Ľudia v hodnoteniach rozhodli: Najlepšie hovädzie burgre na Slovensku ti pripravia v týchto podnikoch

  • Tým najlepším burgrom nesmie chýbať najmä kvalitné mäso, výborná žemľa a lahodná omáčka
  • Kvalitné burgre nájdeš v rôznych kútoch Slovenska
Remy's Bistro & Pub
  • Tým najlepším burgrom nesmie chýbať najmä kvalitné mäso, výborná žemľa a lahodná omáčka
  • Kvalitné burgre nájdeš v rôznych kútoch Slovenska

Aj na Slovensku nájdeš podniky, ktoré ponúkajú dokonalé burgre. Krok po kroku od správneho výberu mäsa, ingrediencií a pomeru, cez prípravu až po dokonalé servírovanie – ulahodia tvojim chuťovým pohárikom tak, že už nebudú chcieť nič iné.

Gastro zážitok dotvorený príjemným prostredím s ústretovou obsluhou je už len poslednou bodkou za umením šéfkuchára. Ten si nesmie klásť medze vo fantázii, pretože burger nie je len mäsom v žemli. Je to spojenie hovädziny, kvalitného syra, čerstvej zeleniny, opraženej slaninky a toho, čo sa nazýva tvorivosť šéfkuchára. A toto všetko je ukryté v kvalitnom pečive.

Pre všetkých gurmánov a gurmánky sme vytvorili zoznam podnikov, ktoré ponúkajú presne takéto špeciality. Pomohli nám s tým recenzie na Tripadvisore a úprimné hodnotenia návštevníkov. Tieto patria medzi tie najlepšie na Slovensku.

Roxor BRGR & Beer, Bratislava

Je to reštaurácia, ktorá spojila hamburgery s pivom z malých pivovarov. Zakladajú si v nej na lahodnej chuti a čerstvosti. „Mäso máme priamo z farmy, sami si ho dočisťujeme a melieme niekoľkokrát denne priamo na prevádzke. Hranolky sú zo zemiakov, ktoré denne čistíme, ručne krájame a 2-krát vysmážame,“ uvádzajú na svojej oficiálnej stránke.

Roxor má na Tripadvisore vynikajúce hodnotenia, ich burgre ulahodili mnohým zákazníkom, ktorí sa netajili tým, že to bol najlepší burger v ich živote. Vyzdvihli najmä lahodné mäso a hranolky, ktoré nie sú polotovarom.

Be About, Bratislava

Reštaurácia pravidelne obmieňa svoju ponuku, aby aj verní zákazníci mohli zakaždým objavovať nové chute. Minulý mesiac ňou bol hovädzí burger s nakladanou červenou paprikou, parmezánom, mätou, bazalkou, rukolou a pesto majonézou. Domácky vyrobené burgre sú ich pýchou, no nechýba ani široká ponuka nápojov z celého sveta, miešané nápoje a pivo.

„V Be About si zakladáme na tom, aby každý hosť odchádzal spokojný a s dobrým pocitom nielen v žalúdku,“ píšu o sebe na ich oficiálnej stránke. Okrem výborných hovädzích i kuracích burgrov, cibuľových krúžkov a kvalitných žemlí zákazníci na Tripadvisore vyzdvihli aj polohu tejto reštaurácie a jej príjemný personál.

Remy’s Bistro & Pub, Trenčín

V tejto reštaurácii si určite rád dáš aj reprízu. V jedinečnom prostredí ti na tanier naservírujú hotové umenie. Už od roku 2009 ponúkajú poctivé hamburgery a kvalitnú kuchyňu v kombinácii s výborným pivom.

Podľa hodnotení na Tripadvisore je to najlepšia reštaurácia v Trenčíne. Takmer všetkých zákazníkov si tento podnik získal už na prvýkrát. Nielenže im chutilo, ocenili i personál a atmosféru.

Burger Club, Trnava

Pozor – ich hamburgery môžu byť návykové, varujú zákazníci Burger Clubu na Tripadvisore. Šťavnaté mäso, čerstvé ingrediencie a chutné pečivo. Gastro zážitok za priaznivú cenu ti ešte k tomu prinesie milá obsluha. K burgru si môžeš dať belgické i batatové hranolky, za ktorými sa budeš chcieť do Trnavy aj presťahovať.

Táto burgráreň prednedávnom oslávila svoje tretie narodeniny a vie, na čo si treba dať pri príprave burgrov pozor. Okrem hovädzích burgrov majú v ponuke aj zaujímavú novinku. Je ňou známy pulled pork burger, v ktorom nájdeš trhané bravčové pliecko a šalát Coleslaw, ktorý si pripravujú podľa vlastnej receptúry.

Restart Burger, Liptovský Mikuláš, Košice, Poprad

Podľa Tripadvisoru je Restart Burger jednou z najlepších reštaurácií v Liptovskom Mikuláši. Rozmanitý výber burgrov ťa nenechá odísť s prázdnym žalúdkom. Okrem klasiky ponúkajú aj netradičné chute, napríklad burger s čerešňovou omáčkou či vlastný restart dresing.

Svoje pobočky majú aj v Košiciach a v Poprade. Zákazníci v nich vidia istotu kvality a čerstvosti, kde si na svoje prídu i vegetariáni. Zákazníci na Tripadvisore hovoria o splnených očakávaniach a najlepších gastro pôžitkoch.

Regal Burger, Bratislava

„Kde bolo tam bolo, písal sa rok 2013 a na Pohoda festivale sa náhodou dali do reči Roman a Oto z OZ Bratislavský regál a Dodo s neziskovou kaviarňou. Po pár burgeroch a káve sa časom stretli znova a rozhodli sa otvoriť v Bratislave kvalitnú burgerovú reštauráciu,“ opisujú svoj príbeh na stránke Regal Burgeru.

Vtedy sa písal rok 2014, prvý Regal Burger otvorili v Bratislave. Dnes majú rozbehnutú sieť prevádzok na Slovensku i v Česku.

Ich výhodou je rýchlosť, ktorá im neuberá na kvalite. Dobre vedia, že mäso je základ, to ich pochádza z najlepších slovenských a českých fariem. Žemľa je čerstvá, chrumkavá a trošku sladká. Neponúkajú len famózne brioškové maslové žemle, ale aj bezlepkové žemličky pre celiatikov.

 Central Restaurant „Starý Šmakovec“, Starý Smokovec

Podľa Tripadvisoru je to najlepšia reštaurácia v Starom Smokovci. Ako doma, ale lepšie – tak znie ich heslo, ktoré do posledného písmenka platí. Aj keď výber burgrov nie je rozsiahly, miesto na tomto zozname im patrí právom.

Zákazníci si pochvaľujú nielen kvalitné jedlo, ale i nádherný výhľad. Nejeden z nich už túto reštauráciu nazval gastronomickou perlou Tatier.

Bistro St. Germain, Bratislava

Toto bistro ponúka mnoho špecialít, nestratia sa medzi nimi ani burgre. Podľa hodnotení niektorých zákazníkov na Tripadvisore sú to najlepšie burgre v Bratislave. Určite sa ich preto oplatí ochutnať.

Gastro zážitok v Bistro St. Germain dotvorí čarovná atmosféra. Zákazníci si pochvaľujú aj milú obsluhu, ktorá im na tanieroch prinesie lahodné umelecké diela. Podľa Tripadvosira toto bistro patrí do zoznamu top 10 reštaurácií v Bratislave.

View this post on Instagram

#gastronomia #bistro #kaviaren #burger #hovadzie #maso

A post shared by Bistro St. Germain (@bistrost.germain) on

 

Tip-Top burger’s, Ružomberok

Burgerbar Na blbom mieste – tu ťa čakajú labužnícke mäsové, vegetariánske a bezlepkové burgre. Podľa hodnotení na Tripadvisore sú ich burgre neopakovateľných zážitkom za priaznivú cenu. Zákazníci vyzdvihli aj ich hranolčeky a remeselné pivá.

„V našom jedle nenájdete žiadne konzervačné látky, polotovary, všetko sme stavili na kvalitu a čerstvosť. Omáčky, dresingy, majonézy je naša vlastná výroba, mäsko a zeleninka pochádza od miestnych farmárov,“ uvádza burgráreň na svojej oficiálnej stránke.

 

Burger Bar, Bratislava

Na Tripadvisore nemajú ani jednu negatívnu recenziu. Burger Bar je istota, ktorá nesklame žiadnych odborníkov na burgre. Plusom sú podľa zákazníkov i skvelé omáčky a domáce hranolky. Ich ponuka je široká a originálna.

Reďkvičkový, chorizo alebo šampiňónový špeciál – to sú niektoré z posledných noviniek Burger Baru. Klasikou je však slaninkový špeciál, ktorý je plný chrumkavej slaninky, hovädzieho mäsa, chedaru a zeleniny. Neoľutuješ.

Zdroje: roxorburger.sk, beaboutburger.sk, regalburger.eu, tiptopburgers.sk, tripadvisor.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech