Luxusná plavba nás vyšla lacnejšie ako priemerná letná dovolenka

  • Z 2 500 pasažierov boli na palube iba 2 Slováci
  • Výletné plavby vyskúšalo v roku 2018 vyše 28 miliónov ľudí
  • 5 dní all inclusive plavby si vieš kúpiť už od 300 eur
Youtube Startitup
Youtube Startitup
  • Z 2 500 pasažierov boli na palube iba 2 Slováci
  • Výletné plavby vyskúšalo v roku 2018 vyše 28 miliónov ľudí
  • 5 dní all inclusive plavby si vieš kúpiť už od 300 eur

Štyri steny, každé ráno ten istý výhľad, preplnená hotelová pláž a v tridsiatkach vyjdeš tak na pol cestu k moru, nieto ešte na nejaký výlet mimo rezortu. Pre mnohých Slovákov takto vyzerá tradičná letná dovolenka. Chytíš dobrý last minute, first minute, zľavu od kamoša a na týždeň vypneš v Taliansku. Cestou tam si aj naplánuješ výlet do mesta, na ostrov, do prírodnej rezervácie, no nakoniec to skončí pri drinkoch na bazéne.

Často máme totiž pocit, že iný typ dovolenky by bol príliš drahý, alebo by sme pri ňom nedokázali tak relaxovať. My ti však v našom video ukážeme, že opak je pravdou. Náš tím sa vybral na plavbu po troch rôznych krajinách, ktorú zvládol za štyri dni. Navštívili Taliansko, Grécko aj Albánsko, a to všetko za sumu, ktorej sa dá veriť len ťažko. Plavba nás nakoniec vyšla lacnejšie ako priemerná letná dovolenka v hotelovom komplexe.

Na palube výletnej lodi spoločnosti Costa cruises si užiješ ubytko ako v hoteli, v ktorom vidíš každý deň iné pobrežie. Nechýba bazén, reštaurácia, wellness či párty až do rána. Nemusíš sa pritom báť, že by ťa cestovanie nejak zvlášť umorilo. V noci sa vždy vyspíš vo svojej kajute a ráno sa čerstvý vyberieš do mesta, kde práve kotvíš. Rozhodnúť sa môžeš pre individuálny alebo aj skupinový program.

Hoci v zahraničí je takýto typ cestovania celkom bežný, u nás sa ho ľudia stále tak trochu boja. Okrem tímu Startitup boli na palube iba dvaja Slováci. Podľa portálu The Maritime Executive vyplávalo za zážitkovou dovolenkou v roku 2018 až 28,5 milióna ľudí. Ide pritom o trend, ktorý stále narastá a od roku 2017 sa zvýšil až o 8 %. Najviac ľudí pritom cestuje po Karibiku (11,3 milióna), no populárne je aj Stredozemné more.

V roku 2019 vstúpi do prevádzky aj najväčšia loď spoločnosti Costa Cruises s kapacitou 5224 pasažierov. Táto loď bude prvou loďou ako takou poháňaná skvapalneným plynom (LNG), najčistejším palivom, ktoré je možné využiť na pohon. Plavbu na tejto lodi si môžete vyskúšať už od 599 Eur na 7 nocí z Talianskej Savony alebo z Barcelony.

Zdroj. The Maritime Executive 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech