Vyšehradský fond pomôže našim začínajúcim podnikateľom tréningovým programom v Izraeli

  • Chcel by si sa učiť od európskej startupovej špičky?
  • Máš produkt s ktorým pokoríš svet ale potrebuješ pomôcť?
  • V4ka sa rozhodla dať šancu tým najambicióznejším
  • Môžeš sa prihlásiť na tréningový program, ktorí ťa posunie ďalej
annie-spratt-608001-unsplash
Unsplash
  • Chcel by si sa učiť od európskej startupovej špičky?
  • Máš produkt s ktorým pokoríš svet ale potrebuješ pomôcť?
  • V4ka sa rozhodla dať šancu tým najambicióznejším
  • Môžeš sa prihlásiť na tréningový program, ktorí ťa posunie ďalej

Ešte v lete tohto roku izraelská vláda a Vyšehradská štvorka podpísali memorandum o spolupráci v oblasti inovácii. Jeho cieľom je podporiť startupistov, podnikateľov a predstaviteľov inkubátorov tréningovým programom, ktorý bude prebiehať v Izraeli. 

V rámci programu je účastníkom poskytnutá pomoc pri vyhodnocovaní ich nápadov, zistia či sú ich riešenia uskutočniteľné a či majú trhový potenciál. Čo sa týka predstaviteľov inkubátorov, tým chcú podať pomocnú roku pri zlepšovaní služieb, ktoré ponúkajú a zároveň rozšíriť ich profesionálne kapacity. Z každej členskej krajiny V4 vyberie iniciatíva 7 prihlášok, počet inkubátorov je tiež obmedzený.

Celý program bude prebiehať od 3. až do 19. decembra, ale na to aby si sa na program mohol prihlásiť musíš splniť niekoľko podmienok. Musíš byť občanom jednej z krajín V4ky a byť zamestnaný v mladom podniku (počíta sa aj so startupmi) alebo v inkubátore. Čo sa týka inkubátorov, tak tie majú špecifické podmienky, napríklad musia sa byť zamerané na špecifický priemysel ako sú zdravotný/biotech priemysel, kyberbezpečnosť a iné. Presné podmienky nájdeš tu. 

Samozrejmosťou je, že všetko prebieha v angličtine vrátane pohovoru či posielania prihlášok. Tie musíš stihnúť odoslať najneskôr do 22. októbra. Ak ťa pozvú na pohovor, tak v pravom startupovom duchu budeš musieť predstaviť svoj produkt (v podstate niečo ako s pitch investorom), na to budeš mať zhruba 7 minút. Ak uspeješ poputuješ do Izraela a navyše dostaneš štipendium v hodnote 1000 eur, ktoré má pokryť cestovné náklady. Ostatné náklady ako je ubytovanie, strava, preprava či poistenie hradí Vyšehradský fond.

Program je skutočne rozmanitý a bude pozostávať z workshopov, seminárov a  mentoringu od izraelských profesionálov. V rámci programu budeš networkovať s mladými inovátormi z krajín V4, ale aj s investormi, podnikateľmi a akademikmi z Izreala. Čiže v podstate ide o skvelú možnosť učiť sa a rásť. 

Zdroj: Visegrad Fund

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech