Ľudia nadávali, že Slovákov kŕmia psím jedlom. Nakoniec si však ich produkty zamilovali

  • Na trhu im chýbal jeden produkt, tak si vytvorili vlastný
  • Začali si vyrábať konzervované jedlo
  • V portfóliu majú vyše 40 jedál
žena na túre a plechovka jedla
Reprofoto: Instagram/hotovky_z_plechovky
  • Na trhu im chýbal jeden produkt, tak si vytvorili vlastný
  • Začali si vyrábať konzervované jedlo
  • V portfóliu majú vyše 40 jedál

Predpokladám, že si si zažil už niekedy túto modelovú situáciu. Išiel si na túru, stanovačku alebo na trip karavanom. V okolí nie je žiadna reštaurácia ani nič, kde by si sa najedol, a v batohu ti ostala len rozmrvená napolitánka a v lepšom prípade aj nejaká napoly fermentovaná bageta či „lepeňák“. 

Rovnaký problém si zažívala Viktória spolu s jej rodinou. Práve preto sa rozhodli preraziť na Slovensku na trhu, kde pociťovali akúsi „čiernu dieru“ a vedeli, že kvalitou budú na samej špičke. 

Nápad vznikol na výletoch

Viktória a jej rodina sú cestovateľské typy a neradi vysedávajú doma na gauči. Cestujú naozaj rôznymi spôsobmi. Obľubujú karavany, jachty, ale ich otec je aj vášnivým motorkárom. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotovky z plechovky (@hotovky_z_plechovky)

Čo im na týchto cestách však chýbalo, bolo kvalitné jedlo bez potreby nejakej komplikovanej prípravy. Práve tu Viktórii a jej švagrovi skrsla prvá myšlienka, že by mohli skúsiť jedlá z konzervy. Jednoduchú prípravu síce našli, no stále chýbala kvalita. V supermarketoch takéto jedlo hľadali márne a jedlá firiem, ktoré sa na to špecializovali, im jednoducho nechutili. 

Začali si tak pre seba vyrábať jedlá v konzervách. Vtom však prišla ďalšia myšlienka. Keď nevedeli kvalitné jedlo nájsť oni, nebudú ho vedieť nájsť ani ostatní cestovatelia. Rozhodli sa preto, že založia značku Hotovky z plechovky. Na celý proces zapojili takmer celú rodinu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá