Luxus a dychvyrážajúce výhľady: Toto sú najluxusnejšie byty v Bratislave

  • Realitný trh sa vyvíja veľmi rýchlo a počas posledných rokov ceny bytov prudko vzrástli
  • Bratislava predstavuje samostatnú kategóriu čo sa týka cien bytov a ich kvality
  • Realitný trh sa vyvíja veľmi rýchlo a počas posledných rokov ceny bytov prudko vzrástli
  • Bratislava predstavuje samostatnú kategóriu čo sa týka cien bytov a ich kvality

Priemerná cena bytov v Bratislave je podľa Zoznamrealit.sk v októbri 207 000€. Podľa amazonreality.sk bol pôvodný predpoklad pre rok 2020 stagnácia cien bytov alebo minimálny nárast cien. Tvrdenie vychádzalo z faktu, že ľudia sú počas koronakrízy ochotní míňať menej, pretože si chcú viac peňazí odložiť.

V Bratislave sa však nachádza niekoľko luxusných bytov, ktorých cena je omnoho vyššia ako tá, ktorá je spomenutá vyššie. Vybrali sme 7 bytov, ktoré sa nachádzajú v bratislavských novostavbách, ktoré sú aktuálne na trhu.

zdroj: Unsplash/Thorsteinn Svavarsson

Einpark

V tomto projekte sa podarilo spojiť moderné a štýlové bývanie s príťažlivou polohou – komplex sa nachádza na petržalskej strane Dunaja. Medzi obrovské výhody bývania v tejto novostavbe môžeme zaradiť krátku vzdialenosť k historickému centru mesta, k Auparku alebo Sadu Janka Kráľa. Z balkóna dovidíš na UFO, hrad alebo Dóm sv. Martina.

Jednoizbový byt na 6. poschodí stojí 138 900 € a jeho celková plocha je 34,72 m2. Za štvorizbový byt na 18. podlaží si budeš musieť priplatiť, pretože cena za 207,86 m2 je 834 300 €.

zdroj: Einpark.sk

zdroj: Einpark.sk

Blumental Rezidencia

Bytová časť rezidencie pozostáva z 210 jedno- až päťizbových bytov a apartmánov, ktoré sa môžu pýšiť vyšším štandardom vybavenia – byty obsahujú napríklad stropné kúrenie a chladenie. Uprostred vnútrobloku je vysadená zeleň, takže majitelia bytov získajú pokoj aj v rušnom meste. Súčasťou rezidencie je aj nákupná pasáž.

Luxusný dvojizbový apartmánový byt o výmere 53 m2 stojí 205 000€.

zdroj: Corwin.sk

zdroj: Corwin.sk

City Gate

City gate sa nachádza v srdci Starého mesta – na Štúrovej ulici. Rekonštrukcia architektov Paňáka a Kusého priniesla do budovy bývalej Všeobecnej úverovej banky jedinečné dvojizbové až päťizbové byty a mezonety. Súčasťou objektu je Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava a komerčné priestory.

Cena trojizbového bytu na treťom poschodí je 425 000€. Rovnako veľký byt s terasou stojí 540 000€. najdrahší byt komplexu má 5 izieb, terasu a celkovú výmeru 261,8 m2. Jeho cena je 999 000€.

zdroj: citygate.sk

zdroj: citygate.sk

Sky Park

Rezidenčný park Sky Park priniesol do Bratislavy architektúru, na ktorú domáci neboli zvyknutí. Komplex pozostáva z troch budov, ktoré majú 31 podlaží. Jednotlivé budovy sú orientované tak, aby mal každý z bytov čo najlepší výhľad na panorámu mesta. V komplexe sa nachádza 35 200 m2 parkov a zelene a 2 100 m2 obchodov a služieb. Veže majú dokopy 700 bytových jednotiek – na horných poschodiach sa nachádza to najlepšie: 27. a 28. poschodie s Panoramatic Colletion a 29. poschodie s Penthouse Collection.

Ceny bytov sú veľmi vysoké – za 3-izbový byt s výmerou 75 m2 si Penta pýta 345 000 €, za 3-izbový s výmerou 83 m2399 600 €. Všetky byty v komplexe sú dnešným dňom vypredané.

zdroj: Skypark.sk

zdroj: Skypark.sk

Panorama City

Projekt Panorama City je jeden z najúspešnejších projektov v hlavnom meste. Ide o administratívno-bytový komplex, ktorý tvoria dve 112 metrov vysoké, 33-poschodové veže trojuholníkového pôdorysu. Veže poskytujú 660 bytových jednotiek, no aj kancelárske priestory. V bytovom dome sú zabezpečené služby recepcie 24/7 ako aj spoločenská miestnosť.

Prémiový trojizbový byt s výhľadom na Dunaj a Bratislavský hrad o výmere 164 m2 stojí 990 000€. Byt sa však predáva zariadený luxusným nábytkom, má podlahové kúrenie či vstavané šatníky. Súčasťou bytu je aj pivnica a tri garážové parkovacie miesta.

zdroj: Youtube/Slowshots007

Gansberg Koliba

Ide o prvý rezidenčný projekt, ktorý záujemcom dokáže uľahčiť rozhodovanie pomocou jedinečnej kategorizácie bytov – Garden, City View, Quiet a Premium. Časť Garden je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú žiť v súlade s prírodou. Byty majú záhrady plné zelene, ktoré sú vhodné na grilovačky. V kategórii Garden sú 3-4-izbové byty s predzáhradkou- Byt s výmerou interiéru 104,7 m2 stojí 580 900 €.

zdroj: Gansberg.sk

Byty kategórie City View sú určené pre ľudí, ktorí si potrpia na luxusný výhľad. Každý z týchto bytov sa môže pochváliť aj kombináciou bývania v prírode len pár minút od mesta. Všetky byty majú terasu, ktorá rozširuje ich úžitkovú plochu. 4-izbový byt s výmerou interiéru 117,8 m2 a exteriéru 21,97 m2 má cenu 659 000€.

Ľudia, ktorí chcú žiť v meste, no zároveň mať pokoj a ticho, si môžu zvoliť bývanie v bytoch kategórie Quiet. Kategória Quiet ponúka útulné 2- až 3-izbové byty s výmerou až do 139 m2 vrátane exteriéru. Napríklad 2-izbový byt na 2. poschodí stojí 298 200 €.

zdroj: Gansberg.sk

Poslednou kategóriou je Premium. Každý z bytov disponuje priestrannými a vzdušnými miestnosťami, ktoré sú vhodné na večierky a rodinné oslavy. Táto kategória obsahuje veľké štvor- a päťizbové byty, ktorých súčasťou je aj terasa. Ceny štvorizbových bytov sa pohybujú v rozhraní medzi 599 600 € až 659 000 €.

Zdroje: Zoznam Realít, Amazon reality, Einpark, Corwin, City Gate, SkyPark, Panorama City, Gansberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech