TOP 10 famóznych gastro prevádzok, ktoré vyrástli v Bratislave v roku 2017

  • V Bratislave po večeroch rozhodne nie si odkázaný na monotónny kebab či nudnú pizzu
  • Nové chutné podniky tu rastú ako huby po daždi a pretekajú sa v tom, kto ti prinesie originálnejšie a lahodnejšie jedlo
  • Zrekapitulovali sme pre teba to najlepšie, čo na chutnej mape Bratislavy pribudlo v roku 2017. Ochutnaj!
weľd
Moree, Ty Waffla, Nice Fries
  • V Bratislave po večeroch rozhodne nie si odkázaný na monotónny kebab či nudnú pizzu
  • Nové chutné podniky tu rastú ako huby po daždi a pretekajú sa v tom, kto ti prinesie originálnejšie a lahodnejšie jedlo
  • Zrekapitulovali sme pre teba to najlepšie, čo na chutnej mape Bratislavy pribudlo v roku 2017. Ochutnaj!

Filip´s Hotdogs

Tieto kvalitné hotdogy môžeš poznať z Freshmarketu pod značkou V rožku. Majiteľ Filip Valentín však nedávno rebrandoval a pod novým názvom Filip´s a vďaka investícii rozbieha pobočky v obchodných centrách. Prvú otvoril len dnes v bratislavskom Auparku. Nájdeš v nej kvalitný streetfood zložený z párkov a klobások s 90% podielom mäsa od lokálneho mäsiara, denne pečené pečivo a lahodné omáčky. Táto prevádzka povýšila obyčajný párok v rožku na delikátne jedlo.

Pomazánkovo

Chutné dielo Mie Kurucovej si už v Bratislave stihlo získať množstvo fanúšikov. Jej poctivé domáce pomazánky ťa prenesú do detských čias, keď ti ich mama s láskou natierala na chleba. Nájdeš tu tradičné stálice, ako vajíčková, oškvarková a bryndzová, ale aj netradičné kombinácie, ako tuniak s kokosom, vegan mexická fazuľová či vegan mrkvová. K tomu čerstvý chrumkavý chlieb a si v pomazánkovom nebi. Rovnako poteší neobmedzený prísun čaju a denná ponuka koláčikov.

Foodstock

Lahodné vegánske japonské pyrôžky Gyoza v teriyaki omáčke a posypané edamame fazuľkami, jarnou cibuľkou a sezamom sú doslova jedlom bohov, ktoré asi nikdy neomrzí. Len donedávna si ho mohol poznať len zo stánku Foodstocku z rôznych festivalov, dnes už sa Bratislava teší z kamennej prevádzky, vďaka ktorej si túto bombu môžeš dopriať kedykoľvek. Ak ťa predsa len omrzí, je tu chrumkavý falafel s hummusom, ramen, miso polievka či sladká kokosová gulička ako dezert.

Buchtáreň

Tento street food je svojím spôsobom unikátom, pretože sa nebál vzkriesiť tradíciu parených buchiet a priniesť späť nostalgické spomienky z detstva. Túto dobrotu si tu môžeš vychutnať aj keď sa už dávno nehrávaš na dvore, a to v sladkej verzii s džemom či vanilkovým krémom a posypanú grankom, makom či orechmi, ale tiež v slanej verzii s mäsom a cibuľkou či bryndzou, smotanou, slaninkou a cibuľkou. Buchtáreň nedávno zaviedla aj originálne raňajky a obedy s dennou ponukou domácej polievky.

iNonni Cremeria

Dnes už nie je problém nájsť v hlavnom meste naozaj kvalitnú zmrzlinu, ktorá ani nešla okolo práškových zmesí a umelín. Jedným z najnovších prírastkov je zmrzlináreň iNonni Cremeria, ktorej názov v preklade znamená „starí rodičia“, ťa dostane svojím talianskym čarom. Šikovní majstri tu vyrábajú krémové gelato a zákusky podľa tradičných talianskych receptúr. Ucítiš v nich skutočné ovocie a autentickú chuť surovín, nie pridané arómy. Okrem sladkého si tu dáš samozrejme skvelú kávu, ale aj raňajky či obed.

Iasai

Nová reštaurácia Iasai je z kategórie tých štýlovejších a viac „fancy“. Je inšpirovaná Áziou a zároveň v´daka šéfkuchárovi Tomášovi Lysému prináša moderný pohľad na gastronómiu. Pri návšteve poteší minimalistický interiér, food bar, kde môžeš sledovať zručnosť kuchárov a samozrejme lahodné ázijské jedlá typu ramen, knedličky Bao či sushi. Zabudni však na nudné maki s lososom, tu ťa dostanú nadupanými kombináciami a vždy novou ponukou. Iasai sľubuje naozaj výnimočný zážitok a koncept, aký na Slovensku len tak nenájdeš.

Moree

Jednou z nových reštaurácií, ktoré stoja za návštevu, je aj Moree. Spája tradičnú kuchyňu s modernou a varí so zmyslom pre detail. Žiadne otrepané menučká typu rezeň so zemiakom, ale lákavé kombinácie, ktoré zasýtia aj potešia chuťové bunky. Svoj deň tu môžeš začať poctivými raňajkami, napríklad chlebom vo vajíčku s hľuzovkou a creme fraiche, dať si zdravý obed vo forme pohánkového šalátu s kačicou či nokov s dusenými bravčovými líčkami a píniovými orieškami. Zakončiť ho môžeš ako pravý gurmán talianskym syrom s medom a prosecco želé.

Regal Burger

Nie, nie sme pozadu a vieme, že Regal Burger je tu s nami už nejaký ten rôčik. No nedávno v Auparku otvoril unikátnu prevádzku, v ktorej pod hlavičkou Regalu spojil viacero zmysluplných gastro projektov dokopy. Zbúral tak predsudky, že v gastre sú si všetci konkurenciou alebo že v obchodných centrách nájdeš len druhotriedne jedlo bez identity. Okrem šťavnatého burgra zaručenej kvality si tu môžeš dať aj skvelé pastrami od Barskde, parenú buchtu od Buchtárne a kvalitnú výberovú kávu od kaviarne black.

Nice Fries

V Bratislave nepribudli len kamenné prevádzky, ale aj nejaký ten street food stánok. Jedným z našich favoritov sú poctivé hranolky Nice fries, vďaka ktorým zabudneš na všetky predsudky spôsobené nekvalitnými mrazenými hranolkami utopenými v oleji. Tieto sú nadýchané a chrumkavé zároveň a vychutnáš si ich v rôznych originálnych podobách. Takže zabudni na kečup a tatarku a priprav sa na hranolky s trhaným bravčovým, hranolky a la tacos, so slaninkou a syrom, či na batatové s avokádovou omáčkou. Jednoducho čistý hranolkový foodporn.

Ty Waffla

Čo by to bolo, keby v Bratislave nepribudol aj ďalší sladký stánok, ktorý si donedávna mohol nájsť na Kamennom námestí, odteraz zrejme už len na trhoch a akciách. V tomto streetfoode s vtipným a príznačným názvom si vychutnáš pravú horúcu belgickú wafľu s perlovým cukrom vo vnútri a so zmrzlinou, karamelom, čokoládou, ovocím, šľahačkou či dokonca oreo krémom na povrchu. Jednoznačne najlepšia, akú sme zatiaľ vyskúšali a priprav sa, že aj tú jednu ledva zvládneš, taká je bohatá.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech