Ľudia mlátia kladivom do Tatraniek a Seditu bojkotujú kvôli vakcíne. Zaočkovaní spoločnosti vyjadrujú podporu

  • Skupina antivaxerov spustila bojkot voči spoločnosti Sedita
  • Osoby vyjadrujúce podporu sú ale stále v prevahe
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/preco ludom hrabe,Facebook Janka Bittó Cigániková -
  • Skupina antivaxerov spustila bojkot voči spoločnosti Sedita
  • Osoby vyjadrujúce podporu sú ale stále v prevahe

Očkovanie a témy s ním spojené rozpútavajú vášnivé debaty a polarizujú spoločnosť. Na jednej strane sú tí, ktorí vo vakcíne vidia slobodu a na strane druhej zas obyvatelia, ktorí očkovanie absolútne odmietajú.

Do oblátok mlátia kladivom

Práve skupinu antivaxerov pobúrili výroky majiteľa cukrovinkárskeho koncernu Pavla Jakubca. Ten sa v rozhovore pre Denník E vyjadril, že očkovaní ľudia by sa mohli slobodne pohybovať kdekoľvek.

U nás sa síce mnohí nezaočkovaní sťažujú, že sú diskriminovaní, ale jednoducho platí to, že kto je zaočkovaný, nech si slobodne ide, kam chce, no kto nie je, nech sedí doma. Lebo ak to takto ošetrené nebude, tak nastane opak: zvýhodňovaní budú nezaočkovaní ľudia, keďže nemusia nič robiť pre svoju slobodu,“ povedal Jakubec.

Nemohol však tušiť, akú nevraživosť rozpúta u istej skupiny Slovákov. Osoby, ktoré sa ku strane očkovaných neprikláňajú, začali spoločnosť Sedita bojkotovať. Ku aktivitám sa pridali aj niektorí politici.

„Ako zástanca slobody ľudí bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo neočkovaní, sa pripájam k bojkotu kupovania produktov tejto firmy, ktorej najznámejší produkt sú Horalky. Oligarchovia majú nutkanie všade vo svete siahať ľuďom na slobodu,“ uviedol na sociálnej sieti Taraba zo strany Život.

Kroky niektorých obyvateľov však možno označiť za absurdné. Sociálnymi sieťami sa totiž šíria fotografie, ktoré zachytávajú, ako do Tatraniek udierajú kladivom.

Ku záberom tiež prikladajú nenávistné komentáre a popisy. „Tatranky od Sedity. Moje celkom posledná, ktorá sa objavili v špajze. Skončili ako žrádlo pre vtáčiky. Dúfam, že sa neotrávia a neosprostejú,“ píše jeden z používateľov Facebooku.

Ľudia Sedite vyjadrujú podporu

Na kroky antivaxerov, sa rozhodla reagovať aj druhá strana tábora. Tí spoločnosti Sedita vyjadrujú podporu a jej výrobky si aktualizujú ako profilové fotografie.

Ak by ste chceli vedieť, čo je nové, tak nové je to, že poslanec Taraba si kúpil keksík. No a keksík si kúpil, aby sa s ním mohol odfotiť a napísať, že keksíky treba bojkotovať. Je to, ako keby ste abstinenciu propagovali kupovaním alkoholu alebo celibát sexom. Alebo napríklad boli úplné pako,“ uviedol na sociálnej sieti spisovateľ Samuel Marec.

Podporu spoločnosti Sedita vyjadrila aj slovenská satirická stránka Zomri. Tí na svojom profile uviedli, že sú všetci admini plne zaočkovaní a na olovrant si servírujú produkty od Sedity. Ľudí ďalej vyzvali, aby do komentáru uviedli, aký „keksík“ od spomínanej značky si dnes rozbalili oni.

Aj my sme začipovaní a dezoláti nám nebudú hovoriť, čo máme kupovať. Pridajte sa tiež,“ uvádzajú aj iné sociálne siete. Rovnaký postoj zaujali aj niektorí politici. Poslankyňa Jana Bittó Cigániková sa odfotila, ako si pochutnáva na klasickej Horalke.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa zomriofficial (@zomriofficial)

Zdroje: Denník E , Facebook/Tomáš Taraba, Facebook/Preco Ludom Hrabe, Instagram/Zomri, Facebook/Samo Marec, Facebook/Janka Bittó Cigániková

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie