Ľudia už ako ochranu proti vírusu použijú čokoľvek, aj prezervatívy

  • V polovici februára si spoločnosť Durex zavtipkovala na úkor ochrany pred koronavírusom
  • Dnes sa však ľudia rozhodli chrániť aj spôsobom, ktorý bol pred pár týždňami len vtip
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • V polovici februára si spoločnosť Durex zavtipkovala na úkor ochrany pred koronavírusom
  • Dnes sa však ľudia rozhodli chrániť aj spôsobom, ktorý bol pred pár týždňami len vtip

To, čo pred necelým mesiacom vyhlásila s vtipom spoločnosť Durex, je dnes podľa informácií denníka Dailymail realitou. V Austrálii a západnej časti sveta fotia ľudia beznádejne vypredané regály. Tentokrát nechýbajú dezinfekčné prípravky, ale prezervatívy.

Daj si kondóm, bude dobre

Nikto spočiatku nerozumel, čo sa stalo. Neskôr si ľudia začali spájať miznúce prezervatívy s reakciou na šíriaci sa koronavírus od značky Durex. Niesla sa v znamení Daj si kondóm na ruku a funguj ako s rukavicou.

Stalo sa tak v Singapure, kde dokonca pripravili podrobný plán na to, informoval o tom Todayonline.com. Tento nápad dostali od svojich fanúšikov a na základe ich žiadosti neskôr stelesnili ich nápady a uverejnili ich na Facebooku. Vtipné reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Please uh people, the condoms are for another type of use leh…

Gepostet von Wee Chee Ong am Freitag, 7. Februar 2020

Ani sa nečuduje, že je môj výťahový gombík taký vlhký,“ napísal Malcolm Mal, jeden z facebookových fanúšikov. A tak sa výťahové fotografie stali v Singapure neuveriteľne virálnymi za niekoľko dní.

Možno šlo o marketing, možno len o žart. Ako reklamný ťah bol však tento počin nielen veľmi aktuálny, ale aj veľmi výhodný. Výsledkom sú prázdne regály. Predtým boli samozrejme plné ochrany proti nechcenému tehotenstvu a pohlavným chorobám. Dnes sú ochranou pred nechceným vírusom.

Toaletný papier a dezinfekcia

Nik sa nečuduje, keď kvôli koronavírusu pochybia v regáloch práve tieto. Keď chýbajú prezervatívy, asi sa niečo deje. Preto sa fotografie s nachápavými pohľadmi Austrálčanov začali šíriť naozaj rýchlo. Spočiatku to bol vtip, aktuálne to už vtip nie je.

Gepostet von Laileng.com am Mittwoch, 4. März 2020

Veľký problém v austrálskych mestách je však práve so základnými hygienickými potrebami. Supermarkety sľubujú, že zásoby sa pokúsia doskladniť, nikto však nevie, kedy to bude.

Vtip s prezervatívmi však upozornil aj na to, ako veľmi naivní sú ľudia a ako si pre ochranu vlastného zdravia navlečú na ruku dokonca aj kondóm. Keď ťa chráni pred pohlavnou prenosnou pohlavnou chorobou, ochráni ťa aj pred prenosným koronavírusom. Netreba však zabúdať, že ide o absolútny hoax a takýto spôsob preventívnej ochrany ti pred vírusom nepomôže.

Zdroje: dailymail.co.uk, todayonline.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech