V Bratislave vznikla perfektná adrenalínová atrakcia. Jediná svojho druhu vo východnej Európe

  • Bratislava dostala novú adrenalínovú atrakciu
  • Zvýši sa turistický ruch
ufo
flickr.com/pavolfreso
  • Bratislava dostala novú adrenalínovú atrakciu
  • Zvýši sa turistický ruch

Bratislavský región má v rámci podpory turistického ruchu tento rok veľké plány. Organizácia Bratislava Region Tourism sa dokonca rozhodla podporiť celkovo 17 projektov, z ktorých môžu vyťažiť ako miestni, tak aj turisti.

Jedným z tých, ktorému sa ušla značná podpora, je aj projekt Adrenalínová Bratislava. Projekt za približne 40-tisíc eur je podporený aj z Dotačnej schémy Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism sumou 17-tisíc eur. Prípravné práce na túto netradičnú atrakciu trvali celkom 180 hodín, samotné realizačné a montážne práce zabrali okolo 320 hodín.

Zobraziť celú galériu (18)
zdroj: flickr.com/pavolfreso

Skywalk a UFO Ianovka chce do hlavného mesta prilákať najmä väčší počet turistov. Následne by z nárastu záujmu o návštevu Bratislavy mali logicky ťažiť aj miestne ubytovania a gastro prevádzky. Potenciál tu naozaj je, nakoľko zážitok ako je tento môžeš absolvovať v rámci Európy len v estónskom Talline.

Skywalk predstavuje 360 stupňovú prechádzku po lávke, pričom návštevník je istený dvoma systémami v oceľovom lane. Na troch checkpointoch je možné si vyskúšať napríklad náklon vo výške viac ako 80 metrov, prípadne zavesenie sa do priestoru, alebo posadenie sa na lávku.

Zobraziť celú galériu (18)
zdroj: flickr.com/pavolfreso

„Vyhliadková veža UFO je ikonická stavba a symbol Bratislavy. Je hrdým členom The World Federation Great Towers, ktoré sú medzinárodné rodiny vyhliadkových veží a výškových budov. Novou atrakciou je vyhliadkový Sky Walk. Je to adrenalínová atrakcia, ktorá je jediného druhu vo východnej Európe. Verím, že jej jedinečnosť vo veľkej miere využije potenciál veže a sprístupní ju širokej verejnosti, a hlavne podporí turizmus v Bratislave,“ povedala Patrícia Berezna, marketingová manažérka vyhliadkovej veže UFO.

Podobné adrenalínové aktivity sú napríklad v kanadskom Toronte či na Novom Zélande. Už od jari sa tak prejdeš po vonkajšom parapete a uvidíš tak bratislavské Staré Mesto a Petržalku z vtáčej perspektívy.

Počas tohto zážitku budeš neustále istený dvoma bezpečnostnými systémami a k dispozícii je aj skúsený inštruktor. Maximálna hmotnosť návštevníka je pri tejto atrakcii obmedzená na 140 kilogramov.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá