Ľudia mu poslali 208 000 eur, on chcel len zlomok. 21-ročný podnikateľ začal vyrábať kvalitné tenisky

  • „Každý si zaslúži poriadne topánky.“ To je motto 21-ročného podnikateľa Václava Staněka, ktorý vedie vlastnú značku Vasky
  • Spolu so svojím tímom ľudí ručne vyrába topánky najvyššej kvality
  • Teraz od ľudí dostal nevídanú podporu
vasky
Vasky
  • „Každý si zaslúži poriadne topánky.“ To je motto 21-ročného podnikateľa Václava Staněka, ktorý vedie vlastnú značku Vasky
  • Spolu so svojím tímom ľudí ručne vyrába topánky najvyššej kvality
  • Teraz od ľudí dostal nevídanú podporu

Vašek od svojich zákazníkov už dlhodobo pociťoval dopyt nielen po klasických topánkach, ale aj moderných teniskách. Preto predstavil návrh tenisiek, pri ktorých človek vie, kto a z čoho ich vyrobil. Na zahájenie výroby však potreboval určitý rozpočet. Rozhodol sa preto spustiť crowdfundingovú kampaň. Jej cieľom bolo vyzbierať 17 000 eur. Výsledok však všetkých prekvapil. Dnes je kampaň ukončená a mladému podnikateľovi sa podarilo vyzbierať úctyhodných viac ako 208 000 eur. 

PŘIJĎTE SI VYZKOUŠET TENISKYhttps://www.hithit.com/vaskyteniskyČasto se nás ptáte, jestli je možné si nové tenisky…

Gepostet von Vasky am Freitag, 17. Juli 2020

„Kúzlo Vasek tkvie jednoducho v tom, že veci chceme robiť poriadne a bez kompromisov. U tenisiek to nebude inak. Chceme, aby ste mohli hrdo nosiť tenisky, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť, nech ste kdekoľvek. Tenisky, ktoré si vieme vyrobiť tu u nás v Česku. Tenisky, pri ktorých nosení vás môže tešiť pocit, že ste podporili mladú českú značku, ktorá hľadá spôsoby, ako naplniť svoje predstavy o férovej výrobe,“ konštatuje mladý podnikateľ.

VÝROBA TENISEK ZAHÁJENA 👟https://www.hithit.com/vaskyteniskyDíky poctivé práci našich ševců a šiček je na světě…

Gepostet von Vasky am Donnerstag, 16. Juli 2020

Tenisky Vasky budú dostupné v 7 farbách a zákazník bude mať možnosť si ich nakonfigurovať podľa vlastných predstáv. Cena tenisiek sa pohybuje okolo 102 eur.

„Vďaka poctivej práci našich obuvníkov a šičiek je na svete prvých 100 párov tenisiek a výroba ďalších stoviek nás ešte len čaká. Už teraz sa ale nemôžeme dočkať, keď tenisky obujete a vyrazíte objavovať svet, pretože k tomu boli stvorené. Celý tím Vasky vám veľmi ďakuje za podporu,“ hovorí Vašek.

POJĎME VYROBIT KVALITNÍ ČESKÉ TENISKYhttps://www.hithit.com/vaskytenisky

Gepostet von Vasky am Dienstag, 23. Juni 2020

Ako to všetko začalo? 

Lokálnu obuvnícku značku založil vtedy 18-ročný Václav Staněk v jeho rodnom Zlíne. Stal sa štvornásobným juniorským majstrom Českej republiky a mal dobre našliapnuté k atletickej kariére. Kvôli cukrovke ale musel skončiť s vrcholovým športom a energiu, ktorú predtým investoval do športu, vložil do podnikania.

Za štyri roky fungovania, jeho značka predala vyše 30 000 párov, predstavili desiatky nových kolekcií, otvoril štyri kamenné predajne.

PRAŽSKÁ PRODEJNA SLAVÍ 2 ROKY www.vasky.czNaši milí, dnes je to přesně dva roky, co jsme slavnostně přestřihli pásku…

Gepostet von Vasky am Donnerstag, 9. Juli 2020

Dôležité je spomenúť, že Václav do biznisu nevstupoval celkom bez akéhokoľvek obuvníckeho know-how. Ručnej výrobe topánok sa jeho rodina venuje už niekoľko rokov. S väčšinou otázok týkajúcich sa spracovania topánok sa preto Václav obracal na svojho otca. 

Aj keď ide o skutočne namáhavé a náročné remeslo, Václav nám prezradil, že najviac mu na ňom imponuje jeho tradícia, ručná práca a fakt, že na jednom páre topánok sa niekedy podieľa tím zložený až z 10 ľudí. 

UŽ ZÍTRA NA HITHITU ⌛Více než rok jsme pracovali na našem společném snu o ručně vyráběných teniskách ze Zlína. 🙌 První…

Gepostet von Vasky am Montag, 22. Juni 2020

Dnes žijeme v dobe, keď si mladí ľudia radšej kúpia nový pár tenisiek každý druhý mesiac, než aby investovali do kúpy poriadnych topánok. Václav sa však na nedostatočný záujem o jeho výrobky nemôže sťažovať. 

„Trend sneakers tenisiek je tu už viac ako 5 rokov. Keď sme začínali, pôvodná myšlienka bola, že to budú topánky práve pre túto cieľovú skupinu – mladších. Avšak dosť skoro sme pochopili, že hodnotu v lokálnej výrobe a kvalite vidí skôr starší zákazník. Kúzlo obuvníckeho remesla tkvie v tom, že si veci nechceme zjednodušovať,dodáva zakladateľ značky.

Zdroj: Vasky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK