Uber ťa v týchto dňoch odvezie úplne zadarmo!

  • Milovaný i nenávidený Uber sa zapojil do milého projektu
  • Od 5. do 8. decembra budeš mať cestu do stanice Národnej transfúznej služby a späť úplne zadarmo
  • Nezabudni sa zapojiť a pomôž
uber
pexels.com
  • Milovaný i nenávidený Uber sa zapojil do milého projektu
  • Od 5. do 8. decembra budeš mať cestu do stanice Národnej transfúznej služby a späť úplne zadarmo
  • Nezabudni sa zapojiť a pomôž

Štyri dni trvá akcia, v ktorej sa známy prepravca Uber spojil s Národnou transfúznou službou. Od 5. do 8. decembra ťa odvezie z miesta, kde sa nachádzaš až do stanice Národnej transfúznej služby v Ružinove a späť úplne zadarmo. Jedinou potrebnou vecou je kód „DARUJKRV“, ktorý zadáš v aplikácii a jazdu máš úplne free. V utorok je to časový interval medzi 7:00 a 16:00 a ostatné dni 7:00 až do 13:00.

Prečo ísť do toho? „Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek.“ Nezmeškaj preto takúto jednoduchú možnosť urobiť dobrú vec či dokonca aj zachrániť život. Generálny riaditeľ Uberu pre SR a ČR, Tomáš Peťkovský, o akcii povedal: „Uvedomujeme si, že v živote nastávajú rôzne, často aj nečakané, situácie. Práve preto sme sa opäť rozhodli osloviť používateľov aplikácie v Bratislave a vyzvať ich na darovanie krvi.

Ak si sa už pevne rozhodol, že ideš pomôcť, nezabudni ani na niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré nesmieš opomenúť. Tvoja telesná hmotnosť musí byť väčšia než 50 kilogramov, veková hranica je 18 – 60 rokov (pri pravidelných darcoch až 65 rokov), veľkým problémom je prekonanie žltačky typu B a C, závažné chronické ochorenia aj HIV.

Okrem toho sa na darovanie aj poriadne priprav. Dobre sa vyspi, nehladuj a daj si ovocie alebo ľahké pečivo, 24 hodín pred odberom by si mal vypiť približne 2 litre tekutín, aby si bol dobre hydratovaný. Ani ráno pred odberom nezabudni na 500 ml vody či ovocného džúsu. Zabudni na fajčenie a alkohol pred darovaním krvi. Predídeš tak nevoľnostiam a odber prebehne bez problémov. Do vrecka zober kartičku poistenca a občiansky preukaz, ktorými sa pri registrácii preukážeš. Nuž a to je všetko. Už len smelo do toho! Toto je jedna z akcií, ktorá naozaj má význam :)

Zdroj: ntssr.sk, TS Uber

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech