Z Bratislavy sa v roku 2018 dostaneš do množstva nových destinácií už za pár eur

  • Z pohodlia hlavného mesta si tento rok zaletíš do nových lákavých destinácií
  • Prichádza nová aerolinka
  • Ryanair má navyše prekvapenie
aero
facebook.com/letiskobratislava/flickr.com
  • Z pohodlia hlavného mesta si tento rok zaletíš do nových lákavých destinácií
  • Prichádza nová aerolinka
  • Ryanair má navyše prekvapenie

Bratislavské letisko by v priebehu 2018 mohlo prestať vyzerať ako vyľudnené priestory nákupného centra Borry Mall. Zásluhu na tom má 6 nových pravidelných liniek a jedna nová charterová linka. Ďalšie prekvapenia má na starosti spoločnosť Ryanair, ktorá tento mesiac mení pravidlá prepravy príručnej batožiny.

Z Bratislavy sa dostaneš už aj do Gruzínska

Na Slovenský trh prichádza nová spoločnosť Georgian Airways a s ňou aj pravidelné lety do gruzínskeho Tibilisi. Spoznať zakaukazkú krajinu budeš môcť od 27. marca, pričom cena spiatočnej letenky sa bude pohybovať už od 169 eur. Aerolinka prisľúbila frekvenciu letov 2x do týždňa, a to vždy v utorok a piatok.

Úplne nová linka z Bratislavy do Londýna-Lutonu

Okrem možnosti využiť letecké spojenie Ryanairom do Londýna-Stanstedu 12 x týždenne (ráno a večer), sa cestujúcim zo Slovenska a okolia tento rok ešte rozšíria možnosti letov do hlavného mesta Veľkej Británie. Úplne novú linku z Bratislavy do Londýna-Lutonu otvorí spoločnosť Wizz Air 25. marca 2018. Lietať sa bude každý deň, 7 x týždenne. Od mája navyše na trasu nasadí Airbus A321 s kapacitou až 230 cestujúcich.

4 nové linky Ryanairu do dovolenkových letovísk

Burgas v Bulharsku, Malta, Pafos na Cypre a Solún v Grécku. To sú 4 nové destinácie, kam začne v roku 2018 lietať z Bratislavy dopravca Ryanair. Lety spustí rovnako od začiatku letného letového poriadku, teda od konca marca 2018. V porovnaní s minuloročným letom bude novou aj linka do Bologne v Taliansku, kam dopravca spustil lety len koncom októbra 2017.

Počas leta aj na Sicíliu

Letecká spoločnosť Smartwings, ktorá zabezpečuje v letnom dovolenkovom období pravidelné charterové lety do dovolenkových letovísk, doplní do svojej ponuky letov tento rok aj destináciu Catania na Sicílii. Letenky si tak možno zakúpiť aj individuálne cez webovú stránku spoločnosti, rovnako ako do 15 ďalších destinácií, vrátane Kréty, Zakynthosu, Gran Canarie, Menorcy či Tel Avivu.

Od 15. januára 2018 mení Ryanair prepravné podmienky batožiny

Aj keď väčšina príručnej batožiny bude Ryanairom prepravená v podpalubí. Odovzdáš ju až pri nástupe do lietadla, preto si ju nezabudni zobrať so sebou aj pri prechode bezpečnostnou kontrolou.

Tým pádom sa na ňu vzťahujú aj všetky prepravné podmienky ako na príručnú batožinu, vrátane zakázaných predmetov či limitov na tekutinu. Už od 15. januára 2018 bude platiť, že na palubu si budeš môcť zobrať 2 kusy batožiny len ak si si zakúpil takzvaný Priority Boarding – prioritný nástup. Ten si môžeš kúpiť za 5 eur pri rezervácii letenky alebo za 6 eur do 1 hodiny pred odletom. Platí to pritom aj pre služby Plus, Flexi Plus a Family Plus.

Ak si prioritný nástup nedokúpiš, na palubu si budeš môcť vziať len jednu malú tašku (35 x 20 x 20 cm), zatiaľ čo väčší kufor s rozmermi 55 x 40 x 20 ti označia pri nástupnej bráne a pri nástupe do lietadla ho umiestnia do podpalubia lietadla.

Dobrou správou je, že Ryanair znižuje poplatok za podanú batožinu zo súčasných 35 € na 25 € a zvyšuje jej hmotnosť z 15 na 20 kg. Poplatok však platí pri rezervácii vopred cez web. Priamo na letisku by si musel klasicky doplácať.

zdroj: bts.aero

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech