Slovenský internet pobláznil Miloš Zeman so samopalom nabitým Becherovkou

  • Mnohí ho nenávidia, iní ho milujú, ďalších nezaujíma
  • Prezidentom českej republiky je znova Miloš Zeman
  • Internet na túto situáciu reaguje vo veľkom štýle
ze
youtube.com
  • Mnohí ho nenávidia, iní ho milujú, ďalších nezaujíma
  • Prezidentom českej republiky je znova Miloš Zeman
  • Internet na túto situáciu reaguje vo veľkom štýle

Ani najväčší odporca súčasného prezidenta nemôže poprieť, že málokto dokáže tomuto hradnému pánovi konkurovať na poli politického inštinktu. Miloš Zeman vždy dobre vedel, ako si privlastniť vybranú agendu.

Presne tak ako vedel predstierať víťazstvo aj po prehraných bitkách, no najmä ako presvedčiť časť verejnosti, že stojí na ich strane asi tak ako Kotleba na strane polonahých blondín unesených utečencami uprostred poľa.

Zeman sa prezentuje ako intelektuál, ktorý síce preferuje bôčik pred foie grad, ale patrí do sveta elitárskej „kaviarne“ ako málokto iný. Na vlastnú škodu sa občas nechá okúzliť vlastným intelektom a svoje zmýšľanie o väčšinovej spoločnosti prezradí výrokom typu: „pravda sa rodí v menšine“

Legendárne je aj jeho vystúpenie, kedy citoval psychiatra Cyrila Höschla: „To, čo teraz poviem, nie je prejavom univerzitnej povýšenosti ani sarkazmu. Tretina obyvateľov tejto krajiny je slaboduchá. Každý siedmi občan je debilný alebo dementný alkoholik. Asi polovica obyvateľov tejto zeme má podpriemerný intelekt. Týmto ľuďom uniká zložitá komplementarita a mnohoznačnosť sveta.“

Skvelé však vie práve tohto „obyčajného človeka“, ktorým bytostne pohŕda, presvedčiť, že je pevne na jeho strane. Neznamená to, žeby Zemanovi nehodili hlas aj tí vzdelaní a inteligentní ľudia, ale na tomto poli má silnú konkurenciu. Zato „obyčajných“ ľudí dokáže osloviť ako nik iný. Aj tento fakt z neho urobil prezidenta už druhýkrát po sebe.

Internet nenechal na seba dlho čakať a už počas volebného obdobia bol zaplavený meme obrázkami á la Zeman.

Na jeho zvolenie kriticky reagoval aj zahraničný Washington Post. Ten Zemana nazval populistickým veteránom, ktorý udržuje vzťahy s Moskvou a má imidž „českého Trumpa“. New York Times ho zase opísal ako predpotopného predstaviteľa s láskou k alkoholu a cigaretám. Zeman je známy aj negatívnym postojom k migrantom či spoluprácou s Andrejom Babišom.

Teraz nám nezostáva nič iné, len bratom Čechom držať palce, aby Zeman so svojím becherovkovým samopalom neurobil viac škody ako osohu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK