TOP 5 podnikov, ktoré vznikli síce len nedávno, no už teraz si získali srdcia Bratislavčanov

  • Ak rozmýšľate nad tým, kde v meste sa dá dobre najesť, čítajte ďalej
  • Prinášame vám 5 tipov na zaujímavé podniky v našom hlavnom meste
DSC_0169
Startitup
  • Ak rozmýšľate nad tým, kde v meste sa dá dobre najesť, čítajte ďalej
  • Prinášame vám 5 tipov na zaujímavé podniky v našom hlavnom meste

Aj napriek našej výbornej slovenskej kuchyni dostaneme často chuť siahnuť aj po zahraničných pochúťkach, ktoré si väčšinou môžeme dopriať len na dovolenkách. To už našťastie nie je striktným pravidlom a mnohé jedlá ako tacos, burritos či hummus sa stávajú čím ďalej tým populárnejšie aj u nás. Takéto podniky vieme nájsť aj v centre Bratislavy, stačí len vedieť, kde hľadať.

Grizzly Tacos

 

Je síce drobný podnik rozlohou, ale bohatý na výber zaujímavých jedál. Môžete ochutnať niečo z ponuky tacos, burritos či burrito bowls. Na svoje si prídu aj vegetariáni, keďže ponúkajú aj vegetariánsku verziu jedál. V prípade, že vám k jedlu niečo chýba, ochuťte ho omáčkami, ktoré si môžete vybrať podľa vlastného výberu a úplne zadarmo.

V prípade Grizzly Tacos ide skôr o fast food, preto tu veľa miesta na sedenie nenájdete. Na druhej strane vás milo prekvapí veľmi príjemná a komunikatívna obsluha, ktorú tvoria samotní zakladatelia tohto podniku. Ich bohaté skúsenosti vám zaručia, že sklamaní určite neodídete. Podnik nájdete na Mariánskej 14.

Ty Somáru

 

 

Ty Somáru je podnik, ktorý sa nachádza v centre Starého Mesta a chytí za srdce každého, kto si sem odbehne na jedno burritko. Ponúkajú vynikajúce mexické jedlo v podobe fast foodu. Okrem burrita si môžete objednať aj bowl či quesadillu. Všetko je možné dochutiť rôznymi náplňami či salsami podľa vlastného výberu. V ponuke nájdete tiež typické mexické limonády Jarritos. Aj napriek tomu, že priestory sú pomerne menšie, nájdete tu aj miesto na posedenie. Príjemnú obsluha nájdete na Špitálskej 9.

Poké Bar

 

 

Poké je typické havajské jedlo, podľa ktorého je pomenovaná aj táto prevádzka. Pokiaľ si radi pochutnáte na čerstvej rybe a radi experimentujete s jedlom, tento podnik je pre vás ako stvorený. Ako už môžete tušiť, v Poké Bare sa špecializujú hlavne na havajské národné jedlo a v tomto duchu sa nesie aj výzdoba podniku.

Útulné priestory sú sprevádzané prijemnými farbami, vďaka čomu sa človek cíti akoby bol na Havaji. V prípade, že si chcete radšej posedieť nad miskou lahodného jedla na čerstvom vzduchu, umožní vám to menšia terasa pred vchodom. K príjemnej atmosfére neprispieva len výzdoba, ale tiež veľmi milý personál, ktorý vás s úsmevom obslúži. Neváhajte a príďte si vychutnať havajskú atmosféru na Mlynské Nivy 12.

Falafelcafe Tel Aviv

 

Medzi obchodmi s oblečením či čerstvými jahodami na Miletičke sa nachádza drobný podnik, v ktorom si môžete pochutnať na typických arabských jedlách. Dvaja Ukrajinci, ktorí túto prevádzku majú na svedomí, ponúkajú nielen chutný falafel, hummus či teplý pita chlieb, ale tiež čerstvé olivy rôzneho druhu. Aj napriek menšej rozlohe podniku si človek má kde sadnúť a pochutnať si na jedlách pripravených priamo od majiteľov podniku, ktorí vám veľmi radi pomôžu pri výbere.

Hummusbar

 

Atraktívny podnik na lukratívnom mieste môžete nájsť už aj v hlavnom meste. Ako názov podniku prezrádza, hlavnou ingredienciou je hummus, ktorý je pripravovaný v rozličných variantoch. Okrem hummusu si môžete objednať aj pita chlieb, polievky, šaláty či dezerty. Moderne vybavené priestory ponúkajú dostatok miesta nielen pre jednotlivcov, ale aj pre väčšie skupiny.

Ochotný personál vám pri príchode prinesie k menu menší nápoj. V prípade, že máte nejaké otázky, bez zaváhania vám ich zodpovedajú. Pribinova 19 je ulica, na ktorej toto všetko môžete nájsť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech