Lokálna móda stredobodom pozornosti: V týchto obchodoch sa nadchneš pre slovenskú tvorbu

  • Lokálne značky na seba svojou kvalitou upriamujú čoraz viac pozornosti
  • Výber je každým rokom väčší a väčší, no ak si z neho nevieš vybrať, nezúfaj
  • Vybrali sme pre teba 6 obchodov, v ktorých sa rozhodne oplatí nakúpiť
local
SloCz / TripAdvisor
  • Lokálne značky na seba svojou kvalitou upriamujú čoraz viac pozornosti
  • Výber je každým rokom väčší a väčší, no ak si z neho nevieš vybrať, nezúfaj
  • Vybrali sme pre teba 6 obchodov, v ktorých sa rozhodne oplatí nakúpiť

Slávica

Budove na Laurinskej ulici v Bratislave, korú momentálne obýva Slávica, bola roky schátraná. V dome číslo 19 z 19. storočia, ktorý je dnes kultúrnou pamiatkou, bol jeden z rekonštruovaných priestorov pridelený obchodíku s lokálnou módou. Nájsť sa tu dá všeličo, od oblečenia až po všemožné doplnky. Kúsky na predaj sú zväčša súčasťou limitovaných edícií alebo ich bolo vyrobené len malé množstvo. Nech už ti tu však padne do oka čokoľvek, môžeš si byť istý, že to bude jedinečné a kvalitné. 

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: Tomás Manina

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: Tomás Manina

Kumšt

Ubehol už skoro rok odkedy bolo v Trnave otvorené Nádvorie, ktoré slúži ako centrum súčasnej kultúry. Jedným z obchodov na tomto oceňovanom mieste je aj Kumšt – koncept store, ktorý každé dva mesiace obmieňa ponúkané značky. Aj napriek tomu, že bol projekt vypracovaný narýchlo, ide o miesto, ktoré svojou atmosférou a myšlienkou fascinuje. Každý kúsok oblečenia v obchode má svoj príbeh, takisto ako aj samotná prevádzka, o ktorej si môžeš prečítať viac v našom článku.

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: Archív Sketcher.sk

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: Archiv Sketcher.sk

Miestni

Na oblečení záleží. Ak teda chodíš „oblečený rád“, rozhodne by si nemal vynechať Banskobystrický obchod Miestni na Lazovnej 20. Na to, aby zaujali, využívajú tri veci – kvalitu, nevšednosť a nápad. Do jednej prevádzky zapojili tvorcov, ktorí rozhodne majú čo ponúknuť, a hlavne – sú miestni. Sami seba nazývajú aj ako predajnou galériou s miestnym dizajnom, čo skutočne nemá ďaleko od pravdy. Ak hľadáš bystrú a „fresh“ módu, vôbec nemusíš chodiť ďaleko.

Kompot

Z nášho výberu Kompot mierne vytŕča. Nezaoberá sa totiž módou až tak všestranne ako napríklad jeho suseda Slávica. Na Bratislavskú Laurinskú ulicu však prináša nádych života, humoru a originálneho štýlu. V prvom rade tu nájdeš najmä tričká od výmyslu sveta. Obľúbené klasiky s nápisom „ČeskosLOVEnsko“ alebo rôzne limitované edície. Okrem nich tu však môžeš nakúpiť aj rôzne tašky s potlačou, ponožky alebo obaly na telefón, ktoré si dokonca môžeš dať vyrobiť na mieru.

Showroom LS

Lenka Sršňová je absolventkou Ateliéru odevného dizajnu na VŠVU, ktorú radíme medzi mladú generáciu slovenského módneho dizajnu. Po stáži vo Fínsku či v Paríži sa vrátila domov na Slovensko, kde už niekoľko rokov vytvára jedinečné kúsky oblečenia. Venuje sa rôznym témam, ktorým však nikdy nechýba nápaditosť a farebnosť. Nájdeš tu šaty, sukne, ale aj diáre a legíny. A navyše, ak nemáš čas zabehnúť do showroomu, môžeš nakúpiť aj tu.

SloCz

Tento concept store sa rozlieha len na 130 metroch štvorcových, to mu však nebráni v tom, aby do Košíc priniesol to najlepšie z Českej aj Slovenskej módy. Interiér je zariadený v minimalistickom štýle a vyžíva najmä kombináciu bielej a modrej farby. Ponúkané produkty sú však na druhej strane naozaj rozmanité – nakúpiť tu môžeš oblečenie na každú príležitosť spolu s nádhernými doplnkami.

Zobraziť celú galériu (9)
zdroj: Archív SloCz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech