TOP bratislavské shisha bary, ktoré ťa prenesú do orientu

  • Piatkový večer je ideálny v kruhu priateľov pri pive či víne, no niekedy to chce trošku viac
  • Absolútne uvoľnenie aj trochu orientálnej exotiky ti prinesie posedenie pri vodnej fajke
  • Prinášame ti zoznam našich obľúbených miest v Bratislave, kde si túto špecialitu vychutnáš
qwe
Flickr, Shisha Town
  • Piatkový večer je ideálny v kruhu priateľov pri pive či víne, no niekedy to chce trošku viac
  • Absolútne uvoľnenie aj trochu orientálnej exotiky ti prinesie posedenie pri vodnej fajke
  • Prinášame ti zoznam našich obľúbených miest v Bratislave, kde si túto špecialitu vychutnáš

Fajčenie vodnej fajky sa (nielen) v Bratislave stáva čoraz populárnejším, čo samozrejme trochu súvisí s vplyvom arabského sveta. Tam môžeš bežne pozorovať chlapíkov sediacich na ulici na zemi s fajkou, u nás je to stále skôr kaviarensko-čajovňová záležitosť. Mnohí sa síce na shishu pozerajú skepticky a odborníci tvrdia, že jej fajčenie je dokonca škodlivejšie ako fajčenie cigariet, to však nič nemení na tom, že ide o fajnšmekerskú záležitosť, ktorá dokáže premeniť aj obyčajný pondelkový večer na výnimočný. A ak si to dopraješ len príležitostne, nemáš čo stratiť.

Uľahčili sme ti hľadanie a prinášame ti zoznam našich troch obľúbených spotov, kde ti pripravia shishu naozaj kvalitne a kde nájdeš tú správnu „chillovú“ atmosféru. Dôkazom, že tieto podniky to robia dobre, je pravidelná „plnka“ v piatok večer či cez víkend.

Habibi cafe

Zrejme najpopulárnejšie miesto v Bratislave, kde si dáš vodnú, a to priamo v centre mesta na Panskej. Za všetkým stojí mladý slovensko-arabský pár Naim a Katka, ktorí k nám priniesli kúsok orientálneho sveta. S prichádzajúcim letom tu už môžeš spokojne vysedávať na teraske a popíjať k tomu kvalitné čaje, ako osviežujúce maté, arabskú kávu s kardamónom, tradičný Ayran a ďalšie nealko nápoje, ako aj pivo či víno. Pochutíš si tiež na arabských snackoch, ako sú hummus, musaka či baklava. Samozrejmosťou je kvalitná shisha s ochuteným tabakom za 6 eur.

Shisha Town

Tento spot na Mickiewiczovej by sme umiestnili na pomyselné druhé miesto v obľúbenosti, aj keď majitelia tvrdia, že práve tu nájdeš tú najlepšiu shishu v meste. Podnik vznikol z iniciatívy nadšencov vodnej fajky, preto naozaj nie je ďaleko od ich tvrdenia. Vybrať si môžeš z viacerých druhov fajky, napríklad drevenú Wookah či celosklenenú a samozrejme kvalitný tabak s príchuťami. Zaplatíš za to 9 eur, v prípade exkluzívnej fajky (napríklad dizajnovej z betónu) 13,9 eur. Na pitie si tu dáš kávu, čaj, ale tiež ľadové čaje, limonády, pivo, kofolu či hroznovku.

Shisha Chill

Tento podnik sa už môže pochváliť dvomi pobočkami – v Petržalke na Romanovej a na Obchodnej. My odporúčame priestor na Obchodnej, ktorý je naozaj obrovský a vhodný pokojne aj pre 20-člennú party. Nájdeš tu shishe vrátane obľúbených Wookah či Oduman, ktoré vždy dymia ako majú. Za klasiku zaplatíš 10 eur alebo 8 eur do 19:00. Každá 10. je za 2 eurá. Podnik sa na nič nehrá a má naozaj prijateľné ceny. Okrem čajov (top je Irish cream) si dáš citrónovú či pomarančovú limonádu, ale aj pivko, Kofolu či víno. Zabavíš sa spoločenskými hrami.

Le Bar 

Pre tých, ktorí si potrpia na pekný vzhľad podniku a radi vysedávajú na nábreží Eurovei, je tu Shisha Siham v Le Bare, za ktorou stojí rodinná firma z Bagdadu. Prednosťou tohto miesta je práve terasa priamo na nábreží Dunaja, kde sa môžeš so shishou a drinkom v ruke kochať pohľadom na letnú Bratislavu. Vychutnáš si tu pravú arabskú vodnú fajku Siham, ktorá pochádza z Iraku, s tabakmi Al Fakher, ovocím aj kockami ľadu. K tomu si dáš domáce limonády, koktaily, pivo, kávu či pohárik niečoho tvrdšieho. Výber je naozaj veľký.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech