Z Viedne bude lietať nová nízkonákladovka. Ryanair či easyJet dostal významnú konkurenciu

  • Do blízkej Viedne prichádza nová nízkonákladová letecká spoločnosť
  • Britská firma IAG posiela našim susedom jednu zo svojich aeroliniek, ktorá má konkurovať Ryanairu aj easyJetu
aeroplane-air-air-travel-723240
pexels.com
  • Do blízkej Viedne prichádza nová nízkonákladová letecká spoločnosť
  • Britská firma IAG posiela našim susedom jednu zo svojich aeroliniek, ktorá má konkurovať Ryanairu aj easyJetu

Tlačová agentúra Reuters včera informovala o novinke na viedenskom letisku, z ktorého už od 17. júla bude lietať nová „nízkonákladovka“, dcérska aerolinka spoločnosti IAG so sídlom v Británii, Level. V prvý deň si cestujúci budú môcť zaletieť do Palma de Mallorca alebo Gatwicku za cenu jednosmerného lístka vo výške 24,99 eur. Neskôr by mali pribudnúť destinácie ako Barcelona, Malaga alebo Paríž a dokopy to bude šesť španielskych destinácií, tri mestá v Taliansku, Dubrovnik či Larnaca na Cypre.

Level bude ostatným nízkonákladovým leteckým spoločnostiam konkurovať okrem cien či portfólia destinácií aj svojimi lietadlami. Využíva totižto Airbus A321, ktorý dokáže prepraviť až 210 pasažierov, pričom najväčšie lietadlo Ryanairu zvládne len 189 a easyJet 186 pasažierov. Príchodom Levelu sa po minuloročnom kolapse veľkých spoločností ako Air Berlin či spoločnosti Niki Rakúsko mení na nové vojnové pole spoločností s lacnými letenkami (okrem iného aj Eurowings, Lufthansa či Wizz Air).

Ohlásiť vstup novej spoločnosti len niekoľko dní pred spustením prvých letov je podľa odborníkov riskantné, no pre The Independent sa Level vyjadril: „Spoliehame sa, že naša novinka bude úspechom a letenky sa budú predávať ako teplé rožky.“

Na tejto mape nájdeš všetky destinácie, do ktorých si aktuálne zaletíš z Viedne s ohraničenou cenou za spiatočnú letenku približne 173 eur.

Zdroj: reuters.com, independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK