Zrekonštruovaný podchod na Trnavskom mýte je oficiálne otvorený

  • Vynovený podchod, ktorý je významnou križovatkou v našom hlavnom meste, dnes oficiálne otvorili
  • Po takmer ročných prácach v ňom nové miesto našlo 18 prevádzok
  • Súčasťou renovácie boli aj bezpečnostné opatrenia
2017
trnavskemyto.sk
  • Vynovený podchod, ktorý je významnou križovatkou v našom hlavnom meste, dnes oficiálne otvorili
  • Po takmer ročných prácach v ňom nové miesto našlo 18 prevádzok
  • Súčasťou renovácie boli aj bezpečnostné opatrenia

Hlavné mesto sa konečne dočkalo rekonštrukcie rokmi zanedbávaného podchodu na Trnavskom mýte. Práve dnes ho slávnostne otvoril primátor Bratislavy, Ivo Nesrovnal, spolu s investorom a developerom Petrom Lukešom zo skupiny Immocap Group. Súčasťou nového podchodu je 24-hodinový kamerový systém, strážna služba aj 18 nových prevádzok (napríklad lekáreň, potraviny, kvetinárstvo či kaviareň).

„Za menej ako rok sme vytvorili verejný priestor hodný 21.storočia, v projekte, ktorý považujem za príklad konštruktívnej spolupráce mesta a súkromného investora. Ľudia tak môžu podchodom konečne prechádzať bezpečne a využívať širokú ponuku služieb. K Trnavskému mýtu cítime prirodzenú zodpovednosť, keďže neďaleký Central bol našim projektom,“ povedal Peter Lukeš.

Rekonštrukcia podchodu na mimoriadne frekventovanom mieste nášho hlavného mesta prebiehala od minulého októbra a aj napriek niekoľkým nečakaným komplikáciám bola ukončená v sľúbenom termíne. V rámci rozsiahlej revitalizácie priestorov pribudla nová elektroinštalácia, osvetlenie, zrenovovali sa podlahy, steny aj stropy, boli vymenené všetky eskalátory, pribudli výťahy a podchod sa dnes konečne môže popýšiť bezbariérovým prístupom.

Celková výška investície do rekonštrukcie bola 4,1 milióna eur, pričom mesto Bratislava sa na projekte podieľalo sumou 1,6 milióna eur a developerská spoločnosť Immocap Group prispela 2,5 miliónmi eur.

Bratislava YIMBY, ktorá pravidelne mapuje novinky v architektúre nášho hlavného mesta, na svojom Facebooku konštatuje: „Projekt tak priniesol výrazné zlepšenie situácie v časti, za ktorú zodpovedá súkromný investor a len kozmetické úpravy v časti spravovanej mestom. Celkovo však celý projekt možno hodnotiť pozitívne. Bratislava prišla o výraznú hanbu. Radikálnejšie zmeny exteriérových priestorov bude možné očakávať zrejme až v budúcnosti, po plánovaných projektoch rekonštrukcie Tržnice a prestavby komplexu Istropolis.“ Pripomína tiež, že domáci by si priali viac zelene.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech