Ľudí vyzýva, aby si dali dole rúška a porušili pravidlá. V jeho taxíku vraj majú dýchať slobodne, hrozí mu mastná pokuta

  • S opatreniami vlády sa nestotožnil
  • Taxikár z Bánoviec nad Bebravou, ktorý pracuje bez respirátoru a zúčastňuje sa protestov, vyzýva ľudí k porušovaniu pravidiel
pjimage - 2021-11-18T110229.965
Youtube/Reprofoto Unsplash/Markus Spiske
  • S opatreniami vlády sa nestotožnil
  • Taxikár z Bánoviec nad Bebravou, ktorý pracuje bez respirátoru a zúčastňuje sa protestov, vyzýva ľudí k porušovaniu pravidiel

Opatrenia, ktoré vláda vytvorila, aby zabránila šíreniu koronavírusu, mnohí dodržiavať odmietajú. Dôkazom je aj taxikár z Bánoviec nad Bebravou, ktorého video bolo nedávno pridané na YouTube. Krátko po tom, čo si do jeho vozidla sadla zákazníčka, jej navrhol, aby si dala dole respirátor, pretože „v jeho aute sa môže voľne dýchať“.

„Tu neplatia covidofašistické pravidlá,“ oznámil zákazníčke, ktorá si respirátor ihneď stiahla. Taxikár žene zároveň povedal, že sa riadi jedine slobodou, demokraciou a ľudskými právami. 

„Človek to nosí preto, lebo sa bojí tejto vlády,“ vysvetľoval ďalej s tým, že vláda sa vyhráža 1 600 eurovými pokutami a ďalšími sociálnymi obmedzeniami. „To je fašizmus,“ konštatuje v závere videa. 

Taxikár Jaroslav Sušarský sa netají tým, že nie je zaočkovaný a odmieta aj testovanie. Vyčítať sa to dá z jeho profilovej fotky na Facebooku, na ktorej zdieľa príspevky týkajúce sa protivládnych protestov a podobne. Medzi jeho fotografiami nechýba ani spoločná fotka s Milan Mazurekom.

Sušarský na sociálnej sieti dokumentuje všetko, čo sa dá. Práve jeho príspevky pravidelne končia na portáloch ako Hlavný denník či Magazín 1, ktoré sú známe tým, že ide o dezinformačné weby. Taxikár súčasnú situáciu prirovnáva k obdobiu, keď bol pri moci Hitler.

„ÁRIJSKA RASA A ŽIDIA, BLONĎÁCI A RÓMOVIA, NEMEC A SLOVAN. ZÁKLAD MÔŽE MAŤ AJ ZO ZDRAVOTNÍCKEHO HĽADISKA AKO TO MÁME TERAZ…OČKOVANÍ A NEOČKOVANÍ. TESTOVANÍ A NETESTOVANÍ…PREKONANÍ A NEPREKONANÍ,“ konštatuje v príspevku zo 17. novembra. 

Posted by Taxi Jarko Susarsky on Monday, August 16, 2021

Zopakuje sa český scenár?

V Česku sa koronavírus začal šíriť približne v marci 2020, keď jedným z prvých nakazených bol taxikár. Práve tento prípad bol označený za zlomový, pretože nakazený nemal kontakt na ľudí, s ktorými sa stretol počas výkonu povolania.

Ako písal denník SME, veľkým problémom bolo, že pražský taxikár mohol byť zdrojom nákazy ďalších ľudí. Podľa portálu Blesk jazdil taxikár so spoločnosťou Uber, ktorá kvôli situácii zriadila špecializovaný tím, ktorý mal dohľad približne 90 zákazníkov, s ktorými vodič prišiel do kontaktu. Problémom však bola aj skutočnosť, že Čech prenajímal byt prostredníctvom Airbnb a v tom čase v ňom mal ubytovaných Nemcov.

To, či sa český scenár zopakuje aj na Slovensku a nákaza sa pre nedodržiavanie protipandemických opatrení môže rozšíriť, V prípade, je otázne. Za takéto správanie mu však hrozí pokuta vo výške do 1 659 eur. Ako uvádza Pravda, polícia môže v blokovom konaní udeliť pokutu vo výške do 1 000 eur. 

Zdroje: SME, Blesk, Pravda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie