Len ľudia s týmito 10 charakteristikami sú najmilším typom osobnosti

  • Psychológovia sa zhodujú na tom, že najmilším typom osobnosti je typ ISTJ.
  • Charakteristických je pre nich týchto 10 vlastností.
allef-vinicius-180699-unsplash
unsplash.com
  • Psychológovia sa zhodujú na tom, že najmilším typom osobnosti je typ ISTJ.
  • Charakteristických je pre nich týchto 10 vlastností.

Myersová a Briggsová definovali osobnosť ISTJ nasledovne.

#1 Ľudia vám hovoria, že ste staromódni a vy sami veľmi dobre viete, že máte mladé telo, no “starú dušu”. Máte jednoducho radi “staromódne” spôsoby a fascinuje vás, aký nádherný bol svet v minulosti.

#2 Ideálny deň je pre vás dňom, ktorý strávite doma a sami. Samotu totiž potrebujete na to, aby ste si dobili baterky. Takýto čas si totiž vychutnávate najviac. Niečo dobré si napečiete, prečítate si dobrú knihu a doprajete si relaxačný horúci kúpeľ. Čo je viac?

#3 Ste realistickí. A to je možno jeden z najväčších rozdielov oproti typu osobnosti INFJ. Takisto síce radi snívate s otvorenými očami, no veľmi dobre rozlišujete, čo je realita a čo sen. Realistické sú vaše plány, vaše vízie a aj vaše ciele.

#4 Najväčšie nadšenie vám spôsobia vždy maličkosti – milujete ich. Nepotrebujete kluby, luxusné dovolenky či alkohol na to, aby ste si naozaj užili. Hotovým zážitkom je pre vás hoci aj prechádzka miestnym parkom. Viete totiž, že krása sa ukrýva v tých najjednoduchších veciach.

#5 Ste skvelým zamestnancom. Ste precízni, lojálni a snaživí, preto sa veľa ISTJ osobností stáva “zamestnancom roka” alebo žne úspechy v podobe povýšení. Práca na voľnej nohe by však nebola ničím pre vás – uprednostňujete istotu.

#6 Stabilita a pravidelnosť sú vašimi prioritami. Ak je niečo nepredvídateľné a často sa to mení, stáva sa to pre vás hrozbou.

#7 Ste maximálne úprimní. Niektorí ľudia si to samozrejme veľmi vážia, no ako isto viete, iní to neznesú.

#8 Ľudia vás považujú za maximálne spoľahlivého človeka. Vedia, že keď raz niečo poviete, tak to jednoducho na 100% platí.

#9 Považujete za svoje poslanie robiť svoju rodinu a svojich priateľov šťastnými. Veľakrát by ste preto spravili naozaj čokoľvek. Ak sa vám to nepodarí, považujete to za svoje osobné zlyhanie, čo však samozrejme nie je pravda.

#10 Ste veľmi pokojní a praktickí. Nič vás len tak ľahko nevyvedie z miery. Aj väčšie problémy dokážete vyriešiť s pokojom Angličana a veľmi efektívne.

Zdroj: Psych.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech