V obľúbenej bratislavskej lokalite pribudli grilovacie altánky. Má to však jeden háčik

  • Alebo by sme mali použiť skôr slovo zámok?
  • Nové altánky na známej lúke nie sú prístupné každému
  • Aby si v nich mohol grilovať, musíš najprv siahnuť poriadne hlboko do vrecka
befunky-collage-3
yardcraft.com, unsplash.com
  • Alebo by sme mali použiť skôr slovo zámok?
  • Nové altánky na známej lúke nie sú prístupné každému
  • Aby si v nich mohol grilovať, musíš najprv siahnuť poriadne hlboko do vrecka

Nie, nemyslím po kľúč od toho zámku. Aby si si užil novotu a pohodlie dvoch nových grilovacích altánkov, najskôr budeš musieť zaplatiť pomerne mastnú sumu 100 eur. Toto je realita 21. storočia, kde ti nikto nedá nič zadarmo a príležitosť zarobiť nikdy nezostane nevyužitá. Tieto krásne altánky môžeš nájsť v najpopulárnejšej rekreačnej lokalite Bratislavčanov – na Partizánskej lúke v tesnej blízkosti Železnej studničky, ktorá je zasvätená opekačkám a grilovačkám.

Doteraz boli všetky atrakcie v tejto lokalite, od detských ihrísk po ohniská a altánky úplne zadarmo. Situácia sa však zmenila a dnes sú altánky oplotené, zamknuté a dostupné len pre toho, kto si ich prenajme. Takúto politiku zaviedla organizácia Mestské lesy v Bratislave. Týka sa to nielen nových altánkov, ale u teraz to platí pre altánok, ktorý postavili vlani. Za cenu 100 eur na deň má človek alebo partia, ktorá si ho prenajme, k dispozícii okrem altánku a grilu údajne aj uhlie a grilovacie potreby.

Posted by Dušan Timko on 4. október 2015

To je však stále vysoká suma za obyčajný kus miesta na grilovanie bez akýchkoľvek surovín. Veď za 100 eur sa môže ísť aj skupinka 10 ľudí radšej najesť do kvalitnej reštaurácie. Opekačky a grilovačky sú pre Slovákov symbolom leta, slobody a samozrejme lacného spôsobu, ako sa najesť, zabaviť a užiť si pobyt v prírode zároveň. Preto je logické, že spoplatnenie altánkov sa stretlo s pohoršením. Na to Mestské lesy argumentujú, že prenájom zaviedli pre tých, ktorí si chcú byť istí, že v konkrétny deň budú mať miesto na grilovanie.

Problémom tohto argumentu však je, že altánok zostáva uzamknutý aj v čase, keď si ho nikto nerezervuje. Podľa sumy za prenájom pritom môžeme predpokladať, že rezervovaný rozhodne nebude 7 dní v týždni. Prečo ho potom nenechajú ostatné dni otvorený? To je zatiaľ záhada. Portál BratislavaDnes24 však priniesol informáciu, že by altánky časom mohli byť prístupné aj pre verejnosť mimo zarezervovaných časov.

Na jednej strane je chvályhodné, že mesto buduje altánky pre verejnosť, no na druhej je zarážajúce, že si z toho robí biznis a prístup do altánkov umožňuje len tým, ktorí sú ochotní platiť. Čo si o tom myslíš ty? Bol by si ochotný platiť za takúto privilegovanú grilovačku?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá