Takto brutálne sa správala mestská polícia v Prahe k vodičovi za zlé parkovanie

  • Muž, ktorý sa stal obeťou policajnej brutality mal údajne čakať na ženu s dieťaťom.
  • Zvalili ho na zem, zatkli a za použitia fyzického násilia naložili do policajného vozidla.
  • Polícia označila v oficálnom vyjadrení správanie príslušníkov zboru za správne.
snimka-obrazovky-2018-05-24-o-22-18-32
YouTube
  • Muž, ktorý sa stal obeťou policajnej brutality mal údajne čakať na ženu s dieťaťom.
  • Zvalili ho na zem, zatkli a za použitia fyzického násilia naložili do policajného vozidla.
  • Polícia označila v oficálnom vyjadrení správanie príslušníkov zboru za správne.

Prejavy policajnej brutality za zlé parkovanie? Žiadny výmysel, ale realita pražskej metropole. Niekoľkým okoloidúcim svedkom sa dokonca podarilo situáciu zachytiť na videu a je zrejmé, že postup príslušníkov mestskej polície bol naozaj neprofesionálny.

Incident sa udial ešte minulý rok na Václavskom námestí v Prahe. Muž, ktorý sa stal obeťou policajnej brutality, mal údajne čakať na ženu s dieťaťom, ale svoj Volkswagen Passat zaparkoval na nepovolené miesto, a tak prišla mestská polícia.

Po pár úvodných ťahaniciach situácia vygradovala do takej miery, že dorazili ďalšie policajné hliadky a spoločnými silami sa vrhli na muža. Zvalili ho na zem, zatkli a za použitia fyzického násilia naložili do policajného vozidla. Video zaznamenávajúce priebeh incidentu, ktoré je priložené nižšie žiaľ majiteľ zverejnil s výrazným časovým odstupom.

Je zrejmé, že na videu nie je zachytený kontext ani podmienky, ktoré k brutalite viedli. Správanie muža sa však nezdá byť natoľko hrubé alebo agresívne, aby si s ním profesionálny príslušník mestskej polície nevedel poradiť bez zbytočných scén. Mnoho svedkov označilo postup za prehnane násilný.

Podľa hovorcu pražských strážnikov Jana Čiháka sa podozrivý dopustil priestupku nerešpektovaním dopravnej značky zákazu zastavenia, neposlúchnutím výzvy a nepreukázaním totožnosti. To či sa dotyčný všetkých týchto priestupkov naozaj dopustil je iná otázka. Bola zjavné, že hovorca bude postup svojich kolegov obhajovať. K tomu, že posily sa hneď po príchode vrhli na podozrivého a aj po jeho spútaní ho zasypávali nadávkami a fyzickými útokmi sa hovorca nevyjadril.

 

Oficiálne vyjadrenie Mestskej polície Praha hovorí, že sa vodič zamkol v aute a plánoval s ním ujsť. Údajne bol agresívny a opakovane nerešpektoval pokyny, preto boli použité prostriedky k jeho zadržaniu. Na videu však nie je vidieť ani jeho agresívne správanie, ani pokus o útek a ani zamykanie v aute.

Dotyčný muž na videu stojí vonku a podľa svedkov zo svojho auta vystúpil dobrovoľne a sám. Muž s týmto jednaním samozrejme nesúhlasil a podal sťažnosť. Štátny zástupca túto sťažnosť odmietol a postup Polície ČR označil ako správny.

zdroj: mppraha.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech