Ľudia v IT zarábajú aj 4 000 €. Ako zarábať rovnako veľké peniaze?

  • Stojíme na prahu 4. priemyselnej revolúcie, IT segment však stále nemá dostatok kvalifikovaných ľudí
  • IT sektor neustále rastie, veľký dopyt vplýva aj na rýchly nárast platov
  • Na plat vyše 2000 € nie je potrebná vysoká škola, mnohé zo zručností sa dajú získať aj z domu
itvkurze
  • Stojíme na prahu 4. priemyselnej revolúcie, IT segment však stále nemá dostatok kvalifikovaných ľudí
  • IT sektor neustále rastie, veľký dopyt vplýva aj na rýchly nárast platov
  • Na plat vyše 2000 € nie je potrebná vysoká škola, mnohé zo zručností sa dajú získať aj z domu

Podľa portálu platy.sk sa priemerný plat v IT sektore pohybuje na úrovni okolo 2 000 €. Na Slovensku je však stále veľký nedostatok kvalifikovaných ľudí a po kvalifikovaných IT odborníkoch je tak neustále dopyt.

Rolu tu zrejme hrá aj psychologický dôvod, mnohé IT pozície pôsobia, že je vysokoškolské vzdelanie nevyhnutnosťou – častokrát to však už nie je pravdou. Aj samotné programovanie sa dá naučiť z domu, online sú dnes stovky kvalitných materiálov vrátane dobre spracovaných kurzov, ktoré poskytnú rovnako dobré vzdelanie v danej oblasti ako vysoká škola. Ktoré pozície dnes patria medzi najžiadanejšie?

 

Základom úspechu je sebaprezentácia

Office manažéri sú jednými z najdôležitejších ľudí v kancelárii. Starajú sa o jej celý chod, dokumenty v online, ale aj offline prostredí. Komunikujú, analyzujú a prezentujú informácie na manažérskej úrovni.

Efektívne si vedia plánovať svoj čas, ale aj čas svojho tímu a sú mu neustále nápomocní. Ich platy dosahujú 2000 € a vyššie v závislosti od skúseností a rozsahu práce.

Office manažment je však predovšetkým dobrým štartom na akúkoľvek vyššiu manažérsku pozíciu. So vzdelávacím programom Office Specialist Manager od ITvkurze.sk je možné svoje vedomosti v danej oblasti posunúť o latku vyššie v rôznych smeroch. Súčasťou je tvorba vlastných projektov, optimalizácia času, automatizácia a najmä prezentácia seba aj svojej práce, čo je nevyhnutnosťou na každej vyššej pozícii.

zdroj: unsplash

Kľúčový hráč vo vývojárskom tíme

Tester softvéru hľadá chyby v softvérovej aplikácii, pripravuje návrhy testovacieho plánu, tvorí skripty pre automatické testovanie. V neposlednom rade identifikuje, analyzuje, reportuje prípadné chyby a navrhuje nové efektívnejšie riešenia.

Každodenné pracuje s nástrojmi pre zlepšenie používateľnosti softvéru. Tester softvéru však neznamená len jeho používanie, odborníci zvyčajne vytvárajú vlastné záťažové testy a softvér vystavujú náročným podmienkam, kde sledujú jeho výdrž, odolnosť a spoľahlivosť.

Vo vzdelávacom programe Software Tester od ITvkurze.sk sa tieto vedomosti naučíš za 5 mesiacov intenzívneho štúdia aj bez predošlých skúseností. Softvér testera pritom potrebuje každá IT firma, práve on totiž zachytáva všetky chyby a zodpovedá za výslednú kvalitu produktu. Ich plat začína na 1 500 €.

Základom je programovací jazyk

Java Developer je jedna z ďalších kľúčových pozícií vo vývojárskom tíme. Java je stále najpopulárnejším programovacím jazykom a bežia na ňom komplikované softvéry aj obľúbené počítačové hry.

Naučiť sa ho nie je vôbec jednoduché, no z Javy sa dá vybudovať prakticky všetko. Kvalitné základy sa neskôr dajú využiť pri učení ďalších programovacích jazykov. To postupne vedie k vytvoreniu vlastnej aplikácie, či k dobre platenej pozícii v softvérovej firme, ktorá je za Java Developerov ochotná zaplatiť vyše 2 500 €.

Na 5-mesačnom vzdelávacom programe Java Developer Junior od ITvkurze.sk si Javu jednoducho osvojíš, pričom ide o ideálnu vstupnú bránu do programovacieho sektoru.

Všetko, čo vidíš na webe

Práca Front-end Developera je najviac viditeľná na webových stránkach. Front-end je všetko, čo ako užívateľ vidíš. Programátori sú tak nielen zodpovední za vizuál stránky, ale aj jej funkčnosť, intuitívnosť, jednoduchosť – v spolupráci s grafikmi, dizajnérmi či UX dizajnérmi.

5-mesačný vzdelávací program Front-end Developer ponúka všetky potrebné vedomosti ohľadom webov, možnosť vytvoriť si webovú stránku úplne od základov a vyvarovať sa všetkým chybám, ktoré sa môžu pri jej programovaní vyskytnúť. Po skončení vzdelávacieho programu na absolventov čakajú pracovné ponuky v odbore s platom až 3 000 €.

zdroj: unsplash

Kto je momentálne najžiadanejší človek na IT trhu?

C# Developer využíva svoje vedomosti pri programovaní webových, desktopových, tabletových a cloudových aplikácií. Ich plat začína na 2 500 € a často sa pohybuje do výšky 4 000 € a viac.

ITvkurze.sk ponúka štúdium tohto jazyka v ich 5-mesačnom vzdelávacom programe C# Developer Junior, kde sa lekcie sa venujú všetkému ohľadom programovania a zároveň zlepšenia si svojich komunikačných a prezentačných zručností.

C# je programovací jazyk, ktorý sa častokrát učí aj na hodinách informatiky na slovenských školách, ale to sú však len základy. C# je mimoriadne žiadaný programovací jazyk a jeho skúsených znalcov je na Slovensku taký nedostatok, že sa o nich spoločnosti častokrát bijú.

Jazykové znalosti sú dôležité aj v IT segmente

A to konkrétne nemčina. Pokiaľ skúsený programátor ovláda nemecký jazyk, je možné, že jeho plat sa bude zvyšovať, vyplýva z analýzy platy.sk. Mnoho IT firiem sídliacich na Slovensku má práve nemecké korene a so stúpajúcou pozíciou vo firme prichádza aj zvýšená komunikácia s materskou firmou.

Angličtina postačí, no zamestnávateľ môže dať pokojne prednosť niekomu s dobrou znalosťou nemčiny. V IT sektore je to práve nemčina, ktorú po angličtine odporúčame mať dobre zvládnutú – na pracovnom pohovore môže ísť o fantastickú výhodu.

Nemčina v IT sektore stále naberá na popularite a ak ju chceš do svojho jazykového skillsetu pridať aj ty, štúdium nemeckého jazyka  od ITvkurze.sk ponúka všetko potrebné.

zdroj: unsplash

Vďaka prepracovaným kurzom s kvalitnými lektormi sa dnes dá naučiť všetko potrebné v danom odvetví za krátky čas. IT v kurze ponúka množstvo alternatív vzdelávania s dĺžkou od 5 mesiacov až do 3 rokov.

Práve špecializovaný vzdelávací program so skúsenými lektormi a MAC certifikátom môžu na tvojom budúcom pracovnom pohovore zavážiť. Vzdelávacie programy sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov – ITvkurze.sk má pre nich v ponuke  intenzívne 5-mesačné vzdelávacie programy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech