Louis Vuitton predstavil jednu z najdrahších kabeliek na svete. Má tvar lietadla a stojí toľko, čo skutočné lietadlo

  • Milovníci módy a cestovania si ju môžu zakúpiť za neuveriteľných 32-tisíc eur
  • Za tú sumu si však môžeš kúpiť aj malé lietadlo
Louis vuitton
reprofoto/ CNN International,airplane-shaped bag
  • Milovníci módy a cestovania si ju môžu zakúpiť za neuveriteľných 32-tisíc eur
  • Za tú sumu si však môžeš kúpiť aj malé lietadlo

Svetoznáma módna značka Louis Vuitton patrí medzi najdrahšie na svete. Preslávila sa v druhej polovici 19. storočia, kedy mladý ambiciózny Francúz začal vyrábať koženú batožinu. Spoločnosť založil v roku 1854. Jeho syn  Georges v roku 1886 vytvoril niečo prevratné. Na batožinu začal umiestňovať bezpečnostný uzatvárací systém, ktorý svet dovtedy nepoznal. Luxusné kufre sa za krátky čas stali symbolom spoločenského postavenia. 

Monogram LV rastie aj dnes a už desiatky rokov má stále miesto vo svete módy. Každý rok však vie značka prekvapiť, a to najmä svojou originálnosťou. Módny dom Louis Vuitton vyzdvihuje odvážny, ale pritom všestranný štýl.

Len pred dvomi rokmi predstavil kabelku s dvomi flexibilnými obrazovkami s rozlíšením 1080×1920 pixelov, vytvoril aj tašku v štýle patchwork a nedávno zaujal zase kabelkou inšpirovanou kartami.

Lietadlo v ruke

Louis Vuitton opäť nesklamal a v čase pandémie predstavil kabelku v tvare lietadla, ktorá dokonca aj stojí toľko peňazí, ako malé lietadlo. Taška s netradičným dizajnom je súčasťou tohtoročnej jesennej a zimnej kolekcie. Tento netradičný kúsok podľa portálu iDnes predstavil americký dizajnér Virgil Abloh. Rozhodol sa ju svetu ukázať v čase, kedy ľudia nemôžu cestovať, čím chcel reagovať na súčasnú pandemickú situáciu.

Kabelke nechýba monogram LV a je dokonale prepracovaná. Ľudí však viac ako jej tvar zaujala astronomická cena. Samozrejme, na pomery kabeliek. Milovníci módy a cestovania si ju môžu zakúpiť za 39-tisíc dolárov, čo predstavuje viac ako 32-tisíc eur. Podľa informácií iDnes sa tento výstrelok nestretol s veľkými ováciami. Za túto sumu si je možné kúpiť malé lietadlo. „Na aukčnej sieni eBay je skutočne možné zohnať starší model malého lietadla za 32,3tisíc dolárov, čo je niečo cez približne 27-tisíc eur,“ informujú.

 

Chceli prispieť v boji proti pandémii

Riaditeľ kolekcie pánskeho oblečenia Louis Vuitton Virgil Abloh sa inšpiroval svojim sloganom „Tourist vs. Purist“, teda turista verzus purista. Slogan použil už v roku 2018 v čase, keď začal pracovať pre módny dom. Podľa neho kolekcia odkrýva stereotypy, s ktorými sa každodenne stretávame. „Turista je niekto, kto sa túži učiť, chce vidieť Eiffelovu vežu, keď pricestuje do Paríža. Purista je človek, ktorý vie o všetkom všetko,“ povedal v rozhovore pre časopis Vogue.

Módny dom sa minulý rok rozhodol prispieť v boji proti pandémii. Výrobné linky, na ktorých vyrábal parfumy a make-up pre luxusnú značku ako Christián Dior alebo Givenchy, začal vyrábať dezinfekčné gély na ruky. Výrobca luxusného tovaru chcel pomôcť francúzskemu celonárodnému nedostatku antivírusových produktov. Spoločnosť LVMH doručovala dezinfekčné gély zdravotníckym úradom zdarma a šila aj rúška.

Zdroje: iDNES, Vogue

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK