Vďaka tejto slovenskej službe môžeš zaparkovať za pár sekúnd a ešte si aj zarobiť

  • Parkio je mladý startup, na ktorého čele je Michal Matúš
  • Spolu s jeho tímom sa snažia zefektívňovať parkovanie a dopravu v mestách
  • Dnes už je ich appka Parkio dostupná aj v prvom slovenskom meste
carrrr
carlton.sk/Parkio
  • Parkio je mladý startup, na ktorého čele je Michal Matúš
  • Spolu s jeho tímom sa snažia zefektívňovať parkovanie a dopravu v mestách
  • Dnes už je ich appka Parkio dostupná aj v prvom slovenskom meste

Tím Parkio začal svoj biznis rozbiehať v Portugalsku v Lisabone. V hlavnom meste vyhrali súťaž Lisbon Challenge, kde získali finančné prostriedky vo výške 10 000 eur. Ich začiatočný kapitál na rozbeh startupu s veľkým potenciálom predstavoval približne 25 000 eur.

Startup Parkio dnes už združujeme parkovacie miesta na uliciach, ako aj parkovacie domy či parkovacie miesta jednotlivých firiem. Ide o službu prirovnateľnú k AirBnB, avšak zameranú na parkovanie.

Parkovacie miesto si môžeš prenajať aj dať do prenájmu

Keď žiješ v centre a máš svoj parkovací box voľný, pretože ráno odchádzaš do práce, práve vďaka Parkio ho vieš pohodlne prenajať a týmto spôsobom ho aj zmonetizovať. Službu sa oplatí využívať aj firmám alebo sieťam obchodov, ktoré majú pred sebou veľké parkovacie plochy. Potenciál tu je najmä počas víkendov.

Všetko vďaka Parkio THOR Technology

S revolučnou technológiou Parkio THOR Technology môžeš dokonca rýchlo a ľahko otvárať aj parkovacie rampy a brány v meste. Na spustenie procesu otvárania Parkio THOR spája mobilnú appku Parkio so samotnou rampou, alebo bránou jednoduchým zoskenovaním QR kódu umiestneného na rampe.

Tento proces umožňuje nielen majiteľom parkovacie miesta prenajať, ale aj vodičom áut parkovať na bezpečných parkovacích miestach.

Už aj na Slovensku

Po Írsku, Portugalsku a Rakúsku vstupuje mobilná aplikácia na trh aj u nás. Prvým mestom na Slovensku, v ktorom parkovné môžeš uhradiť aj prostredníctvom tejto appky, je Šamorín.

Aplikácia, ktorú si na svoj smartfón môžeš stiahnuť z Google Play alebo z App Store, ti uľahčí nájsť voľné parkovacie miesta a zaplatiť parkovné na ľubovoľnú dobu (t. j. na viac hodín). Používať appku môžeš ihneď po registrácii e-mailovou adresou, cez Facebook alebo kontom Google. Bližšie informácie o používaní aplikácie nájdeš tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech