Lucia a Dagmar prinášajú na Slovensko škandinávsku jedinečnosť zhmotnenú v čokoláde

  • Mladé Slovensky Lucia a Dagmar počas cestovania po Islande spoznali nielen podmanivú krásu islandskej prírody, ale objavili  aj množstvo unikátnych produktov, ktoré sa rozhodli spolu s kúskom Islandu, sprístupiť čo možno najviac Slovákom.
tuk
facebook.com/fraislandiCZSK
  • Mladé Slovensky Lucia a Dagmar počas cestovania po Islande spoznali nielen podmanivú krásu islandskej prírody, ale objavili  aj množstvo unikátnych produktov, ktoré sa rozhodli spolu s kúskom Islandu, sprístupiť čo možno najviac Slovákom.

Svoju spoločnosť založili z čistého nadšenia pre krajinu Island, jej krásy, jej obyvateľov, kultúru a mentalitu. Po dôkladnom preskúmaní výrobcov z Islandu oslovili tých najlepších, ktorí dokonale vystihujú a stelesňujú Island v celej jeho výnimočnosti.

 

Ako to celé začalo?

„Začalo to v momente, keď sa nám a našim rodinám minuli zásoby, ktoré sme si doviezli z dovolenky na Islande. Začali sme zhánať, kde si môžeme napríklad kúpiť vločkovú soľ a zistili sme, že najbližšie možné miesto je na Islande! Hľadali sme čokoládu a dopadlo to rovnako, takže nám fakticky nezostalo nič iné, ako začať výrobky dovážať :),“ vyjadrila sa Dagmar pre malinastudio.sk

 

ISLAND A ČOKOLÁDA? Dalo by sa povedať, že čokoláda zažíva novú éru. Po celom svete vzniká mnoho malých výrobcov, ktorí skúšajú ručnú malovýrobu čokolády s väčším, či menším úspechom. Medzi svetovo najoceňovanejšími výrobcami čokolády budete však márne hľadať zastúpenie Belgicka, či Švajčiarska. V súťaži International Chocolate Awards – World Final objavíte, že výbornú čokoládu vyrábaju v USA, Dánsku, alebo Japonsku, či na Islande. Prečítajte si, ako sme objavili Omnom Chocolate, výrobcu úžasnej čokolády, ktorá posúva spracovanie až na hranice umenia. Link v profile ?? #iceland #reykjavik #chocolate #producer #omnomchocolate #čokoláda #behindscene #story #fraislandi #cacaobeans #beantobar #slovakia #czechrepublic #novinka #slovensko

Príspevok, ktorý zdieľa Frá Íslandi (@fraislandi),

Všetci ich islandskí partneri majú malovýrobu s dôrazom na kvalitu surovín, procesov výroby, s ohľadom k dopadu procesov na životné prostredie a jeho udržateľnosť a hlavne robia svoje výrobky poctivo a s láskou. Svojich dodávateľov, ale aj distribútorov si vyberajú tak, aby sa ich odkaz dostal až ku konečnému zákazníkovi v čo najčistejšej podobe. Rovnako, ako si nechávajú záležať na výrobe, surovinách a procesoch, tak im záleží aj na spôsobe prezentácie výrobkov na jednotlivých trhoch.

Všetky produkty si dovolia nazvať “ich vlastnými”, pretože Lucia spoloćne s Dagmar sa postupom času stali súčasťou tejto myšlienky, ktorú si ctia a šíria ďalej.

Ich prémiové výrobky z produktovej línie Chutné z Islandu sú určené gurmánom a všetkým ľuďom, ktorým záleží na pôvode produktov, poctivých výrobných procesoch, dokážu vychutnávať jedlo, túžia po objavovaní nových chutí a hľadajú to najlepšie a najpoctivejšie, čo ľudská ruka dokáže z darov prírody vyrobiť. Ľuďom, ktorí dokážu oceniť jedinečnosť, čistotu a kvalitu.

 

Ich prírodné výživové doplnky a organická liečivá kozmetika z produktovej línie Liečivé z Islandu sú pre všetkých, ktorí chcú byť čo najbližšie k prírode a jej stáročiami overeným liečivým darom. Ponúkame kozmetiku, ktorá je tak čistá, že ju možno aj ochutnať, či zdroj Omega-3 mastných kyselín, vitamínu A a D, ktorý pochádza z rýb žijúcich v čistých vodách islandských fjordov.

Pod značkou Frá Íslandi šikovné Slovenky ponúkajú originálne výrobky, medzi ktoré patrí napríklad „Bean to bar“ čokoládu Omnom vyrábanú v Reykjavíku ako aj morskú vločkovú soľ Saltverk, ktorá je z ručne zbieraná na osamelej pláži v Západných fjordoch a vyrobená pomocou geotermálnej energie.

 

Kolekcia chuťových profilov vločkovej soli Saltverk ?? #trhpiacmarkt

Príspevok, ktorý zdieľa Frá Íslandi (@fraislandi),

Dropi je zase olej z treščej pečene z vo volne žijúcich tresiek ulovených neďaleko Bolungarvíku. Dámy zase poteší Villimey liečivá kozmetika, certifikovanú ako 100% organická. Bylinné extrakty zase pochádzajú z divo rastúcich bylín, ručne zbieraných v okolí dedinky Tálknafjörður.

Príbeh Lucie a Dagmar môže  slúžiť ako motivácia pre mnohých Slovákov. Pri ich cestách uvideli príležitosť obohatiť náš trh unikátnym výrobkom a zároveň vybudovať vlastný biznis. Nešlo však len o nahrabanie, čo možno najväčšieho počtu produktov do kufrov. Iniciatívne Slovenky si toho museli veľa naštudovať a následne preplávať vlnami byrokracie. Vďaka poctivej práci a vytrvalosti dnes na ponúkajú najdrahšiu čokoládu na slovenskom trhu, avšak oprávnene.

Viac o značke Frá Íslandi sa dozvieš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech