Lukratívna ponuka ZSSK: Pri týchto pozíciách ponúka náborový príspevok vo výške 4 000 eur

  • ZSSK chce počet rušňovodičov zvýšiť o 100 ľudí
  • Okrem toho chce získať aj ďalšie profesie
Na snímke presun Heligonkárov spod Kľaku po príchode Kulturvlaku
ZSSK, TASR/Daniel Stehlík
  • ZSSK chce počet rušňovodičov zvýšiť o 100 ľudí
  • Okrem toho chce získať aj ďalšie profesie

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce naberať nových zamestnancov. Podľa slov jej generálneho riaditeľa Petra Helexu by chcela spoločnosť prijať desiatky nových rušňovodičov. „Momentálne ich zamestnávame približne 1 200. Radi by sme tento počet zvýšili zhruba o viac ako 100,“ uviedol Helexa.

Ako pred časom skonštatoval pri odovzdávaní nových vlakových súprav v Nových Zámkoch, ZSSK má v rámci svojho rozvoja tri priority.

„Pri zlepšovaní servisu pre cestujúcich sa chceme sústrediť práve na dostatok ľudí. Téma zamestnancov je pre nás absolútne kľúčová. Aby sme sa postarali o súčasných zamestnancov a pritiahli do firmy aj nových, ktorí, samozrejme, u nás aj zostanú. To znamená, aby sme mali minimálnu fluktuáciu. Jedna z našich kľúčových priorít je teda naša atraktivita ako zamestnávateľa,“ skonštatoval Helexa.

Podľa jeho slov má ZSSK záujem obsadiť nielen posty rušňovodičov, ale chce získať aj ďalšie profesie. „K tým kľúčovým patria napríklad aj vlakvedúci alebo tiež pracovníci v údržbe, v opravách. To je absolútna priorita. Potrebujeme získať z trhu, kde konkurencia nie je malá, ďalších kolegov,“ zdôraznil generálny riaditeľ ZSSK.

Ďalšou prioritou sú podľa jeho slov moderné a spoľahlivé vlaky. „Nejde iba o uvádzanie nových vlakových súprav, dôležitá je aj eliminácia údržbárskeho a opravárenského dlhu. Teda, aby sa nám zvýšila prevádzkyschopnosť vozidiel. Tretia oblasť je, samozrejme, kvalita samotnej infraštruktúry, ktorá však už nie je celkom v našej réžii, pretože o infraštruktúru sa starajú Železnice Slovenskej republiky,“ doplnil Helexa.

V hre je viacero ponúk

Na oficiálnej webovej stránke spoločnosti ZSSK je uvedených viacero aktuálnych ponúk. Od úpravára vody v Bratislave, cez manažéra pre projekty EÚ, až po vlakvedúceho pre konkrétne lokality.

Vlakvedúcich hľadá ZSSK aktuálne pre Bratislava, Žilina, Zvolen a Nové Zámky. V ponuke je aj rušňovodič s praxou pre celé Slovensko s náborovým príspevkom 4 000 eur. Pri otvorení ponuke nájdeš, že sa jedná o miesto práce v  Bratislavskom kraji, Trnavskom kraji, Trenčianskom kraji, Nitrianskom kraji a Žilinskom kraji.

„Priemerná mzda rušňovodičov je viac ako 2 050 € / brutto (vrátane príplatkov, odmien, prémií, nadčasov). Základná mzda: (podľa dĺžky praxe) 7,64 – 8,38 €/hod k tomu odmeny, prémie, príplatky, dobre zaplatené nadčasy,“ uvádza ZSSK pri ponuke práce.

Zamestnanecké výhody >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: TASR, ZSSK

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá