V Bratislave začali požičiavať Polaroidy úplne zadarmo. Zaplatíš len za to, čo odfotíš

  • Michal a Tomáš milujú tradičnú fotografiu a aj preto sa rozhodli pre netradičné podnikanie
  • V dobe digitálov požičiavajú a predávajú polaroidy
  • Hovoria, že milujú tajuplnosť instantného materiálu, kúzlo okamihu a pôvab chemickej reakcie
collage2
Polagraph/Unsplash
  • Michal a Tomáš milujú tradičnú fotografiu a aj preto sa rozhodli pre netradičné podnikanie
  • V dobe digitálov požičiavajú a predávajú polaroidy
  • Hovoria, že milujú tajuplnosť instantného materiálu, kúzlo okamihu a pôvab chemickej reakcie

Michal nám o svojom nápade hneď v úvode prezradil niečo o začiatkoch: „Polagraph som založil ja s kamarátom Tomášom niekedy pred ôsmimi rokmi, ale teraz je nás už v tíme viac. Prišlo nám to ako super nápad môcť si foťák požičať napríklad na svadbu alebo na večierok, kde urobí veľkú radosť a kde si hostia môžu odniesť hneď v ruke super pamiatku, alebo sa dá novomanželom vytvoriť krásny okamžitý darček – stačí si požičať foťák, kúpiť k nemu filmy a na svadbe nafotiť portréty blízkych, nalepiť ich do albumu a nechať k nim napísať prianie,“ hovorí.

Svoje podnikanie chalani začali v susednom Česku. V Prahe a Brne sa tešili veľkému úspechu takmer okamžite. Všimli si, že Polaroid zažíva veľký comeback a vďaka požičovni si ho môže dovoliť úplne každý. Keďže autori myšlienky vedeli, že aj v Bratislave je množstvo fotografov, ktorí s nimi pracujú, rozhodli sa svoje fotoaparáty priniesť aj na Slovensko. Ani jeden z nich pritom neštudoval fotografiu a ani umenie. Tomáš je ekológ a Michal študoval v odbore humanitných vied.

Spýtali sme sa preto, koľko požičanie Polaroidu alebo sympatického Instaxu vlastne stojí.„Foťák ti požičiame úplne zadarmo, zaplatíš len za samotné fotky, teda náplne. Stačí, keď prídeš, rozhodneš sa, ktorý foťák chceš a koľko ti k nemu máme dať fotiek, prípadne sa rozhodneš pre album. Zaplatíš za fotky a album + vratnú kauciu za foťák, ktorú ti potom vrátime, keď nám ho prinesieš späť. Je to jednoduché. Väčšinou požičiavame na víkendy, ale samozrejme záleží len na dohovore,“ vysvetľuje.

Tomáš a Michal sa vo svojom rodnom Česku venujú instantnej a analógovej fotografii, predávajú fotografické vybavenie, repasujú staré fotoaparáty a venujú sa napríklad aj workshopom. Stretnúť ich môžeš v spomínanej Prahe a v Brne a raz ich kroky možno povedú aj do nášho hlavného mesta. Tu u nás v Bratislave spolupracujú s kaviarňou a kníhkupectvom ArtBooksCoffe na Baštovej ulici. „Je to krásny priestor, maj super kávu, krásne knihy, sú veľmi milí a tie Polaroidy tam proste perfektne zapadli,“ uzatvára.

Chalani z Polagraphu si pre našich čitateľov pripravili prekvapenie. Stačí, ak pri rezervácii foťáku v požičovni zadáš zľavový kód „startitup polaroid a čaká na teba zľava 10 %.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech