TOP koktailové bary v Bratislave, ktoré dali našej barovej scéne svetovú úroveň

  • V niektorých slovenských baroch ešte stále natrafíš na nudné farebné drinky plné umelín
  • No toto sú miesta, ktoré posúvajú barovú scénu vpred a mnohé nám robia skvelé meno vo svete
  • Vybrali sme podľa našej chuti TOP 5 barov na Slovensku a nie je náhoda, že všetky nájdeš v Bratislave
bary
Startitup, Antique American Bar
  • V niektorých slovenských baroch ešte stále natrafíš na nudné farebné drinky plné umelín
  • No toto sú miesta, ktoré posúvajú barovú scénu vpred a mnohé nám robia skvelé meno vo svete
  • Vybrali sme podľa našej chuti TOP 5 barov na Slovensku a nie je náhoda, že všetky nájdeš v Bratislave

Old Fashioned Bar

Je len málo miest, v kto­rých mô­žeš mať po­cit, že nie­kto vzal stroj času a pre­nie­sol ťa o pár desaťročí späť. Tvor­com tohto je­di­neč­ného „secret“ baru, ktorí zo­žali úspe­chy už pri otvorení rovnako svetového baru Mi­chal­ská Coc­ktail Room, známeho aj ako „Bar v skrini“ sa to po­da­rilo. V priestore, ktorý otvoril len minulý rok, vytvorili atmosféru starých britských gentlemanských klubov a okorenili to štipkou moderna. Meno baru vychádza zo slávneho rovnomenného drinku, ktorý si tu samozrejme môžeš vychutnať.

Interiéru dominujú vintage kožené sedačky, kryštálové lustre či fotostena s Frankom Sinatrom. Hrá tu tiež jeho hudba a sú podľa neho pomenované niektoré drinky. Práve tie sú dominantou toho všetkého a barmani, ktorí ich miešajú, pripomínajú alchymistov. Používajú prémiový alkohol, jedlé esencie či vlastnoručne vyrábané ľadové kryhy. Drinky sú postavené na klasike s príchuťou exotiky a za úžasné koktailové menu zodpovedá hlavný barman Tomáš Mitrík. Kúzlo tohto baru ťa jednoducho dostane.

Antique American Bar

Ďaľšie magické miesto so svojským genius loci, ktoré vyrástlo na mieste niekdajšieho starožitníctva. Na unikátny priestor čakali neskutočných 16 rokov. Meno tohto baru, ktorý len nedávno oslávil ročné narodeniny, už dnes siaha za hranice Slovenska. Stoja za ním slovenský „gastro“ podnikateľ Karol Szász a slovenský barman Erik Lorincz, ktorý sa preslávil v slávnom londýnskom bare The Savoy. Práve týmto barom chceli vrátiť slávu slovenskej barovej scéne. Maličký priestor Antique baru v lete dopĺňa terasa.

Podobne ako Old Fashioned stavajú na klasike a v menu majú len 12 koktailov, ktoré by podľa nich mal ochutnať každý predtým, než zomrie. Okrem drinkov, ako negroni, martini či daiquiri z kvalitných surovín si tu dáš aj kreatívne drinky zo špeciálnej ponuky a rýdzo slovenské jedlo, konkrétne párky s horčicou či tresku s rožkom. Aj toto robí bar naozaj jedinečným. Rovnako tu ako v jednom z mála barov môžeš pravidelne stretnúť hosťujúcich barmanov zo Slovenska aj zahraničia.

Sky Bar

Ak si chceš večer posedieť pri naozaj výnimočnom drinku s neskutočným výhľadom na historické centrum Bratislavy, jednoznačnou voľbou je Sky Bar. Nielen, že tu nájdeš reštauráciu so zážitkovou kuchyňou a kaviareň, ale predovšetkým originálne cocktaily. Mnohé sú inšpirované umením a každý z nich má svoj vlastný príbeh, ktorý ti barman porozpráva a posunie tak tvoj zážitok z nápoja na úplne iný level. Rovnako tu nájdeš barmanov na svetovej úrovni, ktorých manažuje známy a výnimočne šikovný barman Tony Velich.

Ten stojí aj za koktailovým menu baru, ktoré sa každý rok mení a funguje na princípe sezónnosti, takže v každom ročnom období tu nájdeš niečo nové a prekvapivé. Ponuka baru je naozaj široká a aktuálne tu nájdeš menu postavené na vodke, ďalej na klasike okorenenej fantáziou, v ktorej nájdeš originálnu verziu slávnych koktailov, ako sú gimlet, old fashioned, negroni, manhattan či martini a samozrejme signature drinky. K tomu úžasné snacky a výhľad a nezabudnuteľný zážitok je na svete.

Spin Cocktail Bar

Za týmto počinom stojí slovenský barman a biznismen Michal Trizuliak. Nedávno otvoril už svoj ďalší koncept Mini Bar by Spin, zvaný aj „20-minútový“, ktorý je inšpirovaný filmom Downsizing a je postavený na „shotoch“. Spin bar v samom centre na Radničnej je však tým miestom, kam by si mal zamieriť najprv. Nájdeš tu pracovať jedných z najlepších barmanov na Slovensku a to isté môžeme povedať o koktailoch. Dôkazom je fakt, že Spin Bar len málokedy zostáva poloprázdny. Benefitom je aj letná terasa.

Spin bar ťa pri každej návšteve prekvapí niečím novým, pretože nápojový koncept sa pravidelne mení. Na aktuálnom menu nazvanom Spin Apotheke Menu môžeš nájsť lieky na svoje problémy – napríklad na lásku, na nespavosť či dokonca prevenciu pred morom. V kreatívne poňatej ponuke figurujú nápadité drinky postavené na klasikách, ako sú rum, gin či tequila. Ak sa v bare nevieš rozhodnúť, aký drink zvoliť, stačí si hodiť kockami. Priestor baru je skromný, no dýcha intímnou a štýlovou atmosférou, ktorú dotvárajú tlmené svetlá či kryštálový luster.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá