Vynovená Billa na Bajkalskej sa inšpirovala známym reťazcom. Teraz si v nej dáš aj kávu

  • Zákazníci potravín sú dnes čoraz náročnejší a dávajú prednosť kvalitným surovinám
  • Trend káže dávať do popredia lokálne produkty a ponúknuť ľuďom niečo navyše
  • Dnes si tak môžeš dať príjmenú kávu s koláčom nielen v Yeme, ale už aj v bratislavskej Bille
bila
Billa, unsplash.com
  • Zákazníci potravín sú dnes čoraz náročnejší a dávajú prednosť kvalitným surovinám
  • Trend káže dávať do popredia lokálne produkty a ponúknuť ľuďom niečo navyše
  • Dnes si tak môžeš dať príjmenú kávu s koláčom nielen v Yeme, ale už aj v bratislavskej Bille

Časy, keď sa do obchodu chodilo po 10 rožkov, 15 deka salámy a mlieko, sú už dávno preč. Dnes máme čoraz pestrejší výber produktov od všemožných značiek a je tak dôležité vedieť si vybrať. Svojou kúpou totiž podporujeme producentov a je naozaj rozdiel, či uprednostníme výrobok zahraničného giganta alebo o čosi kvalitnejší a zrejme drahší výrobok od lokálneho malovýrobcu. Slováci sú však stále uvedomelejší a lokálne produkty radi podporujú.

Predajne potravín tak nemajú veľmi na výber, ako sa prispôsobiť trendu a dať ľuďom to, čo vyžadujú. Teda väčší výber lokálnych produktov, ale aj väčší komfort, krajší dizajn priestorov a možnosť, ako si obyčajne nakupovanie spestriť.

Samozrejme je to zároveň skvelý marketingový ťah, pretože čo iné prinúti ľudí nakupovať viac a častejšie, keď nie príjemné priestory obchodu, ešte lepší výber produktov a taký luxus, ako kaviareň a pekáreň priamo pod strechou potravín? Toto všetko veľmi dobre vedia majitelia siete potravín Yeme, ktorá sa v Bratislave stala obľúbeným miestom, kde sa dá nakúpiť lepšie, kvalitnejšie a jednoducho inak.

Niet divu, že sa týmto konceptom dnes inšpirujú ďalší. Na scénu čoskoro príde úplne nový koncept potravín Kraj, ktoré budú veľkou konkurenciou práve pre Yeme. No je tu ešte jeden hráč, ktorý nabehol na trend kvalitnejších potravín, a je ním prekvapivo Billa.

Reťazec sa rozhodol na mesiac zatvoriť svoju najväčšiu bratislavskú predajňu, aby ju teraz predstavil v novom šate a s lákavejším konceptom pod názvom Nový svet čerstvosti. S pojmom „čerstvosť“ Billa operuje dlhodobo, no teraz sa snaží priniesť na svoje pulty najmä viac čerstvých lokálnych produktov, no zároveň ľuďom ponúknuť aj možnosť najesť sa priamo v predajni. Ešte donedávna bolo nemysliteľné zahryznúť si do koláča či napiť sa niečoho počas nakupovania. Zákazníka by za to čakali nepríjemné problémy. Dnes si však môžeš v Bille na Bajkalskej, podobne ako v Yeme, vychutnať espresso či capuccino z rúk baristov a dať si k tomu niečo sladké, pretože tu nájdeš skutočnú kaviareň.

Vraví sa, že nakupovať s prázdnym žalúdkom nie je dobrý nápad, pretože človek vtedy kúpi aj to, čo by nemusel. Preto je fajn mať počas nákupu možnosť dať si niečo malé. Billa ti to umožní vďaka novému teplému bufetu, v ktorom nájdeš viac ako 70 druhov jedál vrátane polievok, grilovaných jedál či burgrov. Dokonca si môžeš objednať pizzu, ktorú ti upečú počas nákupu.

Okrem toho predajňa prešla kompletnou rekonštrukciou, zmenila dizajn, zväčšila svoju plochu o 200 metrov štvorcových a rozšírila sortiment, najmä v oddelení čerstvých potravín, ako sú mäso, ryby, pečivo či ovocie a zelenina. Čaká na teba aj nový obslužný pult mäsa a rýb. Teraz tu nájdeš aj také špeciality, ako je pštrosie či králičie mäso, divina alebo slávky.

Billa tiež konečne pochopila, že vlastnoručné váženie ovocia a zeleninu je dnes už prekonanou praktikou. Určite sa aj tebe nejedenkrát stalo, že si na to zabudol a pri pokladni si si od predavačky vyslúžil zdvihnuté obočie. To sa ti už nestane, pretože odteraz ti všetko navážia na pokladni. Zároveň je pokladní viac a pribudli expresné pokladne, takže platenie bude o niečo rýchlejšie. Zdá sa teda, že nakupovanie v reťazci bude o niečo väčším zážitkom a možno sa kvalitou trochu priblíži aj Yeme. Sme zvedaví, či budú v trende pokračovať aj ďalšie reťazce.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech