Tešíš sa na leto? Teraz je ten najlepší čas zarezervovať si letenku na Ibizu za túto cenu

  • Ibiza sa stala akýmsi synonymom dobrej zábavy, párty, nádherných pláží a priezračného mora
  • No nájdeš tu toho oveľa viac
  • Ibiza sa pýši aj prírodným bohatstvom, množstvom nádherných zátok, či fascinujúcich útesov
summmer
youtube.com/flickr.com
  • Ibiza sa stala akýmsi synonymom dobrej zábavy, párty, nádherných pláží a priezračného mora
  • No nájdeš tu toho oveľa viac
  • Ibiza sa pýši aj prírodným bohatstvom, množstvom nádherných zátok, či fascinujúcich útesov

Ostrov nie je veľký, takže s požičaným autom ho možno hravo preskúmať a mimo najfrekventovanejších miest môže turista s trochou informovanosti nájsť doslova oázy pokoja a ticha.

Západom slnka preslávený pobrežný bar Café del Mar v meste San Antonio podvečer víta hordy návštevníkov, púšťajúc im hudbu v štýle chill-out vytvorenú vlastnými dídžejmi. Podnik pritom existuje už od roku 1978.

Spiatočné letenky na Ibizu sú teraz dostupné za mimoriadne lákavú cenu 150 eur v termíne napríklad  7.-14. august s odletom z Viedne.

Na západe ostrova sa nachádza malý ostrovček Es Vedra obdarený mnohými legendami. Za atrakciu, ktorú nemožno vynechať, sa považujú aj Cova de Can Marca, najväčšie prírodné jaskyne na Ibize.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: seeibiza.com

Tip na ubytovanie

Dvojhviezdičkový Hotel Mari má skvelé hodnotenie a je len 6 minút peši od pláže. Centrum San Antonio je ideálnou voľbou na nočný život a zároveň relax pri vode. K dispozícií sú nedávno zrekonštruované izby a raňajky tu dostaneš za príplatok 5 eur. Ubytovanie stojí na noc 54 eur ak cestujete dvaja.

Cenovo výhodnú ponuku má aj Camping San Antonio. Ten sa nachádza len 4 minúty chôdze od pláže. Ubytovanie disponuje aj bazénom a samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Eden Bar a Es Pa-radis v ktorých je o zábavu vždy postarané sú vzdialené len pár metrov od kempu. V blízkosti je aj autobusová zastávka z ktorej chodia každých 10 minút autobusy na Ibizu. Za ubytovanie zaplatíš 42 eur na osobu.

Doprava

Autobus:  Autobusová doprava je tu lacná a spoľahlivá. Spoje jazdia medzi turistickými destináciami a zastávky sú aj priamo pri známych plážach. Cez leto je autobusová doprava posilnená o viac spojov, ktoré chodia približne každú pol hodinu od 7:00 do 22:00.

Známy je discobus, ktorý premáva celú noc medzi najväčšími klubmi a rezortmi ostrova od polnoci do 6:00 hod. Viac informácií nájdeš na stránke ibizabus.com.

Auto a skúter: Najviac z ostrova sa dá vidieť prenajatým autom. Autopožičovne sú vo všetkých destináciách a na letisku. Ceny prenájmu auta na deň sa pohybujú od 19 eur. No kvôli miestnemu terénu sa ti oplatí prenajať si off-road. Celu ponuku áut si môžeš pozrieť napríklad na stránke ibizafunrentacar.com. Ak preferuješ skúter, pozri sa sem.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: essentialibiza.com

Tipy na záver
Kulinárskou špecialitou na Ibize je Guisat de peix, ktorý sa pripravuje z ryby, cesnaku, cibule, zemiakov, škorice, olivového oleja a morskej soli. Na námestí Sa Penya môžeš zájsť do jedného z obchodov s „hippie“ tovarom.

Neďaleko Ibizy sa nachádza ostrov Formentera, na ktorý sa dostaneš pravidelnou trajektovou prepravou. Má nádherné pláže a považujú ho za Karibik Stredozemného mora. V Aguamar Water Slide Park zase nájdeš okrem niekoľkých bazénov aj rôzne tobogány a vodné atrakcie, ktoré stoja za vyskúšanie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech