Luxus vs. divočina: V tomto hoteli ťa do izby odprevadí živý slon

  • Slon je súčasťou hotelového komplexu už od roku 2013
  • Rezort Jetwing Yala sa však nachádza v tesnej blízkosti obľúbeného národného parku na Srí Lanke
BeFunky-collage
Unsplash/jetwinghotels.com
  • Slon je súčasťou hotelového komplexu už od roku 2013
  • Rezort Jetwing Yala sa však nachádza v tesnej blízkosti obľúbeného národného parku na Srí Lanke

Do národného parku Yala na Srí Lanke jazdia návštevníci na safari kvôli tomu, aby videli divoké zvieratá vo voľnej prírode. Podľa portálu BBC však stačí ísť do luxusného hotela Jetwing Yala, kde ich pred izbou bude čakať slon.

Internetom sa totiž šíri video, na ktorom je slon Natta Kota, ktorý sa pokojne prechádza hotelovou chodbou. Slon je pritom súčasťou hotelového komplexu už od roku 2013.

Pravidelný návštevník už niekoľko rokov

„V prvých rokoch bol Natta Kota len sezónny hosť, objavil sa na niekoľko mesiacov a potom zase zmizol. Navštevoval pravidelne aj iné letoviská na pláži. Pred niekoľkými rokmi si ale zvolil hotel Jetwing za stále bydlisko a je mu dovolené tu zdržiavať sa. Počas dňa pospáva v tieni krovín a prechádza sa okolo hotela,“ povedal hovorca podniku.

Napriek tomu, že niekedy sa uchýli aj ku krádeži ovocia zo zásobovacích áut či skladovacích miestností, personálu to nevadí a hostí len nabádajú k tomu, aby si na svoje veci či ovocie dávali väčší pozor. Miestnosť na uskladnenie potravín v hoteli pritom chráni elektrický plot.

zdroj: jetwinghotels.com

Aj keď sa môže zdať, že takáto situácia je na Srí Lanke bežnou záležitosťou, komplex, v ktorom sa už niekoľko rokov nachádza spomínaný slon, patrí medzi luxusnú sieť hotelov.

zdroj: jetwinghotels.com

Na druhej strane im však jeho prítomnosť nevadí, pravdepodobne z toho dôvodu, že je to veľmi dobrý marketingový ťah, ktorý určite priláka množstvo zahraničných hostí a v neposlednom rade zvýši aj povedomie o hoteli.

Ceny izieb za jednu noc začínajú na sume 264 dolárov a v prípade kompletného servisu sa môžu vyšplhať až na približne 400 dolárov za jednu noc. Hotel však na svojej oficiálnej stránke informuje, že na Zemi existuje len niekoľko takýchto miest, ktoré spájajú luxus s tropickou divočinou.

zdroj: jetwinghotels.com

Rezort Jetwing Yala sa nachádza v tesnej blízkosti obľúbeného národného parku Srí Lanky. Národný park Yala je porovnateľný s tými najlepšími safari v Afrike. Žijú tam obrovské množstvá leopardov, ktokodílov, opíc či iné druhy zveri. V neposlednom rade je charakteristicý aj výskytom slonov, čo vysvetľuje aj prítomnosť spomínaného slona, ktorý sa rozhodol prebývať v jednom zo srílanských hotelov.

Zdroje: BBC, ČTK, jetwinghotels.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK