Toto sú aplikácie, ktoré musí mať každý milovník cestovania

  • Chystáš sa na ďaleké cesty či na obchodné stretnutia, dovolenku alebo krátky trip?
  • Tieto appky sú rozhodne niečo, čo ti uľahčí nie len plánovanie, ale aj samotný pobyt.
  • Skrátka sú MUST HAVE.
philipp-kammerer-346387
unsplash.com
  • Chystáš sa na ďaleké cesty či na obchodné stretnutia, dovolenku alebo krátky trip?
  • Tieto appky sú rozhodne niečo, čo ti uľahčí nie len plánovanie, ale aj samotný pobyt.
  • Skrátka sú MUST HAVE.

Mobilné aplikácie sú každodennou súčasťou našich životov. Pomáhajú nám, zabávajú nás a mnohokrát sú veci vďaka nim jednoduchšie. To všetko platí aj v prípade týchto skvelých aplikácií, ktoré sú MUST HAVE pre všetkých cestovateľov. Život môže byť predsa omnoho jednoduchší a plánovanie môže byť ešte väčšia zábava.

Destinations na Google

Objavuj mestá a rezervuj si lety s Google.

Google je stále viac a viac inteligentný. Ak teraz plánuješ výlet cez svoj mobilný telefón, stačí ti zadať kontinent či štát, ktorý chceš navštíviť, k tomu pridáš slovo „destination“ a Google ti automaticky ponúkne zoznamy miest, ktoré budú korešpondovať s tvojimi záľubami. Dokonca sa môžeš vyhnúť preplneným miestam alebo zlému počasiu. Rovnako môžeš booknuť lety či hotely priamo cez Google

Quest Organizer

Teraz môžeš na svojej ďalšej ceste ušetriť.

Občas môže byť naozaj únavné naplánovať výlet, ktorý obsahuje viacero miest, ktoré chceš navštíviť. Táto aplikácia je ako stvorená práve na plánovanie tzv. multi-destination tripov, takže si môžeš užiť návštevu všetkých miest, ktoré ťa lákajú. Aplikácia ti pomôže nájsť voľné medzipristátia, ale aj nájsť tie najlacnejšie ceny.

Tripnary

Nájdi tie najlepšie miesta, ktoré vyhovujú tvojmu rozpočtu.

Super jednoduchá aplikácia. Zadaj slovo, ktoré hľadáš (či už letnú dovolenku, zimný výlet, domácu party) a rovnako aj cenu, ktorú si ochotný zaplatiť. Ak hľadáš v dostatočnom predstihu, zakaždým, keď sa zníži cena tvojho vysnívaného itineráru, dostaneš upozornenie. Skvelá aplikácia pre všetkých, ktorí chcú cestovať lacno zároveň sa dokážu časovo prispôsobiť.

Travo

Inteligentné plánovanie výletov pre všetkých biznisákov.

1-Cso9gsHjSpWNOhGiKv0qAw

Travo je aplikácia, ktorá pomôže všetkým, ktorí chcú ušetriť čas a energiu plánovaním tripov za biznisom. Na rozdiel od aplikácií a stránok, ktoré sa zameriavajú na najnižšie ceny, Travo sa sústreďuje na to, aby ťa na miesto určenia dostala včas (ale tiež za výhodnú cenu).

Nomad List Collections

Zoznamy tých najlepších miest na bývanie a cestovanie.

Skvelé miesto, kde nájdeš tie najlepšie zdroje na prácu aj zábavu. Všetko môžeš prehliadať v kategóriách, napr. aké ázijské mestá sú na život najlepšie, tie najbezpečnejšie miesta pre sólo cestovateľky, najlepšie miesta na začatie startupu a ďalšie. Toto je skrátka appka, ktorú si zamiluješ.

Airbnb Live There

Nechoď tam. Ži tam.

Určite už poznáš skvelú stránku Airbnb (veľmi obľúbenú nie len medzi cestovateľmi). A teraz prichádza s vylepšenou appkou, ktorá ti pomôže s hľadaním niečoho tichého, rovnako ako aj pulzujúceho životom, bez ohľadu na to, či chceš malý bungalov alebo rovno celý zámok. Tiež obsahuje sprievodcov, takže nájdeš jedlo, pitie a zábavu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Grabr

Skvelý spôsob nákupov a doručovania tovaru.

Ak sa chystáš cestovať, okrem míňania môžeš trochu aj zarobiť, nie? Táto aplikácia pôsobí ako zásielková služba. S tým, že doručovateľom si ty. Alebo ktokoľvek iný. Napríklad si v New Yorku a chystáš sa domov cez Londýn s tým, že máš dostatok času na prestup a niekde v Londýne si vyhliadol v NYC najnovšie tenisky. Kúpiš a dostaneš zaplatené aj za doručenie.

Overnight

Rezervuj si pobyt s domácimi na poslednú chvíľu.

Aplikácia, ktorá sa špecializuje na bookovanie na poslednú chvíľu. Hľadáš miesto, kde by si rád strávil noc a hostitelia sa rozhodnú, či u nich môžeš zostať. Jednoduché. Účinné.

Plane

Spoj sa s ľuďmi na nových miestach.

Skvelá aplikácia, ktorá slúži na prelomenie ľadov. Kdekoľvek a kedykoľvek. Zadáš otázku a ostatní užívatelia ti na ňu odpovedia. Napríklad, keď chceš ísť do reštaurácie niekde na Floride – toto je skvelý spôsob, ako nájsť niekoho, kto sa k tebe pridá. Spoznávaj svet a zároveň aj ľudí v ňom.

Outsite

Coworking/bývanie na úžasných miestach.

Dokonalá aplikácia pre stále rastúcu komunitu podnikateľov alebo digitálnych nomádov, ktorých už hotelové izby nebavia. Či chceš ísť surfovať, bicyklovať sa po okolí alebo si nájsť nejaké pokojné a tiché miesto na prácu, táto aplikácia ti pomôže nájsť presne to, čo hľadáš.

Party With a Local 2.0

Pretože párty s domácimi je vždy (naj)lepšia.

Ak si nočný živel, miluješ bary a spoznávanie nových ľudí, táto aplikácia bola stvorená priamo pre teba. Stačí, ak si vytvoríš profil a začneš hľadať ľudí v miestach, kam sa chystáš vycestovať. Potom už len dohodnúť detaily stretnutia a pripraviť sa na skvelé dobrodružstvo.

Roam

Prvá aplikácia na celosvetové (spolu)bývanie.

Za 500 dolárov týždenne (čiže cca 439 eur) môžeš bývať v akomkoľvek priestore, ktorý ti Roam ponúka. Je na tebe, kedy prídeš a odídeš, či už mesačne alebo týždenne. Každá z izieb obsahuje: Privátnu izbu s kúpeľňou, samozrejme vodu, elektrinu, coworkingový priestor, spoľahlivý priestor a flexibilitu. Pozor, toto bude vysoko návykové.

Freebird

Prebookuj si zrušené alebo meškajúce lety akejkoľvek spoločnosti.

Čo je horšie, ako keď prídeš na letisko a zistíš, že tvoj let bol zrušený? No ty napriek tomu musíš prísť na miesto určenia, pretože máš obchodné stretnutie, začínaš pracovať, ideš na dovolenku alebo podobne. A teraz pozor, Freebird ti pomôže prebookovať zrušené lety, bez poplatkov.

Pana

Cestovná recepcia k tvojim službám.

Táto aplikácia robí všetko. Monitoruje lety a informuje ťa o cenách. Takisto ponúka možnosť rezervovať hotel priamo cez aplikáciu a keď je čas vyraziť, môžeš si byť istý, že je všetko vybavené a o všetko je postarané.

Sygic

Navigácia, ktorá ťa dostane do cieľa.

Úžasný projekt šikovných Slovákov, ktorý nie len že prerazil za hranice nášho malého štátu, ale je uznávaný celosvetovo. Sygic ťa dostane na miesto, kam potrebuješ, rýchlo a jednoducho. Čo to je? Skrátka navigácia. Veľmi dobrá a kvalitná navigácia. Takže kdekoľvek sa nachádzaš a kamkoľvek máš namierené, môžeš si byť istý, že Sygic ťa tam dostane a vo svete sa nestratíš.

Skypicker

Nájdi skryté ceny leteniek.

Českí bratia sa činili a prišli so šikovnou stránkou, ktorá vďaka jedinečnej technológií vyhľadá tú najlepšiu trasu a ponúkne ti tak niekedy aj o 40-90% lacnejší let. To je celkom slušné, takže zapni a skús trochu pozrieť, či nenájdeš to, čo hľadáš. Šikovný nápad, ktorý ocenia mnohí.

Bonus: Boom

Nadzvukové dopravné lietadlo, ktoré ťa dostane z New Yorku do Londýna za 3 a pol hodiny.

Skôr, ako začneš byť celý bez seba, musím ti povedať, že toto lietadlo ZATIAĽ neexistuje. Podotýkam – zatiaľ. Už sa pracuje na jeho prototype a je možné, že prvá skúšobná jazda sa podarí niekedy v priebehu budúceho roka. Ak sa to podarí, let zo San Francisca do Tokya by mohol trvať neuveriteľné 4 a pol hodiny.

Priprav sa na Mach 2.2, ktorý bude o 2,6x rýchlejší ako ktorákoľvek iná aerolinka. Ak ťa zaujíma cena, tá bude údajne rovnaká ako business trieda. Do tohto projektu vkladajú mnohí veľké nádeje. Ale treba spomenúť aj to, že tento projekt nie je iba nesplnený sen, ale skutočná možnosť. Už na ňom pracuje tím profíkov z rôznych oblastí, takže veríme, že čoskoro privítame nové lietadlá.

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK