V slovenských nemocniciach sa výborne kradne. Ľudia si odnášajú naozaj bizarné veci

  • Vyzerá to tak, že naše nemocnice vlastne ani nemôžu mať moderné vybavenie
  • Nielen kvôli nedostatku financií, ale kvôli ľuďom, ktorí si veci privlastňujú
  • Už teraz z nemocníc miznú príbory, toaletný papier či televízory
facebook.com/janko.zavodny/facebook.com/DobreZdravotnictvo
  • Vyzerá to tak, že naše nemocnice vlastne ani nemôžu mať moderné vybavenie
  • Nielen kvôli nedostatku financií, ale kvôli ľuďom, ktorí si veci privlastňujú
  • Už teraz z nemocníc miznú príbory, toaletný papier či televízory

Človek by povedal, že nemocnica by mala byť to miesto, kde vládne pokojná atmosféra a môžeme sa tam cítiť bezpečne. Čoraz častejšie sa však na verejnosť dostávajú vskutku znepokojujúce správy, že parlamnet nie je jediné miesto, kde je prebytok dlhoprstých. Určitá skupina ľudí si zrejme berie príklad od tých z hora a v znamení, ak môžu oni, môžem aj ja, si z nemocníc berú darčeky, ktoré im nik nevenoval.

Len nedávno sme ťa informovali o tom, ako sa Slováci v 21. storočí dočkali automatického prídelu toaletného papieru, plastových príborov a servítok. Udialo sa tak vďaka prieskumu nemocnice v Banskej Bystrici, ktorá zistila, že ľuďom tu najviac chýbajú základné hygienické potreby.

A tak zatiaľ čo v zahraničných nemocniciach si pacienti užívajú hotelový štandard, my sme radi , že máme rolku papiera a z kohútikov ešte tečie voda, aj keď v kúpelni s výstrahou pozor padá omietka.

Späť však k aktuálnemu problému privlastňovaniu si všetkého, čo nie je na reťazi či pod dozorom kamier. Napríklad Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach zaznamenala krádeže vozíkov na prevoz pacientov. Náhoda? Nemyslíme, veď na sebe majú až príliš veľa kovu, aby zostali nepovšimnuté.

Nepríjemnú skúsenosť už zažila aj nemocnica v Michalovciach, ktorú už zrejme pravidelne navštevujú zberatelia kuchynského príboru, nakoľko sa pri kontrolách zistilo, že na izbách si pacienti budú zrejme musieť vyskúšať indický spôsob stravovania, a teda rukami.

Ojedinelé pritom nie sú ani krádeže televízorov, ktoré samozrejme miznú aj s diaľkovými ovládačmi a prekvapivo aj set-top boxmi. Vyskytli sa však aj prípady, kedy sa zlodeji ulakomili aj na optický kábel a bez problémov tak vyradili celý informačný systém.

Majetok nemocnice majú rozkrádať pacienti, návštevy, no aj úplne cudzí ľudia, ktorí sa za návštevu len vydávajú a v nemocniciach sa tvária, že niekoho hľadajú. Do nemocnice však neprichádzajú s bonbonierov a kyticou kvetov, ale prázdnym batohom.

Nakoľko v nemocniciach nechodia policajné ani SBS obchôdzky, tieto budovy sa stali lákavou krysťou a ľudia tento „benefit“ zjavne využívajú. Predsa len, lekári a sestričky majú plné ruky úplne inej práce ako je stráženie toaletného papiera, príborov či iných kovových predmetov. Kto nás teda na lôžkach v nemocnici ochráni?

„Musia sa ochrániť sami. Tento problém je rozsiahly, v nemocniciach sa kradne dobre. Pacienti na centrálnom príjme podpisujú vyhlásenie, že preberajú zodpovednosť za cennosti, ktoré si neuložili do nemocničnej pokladne či trezoru,“ hovorí vedúca sestra ružinovskej nemocnice Danka Raková pre bratislava.sme.sk

Ak sa teda pacient nechce rozlúčiť s pokojným liečebným pobytom, najúčinnejšou ochranou proti zlodejom je nedopustiť, aby bolo čo ukradnúť. To znamená nesprávať sa v nemocnici ako doma, nenechávať si žiadne osobné veci bez dozoru, teda byť neustále v strehu a neoddýchnuť si ani v nemocnici.

Ale v konečnom dôsledku je všetko v poriadku, veď nezamestnanosť klesá, krajina podľa ekonomických ukazovateľov, ktoré bežný človek nikdy nevidel, prosperuje, Tatry ešte stále stoja a minimálna mzda má porásť na nepredstaviteľných 550 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech