TOP 5 slovenských cvičísk, kde zažiješ nadštandardný športový zážitok

  • Na Slovensku rok čo rok pribúda množstvo kvalitných cvičísk svetovej úrovne
  • Dnes sa už nemusíš uspokojiť s preplnenou činkárňou či starodávnou telocvičňou
  • Toto sú strediská, do ktorých sa oplatí prísť si zacvičiť alebo zrelaxovať
spo
xbionic/extremeparkzilina
  • Na Slovensku rok čo rok pribúda množstvo kvalitných cvičísk svetovej úrovne
  • Dnes sa už nemusíš uspokojiť s preplnenou činkárňou či starodávnou telocvičňou
  • Toto sú strediská, do ktorých sa oplatí prísť si zacvičiť alebo zrelaxovať

eXtremepark -Vodné dielo 


Máš rád šport, zábavu a relax? Rád objavuješ a skúšaš nové veci? Potom sa určite nebudeš nudiť v žilinskom eXtreme parku, hneď pri Vodnom diele. Areál eXtreme parku tvorí kompaktný celok so športoviskami, plážou, oddychovými zónami, gastro prevádzkou a tou správnou športovou atmosférou. Na svoje si tu príde amatérski aj profesionálni športovec. V tomto areáli môžeš kombinovať viaceré športy a zdieľať svoje výsledky v prepracovanom informačnom systéme.

Nechýba tu vnútorná či vonkajšia gym zóna, priestor na workout a crossfit, ako aj na bojové športy a atletiku. V rámci odreagovania sa je dobré skúsiť vymakané paintballové ihrisko.

V eXtreme parku objavíš jedinečné prostredie, výnimočný koncept športoviska, ktorý si dnes pochvaľuje množstvo Žilinčanov. V lete je hitom aj letné kino, v ktorom zažiješ pohodičku na lehátku, nohy v piesku a drink v ruke. Treba spomenúť aj modernú reštauráciu Human, v ktorej zažiješ kulinársku dokonalosť.

X-bionic®

X-bionic® sphere je miesto, na ktorom sa spájajú šport, oddych a inovácie. Ide o športovo-relaxačný areál o rozlohe 1 000 000 m2, v ktorom si môžeš vyskúšať až 27 olympijských športov. Tomuto rezortu sa dokonca podarilo získať štatút Slovenského olympijského tréningového centra, čiže ponúka ideálne podmienky pre našich budúcich olympionikov.

X-bionic® sphere je vybavený aj 5-hviezdičkovým wellness centrom so širokým výberom sáun, soľných jaskýň, tobogánov, výriviek, ale aj 50 m olympijským bazénom. K dispozícii je taktiež futbalový štadión navrhnutý v súlade s prísnymi FIFA štandardmi a kapacitou pre 5 000 divákov. Dušou tohto areálu sú predovšetkým kone a jazdectvo. Práve tu sa nachádza najmodernejší jazdecký areál v strednej Európe s rozlohou až 380-tisíc m2.

Hangair

Hangair je moderný profesionálne vybavený priestor, ktorý umožňuje posúvať športové hranice snowboardistom, skateboardistom, freeskierom či BMX jazdcom, ale aj každému, kto miluje aktívny životný štýl.

Je to moderný priestor s rozlohou 2 810 m2 a tromi sektormi pre rôzne športy. Na slovenské pomery je vybavený skutočne luxusne. Pre všetkých, ktorí chcú trénovať rotácie vo vzduchu, či už na doske alebo lyžiach, sú určené 3 olympijské trampolíny. K tomu štvorcová freestyle trampolína o rozmeroch 5,6 x 5,6 metrov, ktorá je na mieru šitá tréningu freestyle športov.

Nesmieme zabudnúť ani na skoky – tie si môžeš trénovať na lyžiach či snowboarde na dvoch rampách s povrchom Snowflex. Tretia je určená pre ostatné športy. Zo skokov aj trampolín sa dá skákať rovno do „foampitu“, teda veľkého bazéna naplneného penovými kockami. Po výdatnom tréningu dobre padne drink v Haingair bare.

Aircraft Sporthouse

Plocha 8 000 m2 rozdelená do 3 podlaží robí z komplexu športovísk SportHouse majestátny projekt. Nie je veľký, aby ho bolo vidieť, ale je v ňom všetko, čo môžu žiadať nároční ľudia bažiaci po športovom zážitku. Ak sa pohybuješ v okolí Avionu, tento komplex ti určite padne vhod. Ide o jedno z najväčších indoorových športovísk v Bratislave a okolí.

Výhodou je bezplatné parkovanie v podzemnej garáži. Nestáva sa tu pritom často, že by si musel čakať na voľné činky. Predsa len, je to jediné fitko v Bratislave s rozlohou až 2113 m2. Taktiež nikde inde na Slovensku nenájdeš kombináciu komerčného fitness centra so strongman zónou. Aj v tejto oblasti je SportHouse jednotkou.

365 Gym

Tento gym v Trnave ponúka dostatok priestoru, a to rovno 1080 m2, kvalitné vybavenie či priestranné šatne so zámkami na PIN kód. Nečakajú ťa žiadne kľúčiky a môžeš si vybrať skrinku, akú chceš. Ďalej je tu cítiť inovatívnosť – kardiá s 24-palcovým displejom s televíziou alebo prístupom na internet tu nesmú chýbať. Nájdeš tu aj stroje, ktoré sú veľmi atypické pre slovenský trh, ide o pohyblivé rebriny, schody či bežkársky trenažér.

Osobne ma veľmi zaujala BodyShake mašina, ktorá je slovenským unikátom – ide o proteíový automat s pripojením na internet, 32-palcovým dotykovým displejom a zásobníkom pre 24 príchutí proteínu alebo iných doplnkov. Ceny sú pritom primerané ostatným fitness centrám v meste.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech