So svetom zdieľajú krásy (nielen) našej krajiny. Toto je 10 Slovákov, ktorých musíš sledovať na Instagrame

  • Existuje mnoho zaujímavých ľudí, ktorí sa rozhodli svoje zážitky zdieľať s celým svetom
  • Pohodlnému životu, aký ho mnohí z nás poznáme, dali zbohom a rozhodli sa cestovať
  • Svoj život odovzdali tomu, čo ich baví najviac, a teraz uverejňujú svoje príbehy na sociálnych sieťach
Facebook/ Milan Bez Mapy, Facebook/patrikpaulinyi
  • Existuje mnoho zaujímavých ľudí, ktorí sa rozhodli svoje zážitky zdieľať s celým svetom
  • Pohodlnému životu, aký ho mnohí z nás poznáme, dali zbohom a rozhodli sa cestovať
  • Svoj život odovzdali tomu, čo ich baví najviac, a teraz uverejňujú svoje príbehy na sociálnych sieťach

V tomto článku vám predstavíme výber Slovákov, ktorí takýto život žijú a baví ich to. Ich fotografie sú často dych berúce a inšpirujú nespočetné množstvo ľudí k tomu, aby začali cestovať tiež. Nie vždy to je iba o peniazoch. Najdôležitejšie je vstať z postele a začať s tým. Je jedno, či idete rovno na Srí Lanku, alebo začnete objavovať krásy Veľkej Fatry či Nízkych Tatier. Inšpiráciou vám môžu byť práve títo ľudia.

Patrik Paulínyi

Meno, ktoré mnohí z vás poznajú. Na jar v roku 2017 obletelo celé Slovensko jeho video, ktoré prezentovalo krásy Slovenska. Follow me to: Slovakia má dnes takmer 500-tisíc zhliadnutí na YouTube, a my sa tomuto číslu vôbec nečudujeme.

Talentovaný fotograf a filmár Patrik dnes cestuje so svojou priateľkou po celom svete, a keď sa pozriete na jeho fotografie, budete chcieť zažiť to isté, čo on. Nezabúda však ani na krásy Slovenska, veď tých tu máme skutočne veľa. Objavuj svet spolu s Patrikom prostredníctvom jeho Instagramu, kde ho sleduje už viac ako 63-tisíc ľudí.

Andrea Zahurancová

Po Patrikovi nemôžeme vynechať ani jeho kamaŕatku Andreu. Aj ona sa rozhodla, že bude svoje zážitky zdieľať s tisíckami ďalších ľudí. Dnes ich má na konte vyše 72-tisíc, čomu sa nikto nemôže čudovať. Ak ťa však nebaví sledovať iba fotografie, môžeš si prečítať aj jej blogové príspevky na lostravelos.sk. Cestovanie však nie je všetko, čo Andrea robí. Okrem toho sa jej podarilo založiť úspešný biznis s okuliarmi Eyerim, ktorý úspešne funguje až v 18 krajinách sveta. Keď sa chce, všetko sa dá, a aj táto mladá slečna je toho živým dôkazom.

Martin Navrátil

Martina Navrátila už určite všetci veľmi dobre poznáte. Slovák, ktorý precestoval všetky obývané kontinenty, navštívil 160 krajín sveta, má v každom rukáve nie jednu, dve či päť, ale celkom určite aj desať cestovateľských rád, tipov či príbehov z vlastných ciest, a to nemusí ani dlho loviť v pamäti.

Martin: Bežný Iránec miluje Ameriku. Presne vedia aj kde je nejaké “malé Slovensko“

Založil cestovateľský portál travelistan.sk, vďaka ktorému si teraz môžeš svoj cestovateľský sen splniť aj ty. Preto ti jednoznačne odporúčame sledovať jeho Instagram, na ktorom zverejňuje svoje zážitky a skúsenosti z ciest okolo celého sveta. 

 

Fotorado

Rado patrí medzi tých fotografov, ktorí majú na Instagrame tisícky followerov, konkrétne je ich vyše 18-tisíc. Ako o sebe sám hovorí, je turista, fotograf, cestovateľ a dobrovoľný člen stráže prírody. Viac o ňom však prezradia až jeho fotografie, ktorých má na Instagrame už 1800. Nájdete medzi nimi aj pár zahraničných, no absolútnu väčšinu tvoria tie zo Slovenska. A sú skutočne krásne. Veď sa pozri na jeho profil.

Andrej Ondrejovič

Keď sa pozriete na Andrejove fotografie, poviete si, že tento chalan má buď brutálny talent, alebo na sebe maká roky. Pravdou však je, že má len 16 rokov a fotografovaniu sa venuje od marca 2017. Áno, čítaš správne. Keďže mu je v prírode najlepšie, najviac fotiek na jeho Instagrame nájdete práve z nej. Nenechá sa však zahanbiť ani fotografiou skateboardingu a snowboardingu, ktoré patria medzi jeho najobľúbenejšie športy, ktoré sám robí. Tak a teraz utekaj na jeho Instagram sledovať tie parádne fotky!

Šimon Trnka

Jeho zábery obleteli celý svet. Dokonca ich aj svetoznámy National Geographic vo februári minulého roka zaradil medzi najkrajšie dobrodružné turistické fotografie celého sveta. A to je už čo povedať! Jeho snímky zo slovenských hôr vás donútia vziať do ruky mapu a naplánovať si na najbližší víkend aspoň krátku turistiku. Šimon zjavne nie je žiadny „domased“ a dokazuje nám, že jeho pravým domovom sú nádherné slovenské, ale aj zahraničné kopce. Viac hľadaj na jeho Instagrame či v rozhovore na interez.sk.

Janka Travelhacker

„Volám sa Janka a založila som blog Travelhacker, aby som pomáhala ľuďom cestovať šikovne a lacno po svete,“ takto sa opisuje Janka na jej blogu travelhacker.blog. Podarilo sa jej precestovať vyše 45 krajín a teraz pomáha ľuďom cestovať šikovne a hlavne lacno. A samozrejme, cestuje ďalej. Ako sama hovorí: „Cestovanie nie je drahé, keď vieš ako na to. Dovolenka v exotike stojí často menej ako All Inclusive letná dovolenka v Turecku cez cestovku. A cestovanie po Európe je už možné za pár eur.“ Viac sa dočítaš na jej blogu a samozrejme, nájdeš ju aj na Instagrame.

Nie je túra bez Štúra

Po troch rokoch v zahraničí som dal výpoveď v práci a vrátil som sa späť na Slovensko. Založil som si cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra a stal sa zo mňa turista vo vlastnej krajine. Snažím sa ukázať, že aj Slovensko má čo ponúknuť a výlet či dovolenka nemusia byť vždy len o pláži a mori…“  Toto všetko dokazuje aj na svojom Instagrame. kde ho rozhodne nemôžeš prehliadnuť.

Milan „BezMapy“ Bardún

Klíma v kancli nebola pre mňa. Dal som teda výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013, sa stal jedným z načítanejších slovenských blogov a zároveň mojim zamestnaním na plný úväzok. Moja parketa je destinačný marketing a píšem o zážitkoch, či dobrodružstve.“ To je pár stručným, ale hlavne výstižných slov, ktoré o sebe povedal Milan. My sme si obľúbili najmä jeho „storíčka“. Sú svieže a hlavné vtipné. Veď sa presvedč sám a pozri jeho Instagram.

Matúš Vavrek

Možno si myslíte, že ak chce byť človek dobrým fotografom, musí sa tomu venovať celý život alebo mať profesionálnu techniku. Mladý študent z Medzilaboriec, Matúš Vavrek, je dôkazom, že to vôbec nie je pravda. Matúš sa najskôr venoval grafike, fotomontáži, plagátom a fotil ako každý z nás. V roku 2013 si kúpil prvý fotoaparát – ultrazoom, neskôr si začal požičiavať digitálnu zrkadlovku od známych až si napokon jednu sám kúpil.

View this post on Instagram

RR 823 Kráľova Hoľa @zssk_official 🚞 pod rovnomenným vrchom na Chmarošskom viadukte @zeleznice_slovenskej_republiky. . Pôvodne som mal ísť v sobotu na dlhšiu túru. Postupná zmena počasia však rozhodla, že si dám niečo kratšie. Plán B bola "opravná" fotocesta na Pustý hrad. Tentokrát som išiel lepšou trasou a vyšiel aj východ slnka. Okrem toho som stihol kúpiť a doručiť priateľke knihu o ktorej mi deň pred tým písala. Verte či nie, nečakala to. K tomu aj štvorlístok, ktorý mi niesol šťastie po celý včerajší deň. V súbehu s udalosťami ma sprevádzala stále väčšia únava a tak som si povedal, že v tomto počasí bude nedeľa oddychová. Pri pohľade z okna na nadýchanú prírodu som si povedal, že pôjdem a skúsim a spojím príjemné s užitočným. Miesto objednanej pizze som sa opäť vybral do @skitelgart na výborné bryndzové halušky. 😊 Vyšlo to nad moje očakávania, aj keď tento pohľad trošku menej. Vonku pršalo, k tomu vlak v pohybe a záber ušiel kúsok nahor. Verím, že aj napriek tomu sa vám bude páčiť. Apropo opäť @sonyalpha na testovacej jazde 😊 . #slovensko #slovakia #vacation #travel #rail #like #lines #zsr #zssk #rodinazsr #love #cestovanie #2020 #idemevlakom #thisisslovakia #trainspotter #praveslovenske #insta_svk #beautifulslovakia #weather #rain #earthpix #viaduct #sky #telgart

A post shared by Matúš "makbedrik" 🚇 (@makbedrik) on

Dnes má precestované takmer celé Slovensko a niektorú z jeho fotografií videl už asi každý z vás, no možno o tom ani neviete. Veď sa pozri na jeho Instagram, stojí to za to.

Uvedomujeme si, že do jedného článku sa nezmestia všetci Slováci, ktorých sa skutočne oplatí sledovať. V ďalšom článku sa pozrieme na ďalších.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK