Logo a vizuálna komunikácia pre MFF v Karlových Varoch odhalená.

Pomaly ale isto najvýznamnejší medzinárodný filmový festival kategórie A v strednej a východnej Európe. Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch sa uskutoční v dňoch od 3. do 11. Júla 2015. Tento rok to bude jeho jubileum oslavujúc 50. ročník spolu s 120. výročím prvej filmovej projekcie bratov Lumièrovcov. Ale veď, čo je to päťdesiatka?

Happy Anniversary, Vary!

Za logom a vizuálom jubilejného ročníka stojí Studio Najbrt. Autormi identity sú Marek Pistora, Aleš Najbrt a fotograf Václav Jirásek.

MFF
Vizuál, ktorý musí obľubovať asi každý správny hipster obsahuje pomerne zvláštnu typografiu, starý nádych tvoriaci kontrast s „modernými“ ľuďmi, na pozadí. Zaujímavosťou je, že hlavný plagát festivalu obsahuje 431 portrétov, ktoré odfotil Jirásek behom posledných štyroch ročníkov. Tento ročník zahrňuje do vizuálu aj symbol Karlových Varov, ktorým je kamzík (šťastný to hipster, tak blízko ku obľúbeným sobom).

iff50-clv-2
Počas tohto júlového týždňa budú Karlove Vary plné koncertov, párty, ceremoniálov, tlačoviek a samozrejme filmov. Budete mať možnosť vidieť domáce, zahraničné celebrity a možno aj nejaké kamzíky (ak ich neuvidíte, skúste Tatry, tam hádam nejaký Rupicapra rupicapra tatrica známy aj ako kamzík vrchovský tatranský ostal).

Zdroj: najbrt.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech