TOP 5 luxusných ubytovaní v Tatrách určených len pre tých najnáročnejších

  • Najvyššie položená izbe v strednej Európe či súkromná vírivka na balkóne
  • Aj takéto unikáty ti vie ponúknuť ubytovanie v Tatrách
  • Stačí, ak nemáš hlboko do peňaženky
chal
booking.com,lomnickystit.com
  • Najvyššie položená izbe v strednej Európe či súkromná vírivka na balkóne
  • Aj takéto unikáty ti vie ponúknuť ubytovanie v Tatrách
  • Stačí, ak nemáš hlboko do peňaženky

Noc na Lomničáku

V roku 1770, kedy ešte neexistovala Tatranská Lomnica, rodina Fabryová z Kežmarku nazvala Lomnický štít „DEDO“ v domnení, že ide o najvyšší štít Tatier. Práve z Kežmarku pripomína tento štít deda s dlhým nosom a dlhou bradou, ktorú môžete nájsť v logu ubytovania, ktoré sa nachádza priamo na Lomnickom Štíte. Dobyť Deda bývalo najsmelšou vidinou mládých mužov z okolia, ktorí o ňom hovorili ako o nedobytnom. Teraz ho však má možnosť „dobyť,“ každý s dostatkom prostriedkov na účte.

Z okien tohto ubytovania máš možnosť pozorovať najkrajšie miesto na Slovensku, kde sa vrcholy tatranských štítov dotýkajú neba. Čaká na teba nekonečné množstvo unikátnych výhľadov na každý kúsok slovenských veľhôr, absolútne ticho a čarovná atmosféra v najvyššie položenej izbe v strednej Európe. Kaźdý milovník by určite aspoň raz zažil Noc na Lomničáku vo výške 2634 metrov nad morom.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: lomnickystit.com

 

Predsa len, so západom slnka, keď lanovka zvezie aj posledného návštevníka, zaplní Lomničák atmosféra určená denne len pre pár „vyvolených“. Cena izby comfort sa tu cez Silvestra a Valentína vyšplhá až na hviezdnych 1589 eur za noc.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: lomnickystit.com

Chaty Mountain Resorts

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska, je rázovitou podtatranskou obcou so svojimi typickými tradíciami. Jej celé priľahlé územie je začlenené do chráneného územia TANAP-u, prírodnej rezervácie Goliasová, prírodnej rezervácie Belianske Tatry, UNESCA a PRĽA. V celej oblasti je výskyt ohrozených druhov flóry a fauny. Kataster je súčasťou národnej ekologickej siete NECONET.

Nachádzajú sa tu aj prémiové Chaty Mountain resort, zariadené pre náročných klientov, ktorí oceňujú kvalitu, súkromie a príjemné prostredie. Tieto dvojpodlažné chaty s rozlohou 195 m²  sú vhodné pre 4 dospelé osoby a 4 deti.

Hlavnou dominantou chát Mountain resort je samostatná fínska sauna a otvorená jacuzzi, z ktorej budeš môcť ďalekohľadom pozorovať tatranskú hviezdnu oblohu a vychutnať si tak skutočné osvieženie a výhľad na štíty Belianských Tatier. Milovníci al-fresco stolovania si prídu na svoje na 25 m² drevenej terase prístupnej z dennej zóny. Cena za jednu noc sa tu pohybuje od 212 eur.

Grand Hotel Kempinski

Grand Hotel Kempinski High Tatras je päťhviezdičkový hotel, prevádzkovaný skupinou Kempinski Hotels S.A., ktorý sa nachádza na brehu Štrbského plesa vo Vysokých TatráchHotel bol otvorený v máji 2009 po rekonštrukcii kúpeľného komplexu Hviezdoslav, ktorá stála 42 miliónov eur. Hotel má 98 izieb a apartmánov (vrátane prezidentského a novomanželského apartmánu). Hotel tiež ponúka Spa & Wellness služby najvyššej kategórie.

O tvoj kulinársky zážitok sa tu postará šéfkuchár Miroslav Zamiška. Ten pripravuje lokálne a sezónne jedlá v inovatívnom prevedení. V luxusnom prostredí Grand Restaurant tak nájdeš napríklad tradičné tatranské bryndzové pirohy, ale aj delikatesy svetovej kuchyne.

Rezervovať sa dá aj špeciálny balík s názvom: “Dotknite sa hviezd” a cenou 1300 eur. Ubytovaní budete v novomanželskom apartmáne s vírivkou na streche. Súčasťou balíčku je aj 60-minútový panoramatický let v okolí, 120-minútová masáž či privátna 4-chodová romantickú večeru pre dvoch vo vežičke s výhľadom.

Starý Smokovec

Grandhotel Starý Smokovec, ktorého história siaha až do roku 1904, je štvorhviezdičkový klenot Vysokých Tatier. V ich srdci – Starom Smokovci, v popredí Slavkovského štítu dominuje ponúka komfortnú základňu pre exkluzívny pobyt v Tatrách. Štýl a komfort čaká aj v zóne Grand Spa.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: historickyhotel.sk

Čerešničkou na torte sú gastro špeciality šéfkuchára reštaurácie Lefèvre, ktorého zručnosti ocenili aj nezávislí hodnotitelia reštaurácií a hotelov a zaradili ho medzi Trend Top šéfkuchárov na Slovensku.Cena apartmánu sa v tomto hoteli pohybuje od 150 eur na noc.

Vila Pillow House

Vila Pillow House, je honosná, no útulná drevenica v obci Stará Lesná. Priamo z objektu je nádherný výhľad na Vysoké Tatry, ktoré lákajú turistov aj milovníkov bicyklovania. Len 5,5 km je vzdialená Tatranská Lomnica s lyžiarskych strediskom, v blízkosti je aj golfový klub Golf resort Black Stork vo Veľkej Lomnici. 12 km je vzdialený AquaCity Poprad s celoročnou prevádzkou.

Vila Pillow House je tak naozaj exkluzívnou a novou vilou s nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. Ubytovanie poskytujeme až pre 14 osôb. Moderne prevedenie chaty uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Cena prenájmu tohto objektu stojí počas Silvestra 400 eur na noc.

Ak si plánuješ rezervovať akékoľvek ubytovanie cez Booking, urob to cez tento link a automaticky získaš zľavu 10 %.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK