Volkswagen nám ukázal nový Touareg z Bratislavy. Dostal novinku, ktorú nikdy nemal 

  • Tretia generácia populárneho SUV
  • Je zatiaľ zamaskovaný, no odhalil jednu novinku
  • Smeruje do Pekingu
Drahomír Piok
  • Tretia generácia populárneho SUV
  • Je zatiaľ zamaskovaný, no odhalil jednu novinku
  • Smeruje do Pekingu

Známe SUV, ktoré Volkswagen vyrába v Bratislave už od roku 2002, sa dočká čoskoro oficiálneho odhalenia novej generácie. Tá sa ukáže v Číne, no nemecká automobilka ho po prvýkrát ukázala teraz na Slovensku. Hoci zamaskovaný, no prezradil minimálne jednu či dve vlastnosti, ktoré bude určite mať novinka z Bratislavy.

Tou prvou budú moderné full-LED svetlá a druhou nočné videnie. To doteraz Volkswagen nemal. Nová bude aj platforma, na ktorej je postavený a okrem toho aj ďalšie technologické vychytávky. Očakáva výrazne prepracovaný interiér, ktorý bude spoliehať na veľkú dotykovú obrazovku, alebo samozrejme výmeny sa dočkajú aj budíky.

Posledné dolaďovanie

Tie nahradí displej. Sme hrdí, že sa takýto výborný automobil vyrába v Bratislave už 16 rokov,“ povedal Ralf Sacht, ktorý je „šéf“ bratislavského Volkswagenu. Auto sa tu pomaly začína vyrábať v predsériovej podobe, ktorá ešte slúži na posledné dolaďovanie. Od roku 2002 bolo v Bratislave vyrobených takmer milión Touaregov. Volkswagen Slovakia preinvestoval celkovo za roky 2012 – 2016 približne 1,9 miliardy eur aj v súvislosti s nábehmi výroby novej generácie Volkswagen Touareg, ako aj ďalších SUV modelov vyrábaných v Bratislave.

Tri týždne na cestách

Základ Touaregu používa aj omnoho luxusnejší model Porsche Cayenne, ktorý sa už aktuálne začína dodávať k prvým zákazníkom. Touareg aktuálne čaká viac ako trojtýždňová cesta do Číny na svetovú premiéru do Pekingu. Šoférovať ho bude rekordér na dlhé trasy, Rainer Zietlow. V Číne budú 23. marca 2018 predstavené všetky technické parametre, ako aj podrobnosti k výbave tohto automobilu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech