Loctite sa spája s Treecelet a vysadí 10 000 stromov. Slováci ukázali, že téma udržateľnosti je pre nich dôležitá

kasturi-laxmi-mohit-uv6lUONd19w-unsplash
Unsplash

AdvertisementNový malý les vyrastie vďaka značke Loctite, ktorá sa spojila s organizáciou Treecelet, ktorá sa špecializuje na zalesňovanie a ochranu životného prostredia. Zaviazali sa vysadiť 10 000 stromov v Keni a to všetko za náš región strednej Európy.

Prostredníctvom Loctite výzvy mali ľudia možnosť zapojiť sa do tejto iniciatívy a tým podporiť vysadenie stromov. Výzva bola nielen o oprave a oživení starých vecí, ale aj o zdieľaní posolstva dôležitosti recyklácie a znovupoužitia.

Stačilo nahrať projekt akejkoľvek recyklácie predmetov na web sayyestoloctite.eu/sk a ukázať ako dokážete dať veciam druhú šancu. A Slováci ukázali, že to dokážu.

Mnohí účastníci výzvy využili Loctite Super Bond na opravu a vylepšenie starých predmetov, ktoré by inak skončili na skládke. Každá táto oprava či vylepšenie symbolizuje nielen záchranu jednej veci pred vyhodením, ale aj snahu a odhodlanie jednotlivca prispieť k lepšej budúcnosti nášho životného prostredia.

Novy styl_SK
zdroj: Loctite

O tom, že aj na prvý pohľad odpad môže byť užitočný, presvedčila napríklad senzomotorická podložka pre batoľa, ktorá bola vyrobená zo všetkého možného ponachádzaného doma a pri výletoch k jazeru. Stačí trocha kreativity a veci dostali úplne nový význam.

Pekným príkladom bola aj kytica papierových kvetov. Namiesto toho, aby išli do recyklácie, ešte chvíľu robili radosť. Ako odmenu za úsilie účastníkov výzvy sme, v spolupráci s organizáciou Treecelet, vysadili tri stromy za každý príspevok. Napriek tomu, že stromy rastú v Keni, ich prínos v boji proti zmene klímy sa týka celého sveta.

Opravené_SK
zdroj: Loctite

Aj vďaka našim účastníkom výzvy zo Slovenska sa tak zrodil malý les, ktorý pomáha absorbovať emisie CO2 a prináša novú nádej pre našu planétu. Výzva Loctite ukázala, že zmena je možná a môže začať práve u nás. Každý jeden z nás má moc prispieť k lepšiemu zajtrajšku.

Uvedomujme si, že malý čin môže mať veľký dopad a že tvorivosť spojená s ekologickým myslením môže priniesť skutočnú zmenu. Udržateľnosť a ekológia by mali byť srdcovou záležitosťou nás všetkých. Urobme spoločne z našej planéty lepšie miesto pre budúce generácie.

margot-richard-NJJ7paSBO-c-unsplash
zdroj: Unsplash

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá