne zamilovali. Práve tam sme sa naučili robiť orieškové krémy a pracovať s čokoládou.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech