TOP slovenské hotely pre lyžiarov, do ktorých by si mal aspoň raz zavítať

  • Slovensko ponúka nespočetne veľa možností, ako stráviť voľný čas.
  • Počas zimy, keď nás Perinbaba poteší snehovou prikrývkou si môžeš dopriať zimné športy.
  • Keď si ich vychutnáš v spojení s dobrým hotelom, máme tie najlepšie predpoklady na úžasný dovolenkový čas.
  • My sme si pre vás pripravili top hotely pre lyžiarov a pôžitkárov v jednom.
archív Kávičkári
  • Slovensko ponúka nespočetne veľa možností, ako stráviť voľný čas.
  • Počas zimy, keď nás Perinbaba poteší snehovou prikrývkou si môžeš dopriať zimné športy.
  • Keď si ich vychutnáš v spojení s dobrým hotelom, máme tie najlepšie predpoklady na úžasný dovolenkový čas.
  • My sme si pre vás pripravili top hotely pre lyžiarov a pôžitkárov v jednom.

Village Resort Hanuliak, Belá

Lyžovačku v blízkej a obľúbenej Vrátnej doline si môžeš vychutnať v spojení s týmto skvelým hotelom. Prírodné materiály, kombinácia dreva a nenásilné farebné odtiene sú v symbióze s prírodou a okolitým svetom. Čerstvý vzduch, pokoj a predovšetkým kvalitné službyochotný personál dotvárajú “dušu” hotela. Srdce hotela stvorili sami majitelia rezortu. Celý hotel si navrhli sami. Ich dotyk nájdete všade. Samozrejmosťou je skvelá gastronómia, perfektné vybavené wellness, detský kútik, ale aj horolezecká stena. Veľmi ťa poteší však srdečný personál, ktorý ku svojej práci pristupuje skutočne s láskou.

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Grand Hotel Kempinski, ktorý bol niekedy známy ako liečebný komplex Hviezdoslav, je rozdelený do troch častí, ktoré dopĺňajú moderné luxusné apartmány vybudované po jeho stranách. Blízkosť lyžiarskeho strediska Štrbské pleso, ale aj dokonalá poloha v najvyššie položenej osade na Slovensku je zárukou skvelej lyžovačky. Okrem čistého vzduchu a jedinečnej klímy však svojmu telu môžeš dopriať kráľovský oddych v modernom ZION SPA LUXURY, ktoré očarí všetky tvoje zmysly.

Zážitok všetkých zmyslov pokračuje v luxusnej reštaurácii Grand Hoteli Kempinski, kde šéfkuchár Miroslav Zamiška spája kvalitné lokálne suroviny a modernú gastronómiu do menu, ktoré nadchýna návštevníkov z celého sveta. Jedlá dokonale dopĺňa kvalitné víno, ktorého príbeh ti rozpovie skúsený someliér Matúš Hamara. Vo svetle sviečok a pri zvuku praskajúceho dreva vo veľkom kozube si tak môžeš vychutnať kráľovský oddych, ktorý v Grand Hoteli Kempinski patrí každému.

Wellness Hotel Borovica

Štrbské pleso ukrýva ešte jeden nami obľúbený hotel, a to Wellness Hotel Borovica . S radosťou ťa prevedieme svetom, kde nadobudneš pocit oddychu a relaxácie tela i ducha. Jedným z najväčších pokladov hotela je wellness. Ponúka dve parné sauny, tureckú, fínsku saunu a ozdravujúcu infra kabínu, ktoré vás príjemne zahrejú.

Vo vodnom svete si na svoje prídu milovníci vody v plaveckom bazéne, interiérovej alebo exteriérovej jacuzze. Kúpeľ pod holým nebom v exteriérovej jacuzze na streche hotela z teba urobí pozorovateľa okolitej prírody s výhľadom na majestátne tatranské štíty. Poklad je ukrytý aj v hotelovej reštaurácii. Gurmánov potešia recepty pripravené šéfkuchárom Tomášom LazoňomFilozofia wellness sa odráža aj v gastronómii, preto sú súčasťou menu aj ryby, zelenina a šaláty. Každé jedlo je tu kulinárskym umením.

Hotel Hviezdoslav, Kežmarok

Náš obľúbený rodinný hotel sa skladá zo 4 historických budov. Práve v jednej z nich, zo 17. storočia, býval počas svojho štúdia na kežmarskom lýceu Pavol Országh Hviezdoslav. Srdce veľkého básnika sa pretavilo do samotného názvu hotela.

Kežmarok svojou polohou ponúka dostupnosť do viacerých lyžiarskych stredísk, takže vyberú si aj fajnšmekri, ale aj tí menej nároční. Hotel nezabúda ani na gentlemanov a ich pánske záležitosti. Dobrú whisky, koňak a cigaru si páni môžu vychutnať v novootvorenom Cigar a Cognac bare. A dámy? Tie si zatiaľ vychutnajú svoju chvíľku pokoja vo wellness centre so saunovým svetom a vírivkou alebo si zahrajú bowling. Detičky poteší aj jeden z najlepších detských kútikov, aký sme kedy navštívili.

Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica

Dokonalá poloha hotela ho predurčila stať sa obľúbenou destináciou lyžiarov a to aj napriek tomu, že je z nášho výberu najnovší. Blízkosť lyžiarskeho strediska ponúka pohodlie a zároveň komfort luxusného pobytu plného pôžitkov. Kuchyni kraľuje Gabo Kocák, známy nielen z televízie, ale najmä medzi fajnšmekrami, ktorí si vo Vysokých tatrách stihli obľúbiť reštauráciu Culinarium.

Kocák je známy netradičným spájaním chutí a pritom absolútnou jednoduchosťou surovín, ktoré dokáže v závere odprezentovať ako umelecké dielo na tanieri. Pokiaľ miluješ sladké, šéfcukrár Matúš Reľovský ťa dokonale rozmazná svojou ponukou dezertov. Hotel je vlastne galériou a dnes na jeho chodbách nájdeš niečo cez 400 obrazov. Tak sa každá tvoja prechádzka po hoteli môže zmeniť na kultúrny zážitok. V Spa zas nájdeš skvelo vybavenú relaxačnú zónu, ale aj vírivku, či bazén.

Hotel Zochová chata

Získaš tu pôžitok z dotyku prírody na každom kroku. Či sa to týka interiéru, vybavenia izieb, alebo gastronómie. Základom sú tri prvky, kameň, drevo a voda. Priestranné SPA so špičkovými konzultantmi je ti k dispozícii, a na základe diagnostiky tvojej pleti a zdravotného stavu ti poskytne kúru šitú na mieru. Oddýchnuť si môžeš aj vo wellness zóne, ktorá disponuje presklennými saunami. K prírode tak skutočne nebudeš mať ďaleko. Ak prejdeš cez cestu, nájdeš menšie lyžiarske stredisko vhodnejšie pre deti a menej náročných lyžiarov.

Zdroj: Kávičkári

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech