Svoj fádny život sa rozhodol zmeniť a precestoval svet. Teraz na Miletičke otvára Falafelcafe Tel Aviv

  • Aleksandr Djazz ako väčšina populácie žil v bludnom kruhu práce a konzumu
  • Potom sa konečne rozhodol začať žiť naplno a cestovať po celom svete
  • Po stovkách prejdených kilometrov teraz v Bratislave otvára svoj prvý podnik
BeFunky-collage (39)
Falafelbar Tel Aviv, Alexander Djazz, pixabay.com
  • Aleksandr Djazz ako väčšina populácie žil v bludnom kruhu práce a konzumu
  • Potom sa konečne rozhodol začať žiť naplno a cestovať po celom svete
  • Po stovkách prejdených kilometrov teraz v Bratislave otvára svoj prvý podnik

Aleksandr Djazz žil život tak ako väčšina ľudí v dnešnej dobe. Chodil do práce a z práce, čas trávil pred televíziou a každý jeho deň bol rovnaký. Uvedomil si, že je treba niečo zmeniť a začať robiť niečo, čo ho baví. Aj to však ďalej odkladal a pokračoval v tomto kolobehu, až kým sa nestalo niečo zlé. Všetko zmenila náhla smrť jeho priateľa.

„V tom momente som si uvedomil, že cestovanie, zážitky, poznávanie sveta a jeho zákutí, nie je možné odložiť na „potom“, pretože žiadne „potom“ nemusí byť, ako aj zdravie, alebo dokonca pamätníky zničené teroristami, či zvieratá ulovené pytliakmi. Je treba žiť! Tu a teraz!“ píše Aleksandr na svojom profile na sociálnych sieťach.

Aleksandr si začal konečne plniť sen. Kúpil si motorku a doteraz na nej precestoval viac než 40 krajín, ďalších 40 navštívil bez nej. Prekonával samého seba aj predsudky ostatných. Chcel vidieť dno mora, tak si spravil potápačský kurz, chcel sa plaviť na jachte, tak sa stal kapitánom, chcel zabehnúť maratón, tak sa naň v priebehu roka pripravil a zvládol to. Cestoval tak často, ako bolo možné, zažíval úžasné veci, spoznával nové miesta, fotil, točil videá a ochutnával jedlá.

Práve kuchyňa sa však stala jeho ďalšou vášňou a prostredníctvom nej sa zoznamoval s inými kultúrami. „Degustácia miestnych jedál, od bežných až po tie najexotickejšie, sa stala jedna z mojich obľúbených tradícií, ako aj pomoc pri ich príprave,“ prezrádza Aleksandr, ktorý sa rozhodol svoje skúsenosti s varením zužitkovať na Slovensku. Priamo v Bratislave ľuďom plniť bruchá chutným jedlom.

Na známej tržnici Miletička teraz otvára prvé bistro zasvätené falafelu – Falafelcafe Tel Aviv. Podarilo sa mu pekne a moderne zrekonštruovať drevenicu na tržnici, kde už túto stredu 27. júna privíta prvých zákazníkov. Budú tu môcť nájsť chutné a zdravé vegetariánske jedlo inšpirované východnou kuchyňou, kde hlavnú rolu budú hrať falafel či hummus s rôznymi prílohami a omáčkami. Jedlá bude pripravovať sám Aleksandr, takže sa máš na čo tešiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech