Ľudia budú na Marse bývať v sklenených domoch, Elon Musk chce obsadiť červenú planétu o pár rokov

  • Vizionár Elon Musk chce vybudovať na Marse plne funkčné mesto
  • Prvé misie Starship by mohli byť spustené v roku 2026
  • Pri rozširovaní mesta by spoločnosť SpaceX mohla podporovať vedecko-výskumné projekty
musk marsk elon
Elon Musk, SITA/AP Photo/Susan Walsh, YT/Tech Vision, printscreen
  • Vizionár Elon Musk chce vybudovať na Marse plne funkčné mesto
  • Prvé misie Starship by mohli byť spustené v roku 2026
  • Pri rozširovaní mesta by spoločnosť SpaceX mohla podporovať vedecko-výskumné projekty

Kolonizácia Marsu, vesmírna loď Starship, satelitná sieť Starlink či prvý let do vesmíru prostredníctvom lode Crew Dragon. Miliardár Elon Musk si zaumienil už neúrekom vecí. Práve na týchto projektoch dlhé roky pracuje a chce, aby ľudstvo napredovalo stále viac.

Spoločnosť SpaceX pod vedením Elona Muska sa zapisuje do dejín. V nedeľu bola vypustená kozmickú kapsula Crew dragon, ktorá odštartovala z Kennedyho vesmírneho strediska.

Na palube sa nachádzajú astronauti NASA, Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker a Soiči Noguči. Misia týchto pánov sa nazýva Crew-1 a bude trvať šesť mesiacov. Spoločnosť SpaceX s Elonom Muskom sa tešia z veľkého úspechu. Avšak ich plány sú ešte len na začiatku.

Kolonalizácia Marsu je cieľ

Jeho najväčším cieľom je vybudovať mesto na planéte Mars. Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX hovorí o formovaní mesta do podoby, ktorá by podporovala život ako planéta Zem. Spočiatku pôjde o život v sklenených domoch.

Ide o najambicióznejší plán spoločnosti SpaceX. Ich cieľom je vyslať prvých ľudí na Mars, vybudovať mesto a trvalo ho osídliť. Vizionár Musk dlhodobo prezentuje svoj názor, že plán spoločnosti SpaceX umožní ľudstvu stať sa civilizáciou viacerých planét.

Vesmírna loď Starship je len začiatok

Zdá sa, že to Musk s dobývaním vesmíru a kolonizáciou iných planét myslí skutočne vážne. Prvým krokom jeho plánu je vesmírna loď Starship SN8. V súčasnosti ju spoločnosť SpaceX vyvíja. Loď by mala do vesmíru vyslať naraz 100 osôb. Spoločnosť v auguste tohto roka dokonca uviedla na trh prototyp lode v plnej veľkosti.

Elon Musk tuší, kde by mohli byť v Slnečnej sústave mimozemšťania. Povedal konkrétne miesta

Muskov cieľ je do konca svojho života premiestniť na Mars až jeden milión ľudí pomocou tisícky lodí Starship. Prvé misie Starship by mohli byť podľa jeho slov spustené v roku 2026.

Motory, z ktorých bude vytvorená, sa budú nazývať Raptor. Je to spojenie kvapalného kyslíka a metánu. To znamená, že ľudia po pristáti na Marse budú zbierať palivo z planéty. Návrh čerpacej stanice vydala letecká spoločnosť so sídlom v New Yorku.

Aké je počiatočné zameranie celého plánu?

Inžinier spoločnosti SpaceX Paul Wooster v septembri 2018 vysvetlil, že počiatočné zameranie bude na vytvorenie systémov podpory života, umožnenie povrchového napájania, vývoj biotopov a budovanie skleníkov. Pri nasledovnom rozširovaní mesta by mohlo vo veľkej miere podporovať vedecko-výskumné projekty podobným spôsobom ako Medzinárodná vesmírna stanica.

Zdroj: inverse.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech