Z Bratislavy môžeš od dnes letieť aj do Austrálie, Číny či Južnej Kórei

  • Letecké spoločnosti flydubai a Emirates spojili sily, aby si mohol z nášho hlavného mesta lietať aj na Mauríciusu, Zanzibar a do iných top destinácií.
cw
pexels.com/facebook.com/letiskobratislava
  • Letecké spoločnosti flydubai a Emirates spojili sily, aby si mohol z nášho hlavného mesta lietať aj na Mauríciusu, Zanzibar a do iných top destinácií.

Z Bratislavského letiska sa len s jediným prestupom dostaneš už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórei, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates, ktorá začne platiť od 8. novembra 2017 aj pre lety z Bratislavy.

Cestujúci začínajúci svoj výlet v Bratislave, budú môcť s prestupom v Dubaji využiť nie len súčasnú sieť liniek flydubai, ktorá už teraz umožňuje prestupné lety z BTS napríklad do thajského Bangkoku, na Maledivy, Zanzibar, do Ománu, na Srí Lanku a desiatok ďalších destinácií, ale vďaka službe „zdieľania kódu – codeshare“ budú môcť využiť už aj sieť liniek spoločnosti Emirates. To všetko v rámci jednej letenky a s batožinou, ktorá smeruje z Bratislavy až do cieľovej destinácie cestujúceho.

„Austrália, Singapur, Vietnam, Taiwan, Malajzia, Indonézia, India, Saudská Arábia, ale aj Seychely, Maledivy, Kuvajt či dokonca Južná Afrika sú od dnes dostupné pohodlne z Bratislavy vďaka spolupráci flydubai a Emirates,“ vymenoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

Výpočet destinácií, kam možno letieť z Bratislavy s prestupom v Dubaji, sa tak od dnes výrazne rozšíri. Zahŕňať bude lety do štátu Bangladéš, na Filipíny, ale aj do exotickej Ugandy, Tadžikistanu, Somálska, Eritrey, tiež do Sydney, Brisbane či Aucklandu a do vyše stovky ďalších miest.

Aerolínie flydubai a Emirates nadviazali spoluprácu na princípe codeshare, čo znamená, že cestujúci môžu pri rezervácii leteniek využiť sieť liniek oboch leteckých spoločností. Spoluprácu na princípe codeshare oznámili dve arabské aerolinky v júli, pričom prvú fázu, ktorá zahŕňala sprístupnenie služby z a do 29 destinácií, spustili od 2. októbra 2017. Druhú fázu, v rámci ktorej sa codeshare dohoda rozšíri na ďalších 16 destinácií vrátane Bratislavy sa spúšťa práve dnes.

Letenky z Bratislavy a späť si možno v rámci codeshare zakúpiť aj na lety v sieti Emirates, a to cez  stránku flydubai.com, cez kontaktné centrum, alebo cez zastúpenie leteckej spoločnosti na Slovensku – CK Blue Sky Travel. Cestujúci spoločnosťou Emirates si zase môžu zakúpiť letenky aj v rámci siete liniek flydubai s odletom z Bratislavy či príletom do nej.

„Codeshare cestujúci, ktorí letia s flydubai, získavajú balík výhod Emirates. Ten zahŕňa podmienky prepravy batožiny, ktoré platia pre Emirates, bezplatné občerstvenie, a to pre cestujúcich v ekonomickej aj biznis triede,“ vymenúva výhody spoločnosť flydubai.

Veľa Slovákov už malo možnosť zažiť mnoho výhod, ktoré prináša letisko v Dubaji ako je napríklad medzinárodný letecký hub s možnosťou prestupných spojení. Od dnes je však možné z Bratislavy objavovať aj všetky tieto destinácie:

Singapur Kuala Lumpur, Jakarta, Bali, Male, Seychely Maurícius, Manila, Dháka, Hanoi, Hong Kong, Taipei, Taiwan, Šanghaj, Inčchon, Tokio, Sydney, Adelaide, Melbourne, Perth, Bombaj, Nai Dillí, Chennai, Kalkata, Johannesburg, Rijád, Džidda, Teherán.

zdroj:bts.aero

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech