Tip na letné schladenie: Do jaskyne špeciálnym ľadovým expresom

  • Letné horúčavy na seba nenechali dlho čakať a nám padne vhod trochu sa osviežiť
  • Nemusí to však byť len kúpanie v jazere, ale aj výlet za inými prírodnými krásami Slovenska
BeFunky-collage (49)
Instagram.com/knap.karol, unsplash.com
  • Letné horúčavy na seba nenechali dlho čakať a nám padne vhod trochu sa osviežiť
  • Nemusí to však byť len kúpanie v jazere, ale aj výlet za inými prírodnými krásami Slovenska

Vedel si, že tak ako napríklad Fínsko je krajinou jazier, tak Slovensko je krajinou jaskýň? Na Slovensku je známych viac ako 7-tisíc jaskýň a v prepočte na obyvateľa ich máme najviac v celej Európe. Bol by preto hriech aspoň niektoré z nich nenavštíviť, k čomu máš práve v lete, keď vrcholí sezóna, najlepšiu príležitosť. Naším tipom je Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá je jedným z našich najväčších podzemných klenotov.

Pre svoju dĺžku a hĺbku jednou z najvýznamnejších ľadových jaskýň v Európe a čo sa týka slovenských prvenstiev, má najväčší objem ľadu, konkrétne až 110 100 metrov kubických. Jaskyňa leží v Slovenskom raji, ktorý je unikátom sám o sebe a rozhodne ho treba minimálne raz za život navštíviť a ideálne to spojiť s návštevou tejto jaskyne. Môžeš sa tak schladiť v prirodzene klimatizovanom prostredí s teplotou len pár stupňov nad nulou a zároveň obdivovať, čo všetko matka príroda dokáže. Lístok pre dospelých stojí 8 eur, pre deti 4 a pre študentov 7 eur.

#icecave #dobsinaicecave #dobsinskaladovajaskyna

Príspevok, ktorý zdieľa Karol Knap (@knap.karol),

Teraz máš však príležitosť posunúť svoj turistický zážitok ešte o kúsok vyššie, vďaka špeciálnemu turistickému vlaku, ktorý bude celé leto premávať medzi Košicami a Dobšinskou ľadovou jaskyňou. Nesie názov Ľadový expres a svoju prvú jazdu absolvovať túto sobotu. Cena jednosmerného lístka pre dospelého je 5 eur, deti, seniori a ZŤP platia 3 eurá. Vlak vyráža každú sobotu 7:56 ráno z Košíc a späť 16:25 z Dobšinskej ľadovej jaskyne. Nástup je možný tiež v Kysaku, Margecanoch, Dedinkách a Stratenej. Viac info a lístky nájdeš tu.

#dobsinskaladovajaskyna #stanica #zssk #jaskyna #exploreslovakia

Príspevok, ktorý zdieľa Miro Slobodník (@miroslobo),

Vo vlaku si navyše budeš môcť vychutnať krásy okolitej krajiny ešte skôr, kým do jaskyne dorazíš. Na mieste budeš mať viac ako 6 hodín čistého času na to, aby si si pozrel aj iné pekné miesta v okolí. Odporúčame vodnú nádrž Palcmanská maša, vrch Havrania skala alebo Ranč pod Ostrou skalou, kde sa môžeš ubytovať, najesť či zajazdiť si na koni alebo sa len pokochať ich divokosťou. Cieľom iniciatívy je zvýšiť návštevnosť jednej z našich najkrajších jaskýň a umožniť tento zážitok aj tým, ktorí napríklad nevlastnia auto.

Ak teda počas voľných dní nebudeš vedieť, čo s časom, schladenie v jaskyni, prípadne aj vo vodnej nádrži, ti určite padne vhod.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech