Tipy na skvelé a lacné výlety, kam vyraziť cez veľkonočné sviatky

  • Aj keď Veľkú noc práve nemiluješ, predĺžený veľkonočný víkend je skvelou príležitosťou pre malý výlet
  • Lety sú síce vybookované alebo nekresťansky drahé, no stále sa môžeš vydať za dobrodružstvo vlakom či autom
  • Prinášame ti zopár tipov na miesta, ktoré sú ideálne práve na krátky pobyt a za nízku cenu ponúkajú veľa
rgergerg
Flickr, instagram.com/budapest_hungary
  • Aj keď Veľkú noc práve nemiluješ, predĺžený veľkonočný víkend je skvelou príležitosťou pre malý výlet
  • Lety sú síce vybookované alebo nekresťansky drahé, no stále sa môžeš vydať za dobrodružstvo vlakom či autom
  • Prinášame ti zopár tipov na miesta, ktoré sú ideálne práve na krátky pobyt a za nízku cenu ponúkajú veľa

Budapešť 

Ak miluješ atmosféru veľkomiest, no nestíhaš kupovať letenky do niektorej z európskych metropol, skvelým riešením je návšteva Budapešti. Z Bratislavy je to čoby kameňom dohodil a veľmi pohodlne sa tam odvezieš vlakom, ktorý jazdí každé dve hodiny. Budapešť je to lowcostový raj, kde za všetko od ubytovania cez jedlo v reštauráciách po alkohol zaplatíš oveľa menej ako v Bratislave.

One more photo from the castledistrict series with my drone 🚁😍 I really love sunsets and we had a nice one a couple days ago in Budapest✨ And you? Have you ever been to Budapest? 😍 📷Amazing photo by @colorcam_m ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ✈Mark your photo with tag #Budapestravel and we`ll post it! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #Budapest #wonderlustbudapesasenseofhuber #weheartBudapest  #passionpassport  #topbudapestphoto #Budapestgram #Budapest365 #hungarypage #hungarystyle #unlimitedhungary #ighungary #travellingthroughtheworld #theprettycities #living_europe #ig_europe #europe_vacations #awesome_earthpix #bestvacations #topeuropephoto #tlpicks #natgeotravel #igershungary #thisisbudapest #goodday #bestplacestogo #coffee #hungary #budapesthungary

Príspevok, ktorý zdieľa Budapest | Travel community (@budapestravel),

Bookni si niektorý z luxusných a zároveň lacných Airbnb bytov. Miestnu gastroscénu môžeš objavovať donekonečna, pre milovníkov raňajok odporúčame v Cirkusz, pre kávičkárov 9BAR, pre mäsožrútov Meatology Budapest, pre milovníkov drinkov Kiosk alebo Spíler Shanghai.

Keď už budeš v Budapešti, oplatí sa zrelaxovať v kúpeľoch, ako Szechényi či Gellért. Zlým nápadom nie je ani skúsiť niektorý zo zážitkov, ktoré teraz ponúka Airbnb. V tomto meste sa nudiť rozhodne nebudeš.

En bättre brunch 🌟

Príspevok, ktorý zdieľa Rebecka Widmark (@rebeckawidmark),

Morning my friends 😊👋🏼☕ 📷Amazing photo by @toinou1375 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ✈Mark your photo with tag #Budapestravel and we`ll post it! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #Budapest #wonderlustbudapesasenseofhuber #weheartBudapest  #passionpassport  #topbudapestphoto #Budapestgram #Budapest365 #hungarypage #hungarystyle #unlimitedhungary #ighungary #travellingthroughtheworld #theprettycities #living_europe #ig_europe #europe_vacations #awesome_earthpix #bestvacations #topeuropephoto #tlpicks #natgeotravel #igershungary #thisisbudapest #goodday #bestplacestogo #coffee #hungary #budapesthungary

Príspevok, ktorý zdieľa Budapest | Travel community (@budapestravel),

Alpy

Lyžiarska sezóna sa u nás pomaly chýli ku koncu, no milovníci jarného brázdenia svahov ešte stále nemusia lyže odkladať do kúta. Stále kvalitnú lyžovačku si užiješ v rakúskych Alpách, pričom do populárneho strediska Stuhleck v Semmeringu je to z Bratislavy autom len 2 hodiny a na svahu sa vyblázniš za 43 eur na deň.

Ak by si chcel ešte väčšiu parádu a nevadí ti cestovať autom ďalej, otestuj Kaprun alebo Kitzbuhel v Tirolsku, ktoré patria medzi špičkové strediská naozaj svetovej kvality. V ich okolí nájdeš romantické tirolské mestečká a dedinky s množstvom možností ako tráviť čas, no za ubytovanie v týchto lokalitách si trochu priplatíš.

#weekendgetaway #stuhleck #semmering 🎿🙌🏼

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Faria (@ritafariam),

Čičmany

Ak nie si odporcom Veľkej noci a tradícií, možno by si si mal spraviť výlet do niektorého regiónu Slovenska, kde tradície stále nevymreli. Taká Terchová alebo krásne Čičmany sú ideálnym miestom pre oddych od reality a pobyt v blízkosti prírody.

Každý Slovák by mal rozhodne aspoň raz za život vidieť maľované čičmianske drevenice. Okrem toho tu môžeš vidieť aj oslavy Veľkej noci podobne ako prebiehali kedysi, to znamená kroje, pletenie korbáčov, hudba, dobré jedlo, pálenka.

Ubytuj sa v niektorej z malebných dreveníc, napríklad tu alebo tu, a zobúdzaj sa s ranným výhľadom na okolité hory. Minimálne za návštevu stojí aj drevenica pána Dušana Klopana. Možno tiež ešte stále stihneš lyžovačku v miestnom stredisku Javorinka. Pri návšteve tejto dedinky musíš rozhodne vidieť aj zrekonštruovaný Kaštieľ Čičmany, ktorý je naozaj magický a sídli v ňom aj útulná reštaurácia v moderno-tradičnom štýle.

Súľov

Na Veľkú noc konečne prichádza teplejšie jarné počasie a s ním aj skvelá príležitosť na túru. naša príroda e taká krásna, že je ťažko si vybrať. Tatry už máš určite niekoľkonásobne za sebou a poznáš minimálne nejaké tie plesá a horské chaty.

Čo však niečo trochu z iného kúta Slovenska, no o nič menej veľkolepé? Súľovské skaly sú jedným z najfascinujúcejších miest na Slovensku, ich skalné útvary mnohým pripomínajú dejisko Pána prsteňov.

Nad skalami sa týči Súľovský hrad a Gotická brána. Túry v tejto lokalite sú ľahké až stredne náročné a zvládne ich takmer každý. Prírodné útvary, ktoré tu stoja od nepamäti, teraz dopĺňa aj netradičná vyhliadka zvaná zraková pyramída. Autorom tohto osobitého diela s drevenou konštrukciou v tvare pripomínajúcom svetelný lúč je Juraj Gábor, ktorý chcel ľuďom poskytnúť trochu iný uhol pohľadu na prírodu okolo nás.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech