Uber spustil v Prahe donáškovú službu. Bude aj na Slovensku?

  • Uber u nás stále nefunguje
  • Naopak, v Čechách svoju ponuku služieb rozširuje
pexels-photo-2
Pexels
  • Uber u nás stále nefunguje
  • Naopak, v Čechách svoju ponuku služieb rozširuje

Uber na Slovensku nejazdí už od konca marca. Nedávno ale svitla nádej ohľadom jeho návratu, čo by bola potešujúca správa, keďže by sa zvýšilo konkurenčné prostredie a miera súperenie medzi poskytovateľmi podobných služieb.

U nás ticho, u bratov Čechov sa ponuka rozširuje

Aj v Česku sa Uber stretol s problémami. Po dohode s vládou ich však vyriešil a začal sa riadiť reguláciami, ktoré vyžadovali, aby vodiči disponovali licenciou a aby mal Uber pobočku, respektíve podnikal na území Čiech. Po novom v Čechách svoje pôsobenie rozšíril a ponúka aj službu Uber Eats.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Motohiko Tokuriki

Uber Eats je donášková služba jedla, ktorá funguje na podobnom princípe ako vlajkový produkt Uberu. Samozrejme, nemôžeš si objednať jedlo z akejkoľvek reštaurácie, z ktorej si zmyslíš, ale iba z tých, s ktorými Uber spolupracuje. Len v Prahe môžeme hovoriť o viac ako 100 reštauráciách, ktoré sa nachádzajú v centre a jeho širšom okolí. Hlavným lákadlom by mala byť doba dodania jedla, tá je udávaná do 40 minút od zaregistrovania objednávky.

Objednať jedlo si môžeš 7 dní v týždni od 11:00 do 23:00. Zatiaľ sa služba v Čechách vzťahuje len na Prahu 1 a Prahu 2. Ako to už pri Uberi býva, svoju objednávku môžeš sledovať aj cez internet a reštaurácie hodnotíš hviezdičkami, podobne ako šoférov. Určite si zvedavý aj na cenu. Tá je pevne stanovená na 49 českých korún, v našej mene sú to necelé 2 eurá. Bonusom je, že si môžeš objednať čokoľvek, čo je v ponuke a nie si obmedzovaný minimálnou sumou objednávky.

A čo my?

Praha, Viedeň aj Varšava službu Uber Eats ponúkajú. Čo sa nás týka, situácia je komplikovanejšie, nakoľko na Slovensku nefunguje ani len tradičný Uber. Na dovoz jedla však asi licenciu taxikára nepotrebuješ, takže Uber by teoreticky mohol ponúkať službu Uber Eats, ktorá by fungovala ako promo, kým sa vyriešia legislatívne problémy. Mohla by to byť zaujímavá alternatíva k službám ako bistro.sk či ham.sk. Pre oficiálne vyjadrenie sme kontaktovali Uber, ale do uzávierky sa nám, žiaľ, nevyjadrili, článok budeme teda aktualizovať aj s vyhlásením.

Zdroj: Czechcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech